470 Shares 5367 views

Jak utworzyć dysk rozruchowy

Dysk rozruchowy jest użyteczny, gdy występują problemy z systemem operacyjnym, jeśli uruchamiasz z tego dysku, możesz zmienić ustawienia, uzyskać dostęp do rejestru, i tak dalej. Ogólnie rzecz biorąc, dysk na dyski jest niezbędnym elementem arsenału każdego specjalistę, który musi rozwiązać problemy w systemach operacyjnych i dostosować je do charakteru działalności. Jak utworzyć dysk rozruchowy? W tym przypadku użyjemy obrazu Erd Cimmander. Ta powłoka, ze względu na jej właściwości, jest bardzo podobna do rzeczywistego systemu operacyjnego, umożliwia uruchamianie systemu, jeśli system operacyjny jest uszkodzony.

Jak utworzyć dysk startowy : Instrukcja

Przede wszystkim musisz przygotować obraz Erd Commander w formacie iso. Najlepiej jest pobrać najnowszą wersję, ponieważ starsze nie są w stanie pracować z nowymi dyskami twardymi. Najlepiej nagrać obraz na dysku CD-ROM, ponieważ nie wszystkie komputery, zwłaszcza jeśli są starymi modelami, mają napęd DVD. Teraz jesteś gotowy, aby utworzyć dysk rozruchowy. W tym celu należy uruchomić specjalny program o nazwie Ultraiso, wybrać na pasku menu "Narzędzia", a następnie wybrać "Nagraj obraz CD". W nowym oknie należy wywołać przeglądarkę, klikając przycisk znajdujący się naprzeciw linii "image file". Po kliknięciu należy wybrać przygotowany obraz, a następnie kliknąć przycisk "ok". Mówiąc o ustawieniach nagrywania, musisz wybrać napęd, sprawdzić typ używanej płyty, a następnie ustawić największą prędkość nagrywania, a typ zapisu powinien być typu Disc-at-Once. Po skonfigurowaniu wszystkiego możesz rozpocząć proces nagrywania, klikając przycisk "Nagraj". Na kilka minut przed gotowym dyskiem rozruchowym systemu operacyjnego. Aby przetestować jego skuteczność i prawidłowe funkcjonowanie, warto zacząć od niego uruchamiać. Odbywa się to przez zainstalowanie parametru rozruchowego BIOS z dysku, po włożeniu dysku do napędu, a następnie można spróbować. Jeśli program Erd Commander został zdefiniowany przez komputer, a pobieranie zaczęło się od niego, wszystko działa prawidłowo.

Jak utworzyć dysk rozruchowy tak szybko, jak to możliwe

Czasami zdarza się, że istnieje bardzo pilna potrzeba utworzenia dysku startowego, podczas gdy nie ma absolutnie czasu, aby nauczyć się tego tak. Internet jest po prostu wymazany z heterogenicznym oprogramowaniem, które pozwala na jego wykonanie, zazwyczaj jest on wyposażony w różne dodatkowe narzędzia, które czynią ten proces tak łatwym, jak to możliwe. Wielu mistrzów w sieci opisuje ten proces wystarczająco uważnie, a niektóre przeciwnie radzą wykorzystać możliwości programu Nero, jednak każdy decyduje o tym, jak trudno jest mu komplikować życie na pojedynczym dysku startowym.

Możliwe jest wprowadzenie i łatwiejsze rozwiązywanie problemu, jak utworzyć bootowalny dysk? Wystarczy odwiedzić wyspecjalizowaną witrynę, gdzie znajduje się wiele różnych kopii dysków rozruchowych różnych systemów operacyjnych rodziny Windows.

Czasami konieczne jest utworzenie bootowalnego dysku Windows 7 w tych przypadkach, gdy system operacyjny jest początkowo zainstalowany lub podczas ponownej instalacji, co zwykle nazywa się "czystym". Najprostszym sposobem jest napisanie specjalnego obrazu na dysku. Obraz dysku można nabyć oficjalnie lub pobrać całkowicie bezpłatnie ze specjalnych trackerów torrentowych. Po otrzymaniu pożądanego obrazu należy go wypalić, to znaczy zapisać na dysk, ale nie jak zwykle, ale przy użyciu specjalnego programu. W tym przypadku wszystko odbywa się w podobny sposób do tego, co zostało już opisane. Nie ma różnic, więc możesz używać Nero lub UltraISO.