169 Shares 7547 views

Księgowy – kto to jest? obowiązki księgowy

Księgowy – jest jedną z najważniejszych osób w firmie, w rzeczywistości, że spodziewa się, i często płaci pensje pracowników. Dodatkowo jednak, że ma dużo obowiązków i uprawnień.

Nie obraduje dostać się do edukacji profil? Chcesz dowiedzieć się, co dokładnie zostało księgowym i nie wiele z nich jest płatne? Zajmijmy się tymi kwestiami w tym artykule.

Księgowy, księgowy … moja droga

Co robi księgowy? To nie jest kwestia bezczynności, a to jest związane z tematem, ponieważ większość ludzi ma bardzo mgliste pojęcie o zakresie działalności specjalisty. Więc, co społeczeństwo wie o księgowego i że to prawda:

Księgowy zatrudniony w dokumentacji. To prawda, że praca księgowego – jest nieustająca dokumentacji przetwarzania, często z pomocą programu komputerowego.

Księgowy siedzi w jednym miejscu w biurze. Niekoniecznie. Jeśli mała ilość pracy, księgowy może również przyjść do pracy kilka razy w miesiącu, lub pracujących zdalnie. Jest to niewątpliwy atut – może być jednym specjalistą „prowadzić” wiele przedsiębiorstw, aby dostać więcej pieniędzy. Distant praca również dobre dla tych, którzy chcą spędzić więcej czasu ze swoją rodziną, oddając w tym przyjemność z nim pracować.

Księgowych – głównie kobiety. Prawdą jest, jak ludzie w większości uważają praca księgowego zbyt pracochłonne. Mimo stosunkowo nowy, gdy w toku były wyniki, niż kalkulatory, najczęściej jest to uprawnienia, które być (w tym sensie, że mężczyźni) były urzędniczy. Czasy się zmieniły, dokumenty przeniesione z papieru elektronicznego i ostatecznie zastąpić niewielką maszynę dodając. Dziś można spotkać mężczyznę-księgowych są rzadkie, chociaż jest to świetny początek dla tych, którzy chcą pracować w sektorze usług finansowych lub doprowadzić do działu księgowości.

I rzeczywiście, ta wiedza o tej konkretnej pracy dobiegł końca. Jeśli chcesz dowiedzieć się o pracy księgowych więcej, przeczytaj sequel.

Główne obowiązki

Księgowy – jest jednym z najważniejszych „KWS” mechanizmu przedsiębiorstw, bo to od jego działania zależy od poprawności liście płac, płatności na rzecz dostawców i klientów, wartości obciążeń podatkowych. Ogólnie rzecz biorąc, cały majątek, który jest przedsiębiorstwo, cokolwiek to kupuje lub sprzedaje, jest ustalana przez tego pracownika.

Jeśli firma jest mała i składa się z kilku osób, to będzie wystarczająco jednego eksperta. Jeśli firma prowadzi szereg działań, personel super, to zwykle tworzy dział księgowy, który jest kierowany przez głównego księgowego. Nie jest to regułą, ale to zwykle bywa.

Jakie są „obszary” są księgowy

Kiedy przychodzi do dużych przedsiębiorstw, gdzie znajduje się wiele operacji, dużych ilości dostaw, wielu pracowników w kraju, a następnie jeden lub dwa księgowych fizycznie pracy nie regulują. W tym przypadku, oddzielna rachunkowość usługi. Należy upewnić się, że działa księgowego rozliczeniowy – specjalista płac pracowników. Praca wymaga dużo opieki, ponieważ, jak wiadomo, ludzie pracują tylko dla pieniędzy. Jeśli pomylisz się przy obliczaniu wynagrodzenia, wtedy mamy do czynienia z niezadowolonych pracowników. Ponadto, istnieją księgowi, którzy są zaangażowani w pracę z dostawcami i odbiorcami towarów (księgowania i rejestracji jego realizacji, weryfikacja rozliczenia), księgowych pracujących przy kasie, księgowych zaangażowanych w przygotowanie raportów.

Zawodowy księgowy – jest tym, który nie stoi w jej rozwoju. Nie tylko odbierać edukację specjalistyczną, to jest ważne, a po dalszym ciągu rozwijać się jako profesjonalista. Ponieważ pracownik jest zaangażowany w minimalizacji płatności podatkowych, trzeba stale monitorować zmiany w prawodawstwie.

czy zawodu księgowego popytu?

W zasadzie, doświadczony księgowy będzie zawsze znaleźć pracę, jak każda firma potrzebuje specjalisty.

Jeśli nie masz preferencje co do wyboru edukacji, ale po prostu chcesz mieć „cushy” pracę i zarabiać, można bezpiecznie wybrać specjalność „Rachunkowość i audyt” na uniwersytecie. Jednak edukacja ewentualnie wyższa. Specjalista księgowy – nie jest to osoba z dyplomem, a ten, kto zna się na pracy i przepisów podatkowych. Być może nie można pracować na swoje wykształcenie, a potem po prostu skończyć kursy rachunkowości, – i wiele więcej!

Czy to możliwe, aby uzyskać pozycję bez doświadczenia?

Oczywiście, aby dostać pracę bez doświadczenia jest bardziej złożona niż w przypadku dodatku. Następnie radzimy zacząć pracować w dużej firmie z oddzielnego działu księgowości. Tam zostaniesz przydzielony oddzielny obszar, w którym będzie zaangażowany. Pieniądze księgowy otrzymuje równi z czołowymi specjalistami, karierę tam, i można z należytą starannością szybko awansował do tytułu „główny księgowy”. Jest to łatwe, zwłaszcza jeśli jesteś ostrożny, wytrwałości, kocham pracę z papierami.

Jak mogę dokonać księgowego?

Jeśli nie chcesz dovolstvovatsya małe i mają wystarczające doświadczenie, można łatwo stać się freelancer. „Free” księgowy – specjalista, który pracuje w warunkach zatrudnienia w niepełnym wymiarze czasu pracy na potrzeby firmy. Na przykład zdarza się, że pracownik idzie na chore przypadkach urlopów, a przez pewien czas konieczne jest zastąpienie.

Albo na przykład, firma jest niewielka, ilość pracy jest mały, ale raporty są przekazywane do podatku, nie został odwołany. Dyrektor przedsiębiorstwa mogą być Nesil dla celów podatkowych, ale dlatego, że sto procent potrzebują pomocy inteligentnych specjalistów. W tym przypadku, można pracować zdalnie, odbieranie dokumentów za pośrednictwem sieci. Możliwe jest więc, aby utrzymać wiele firm, otrzymujących wynagrodzenie w wysokości kilku tych samych źródeł.

Jakie jest wynagrodzenie księgowego?

Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju firmy, jaka jest ilość pracy, która region. Jeśli wziąć dużych miastach Ukrainy, średnia księgowy w małej firmie prywatnej otrzymuje od 2,5 do 4 tysięcy hrywien w prywatnej firmie.

W Rosji, o wynagrodzenia na tym samym poziomie – 9-15 tysięcy rubli. Wynagrodzenie jest nieco mniej w przedsiębiorstwie państwowym. Jeżeli mówimy o firmie z kapitałem zagranicznym, oczywiście, dostaniesz więcej.

Nawiasem mówiąc, więcej na temat możliwości rozwoju zawodowego. Dobry księgowy może w końcu stać się audytor. Audytor – specjalista, który sprawdza poprawność i legalność operacji księgowych. Czasami audytorzy są wliczone w personelu przedsiębiorstwa, ale przede firma zatrudnia firmy audytorskiej w celu znalezienia sposobów na zmniejszenie podatków i zwiększenie zysków. Księgowy, który zna „kuchnia”, a prawo może być ekspertem w takiej pracy.