872 Shares 4628 views

Motodozhdevik oddzielić: przegląd i informacje zwrotne

Motocykl sezon w Rosji jest czasami bardzo krótkie. Jeśli można jeździć na nartach praktycznie przez cały rok, tylko przeniósł się do USA z jednej części kraju do drugiego, mamy cały sezon trwa od trzech do czterech miesięcy. Kaprysami pogody sprawia, że nawet mniej, zwłaszcza w obszarach o klimacie deszczowej (na przykład w Petersburgu i Karelii).

Nawet kierowca w pełnym biegu wystąpić pewien dyskomfort podczas ulewnych deszczy. Motodozhdevik – sprawdzone narzędzie, które pomaga radzić sobie z tego rodzaju kłopoty. W artykule, który mówi ci o funkcjach motodozhdevikov, został stworzony na podstawie opinii doświadczonych motocyklistów.

przeznaczenie

Jak sama nazwa wskazuje, nawet nie znają osoby, z zastrzeżeniem można powiedzieć, że tego typu urządzeń jest przeznaczony do ochrony przed deszczem jeźdźca. Nie każdy jednak wie, że zapewnia również dodatkową ochronę przed kurzem i wiatrem. Wodoodporny kombinezon jest noszony nad silnikowych urządzeń i stanowi dodatkową barierę ochronną, chroniąc w ten sposób nie tylko ciało kierowcy z hipotermią, ale także pozwala zachować nienaruszone głównego urządzenia.

materiały

Motodozhdeviki wykonana z materiału syntetycznego. Są trwałe, lekkie i nie zmoknąć. Kombinezon może wyglądać kombinezon jednoczęściowy i kurtkę i spodnie. To, co od wybranej opcji zależy od preferencji kierowcy. Trykot zapewnia lepszą ochronę przed deszczem, ale oddzielne spodnie i kurtkę w wielu przypadkach bardziej wygodne.

Na końcu i na początku sezonu i poza sezonem – motodozhdevik będzie przydatny w każdych warunkach pogodowych chroniące kierowcę przed wiatrem, a zatem przed zimnem. Jest to szczególnie prawdziwe w wczesną jesienią, kiedy dni są wciąż trzymając letnich upałów, a wieczorem iw nocy temperatura powietrza spada gwałtownie. Jeździec z konwencjonalnych przekładni jest zmuszony zdecydować, co jest wygodniejsze: ubierać się ciepło i łatwo i zamrażania w nocy znosić upał lub ubranie. W dalekich podróży w miesiącach jesiennych i wiosennych to szczególnie zauważalne podczas poruszania się w kierunku z północy na południe lub odwrotnie, albo w rozpiętości ponad górskich drogach. W tym przypadku, kierowca może się spodziewać poważnych zmian temperatury.

Główne kryteria

Jak wspomniano powyżej, motodozhdeviki są stałe i niezależne. Wszystkie modele z pierwszej kategorii mają wysoki stopień odporności na wodę, ale ogólnie dość trudne do noszenia, szczególnie jeśli kierowca jest w pośpiechu. Jednak cena całych płaszcze przeciwdeszczowe są zwykle znacznie niższe niż osobno.

Okrycia przeciwdeszczowe, składający się z kurtki i spodni, według powszechnej bramki. W przeciwieństwie do kombinezonu, w różnych warunkach pogodowych, kierowca jest w stanie umieścić na oddzielnej części kombinezonu, jeśli motodozhdevik oddzielne. Opis takich sytuacjach po prostu: kurtka przeciwdeszczowa będzie przydatna korzystać podczas podróży, na przykład, do noszenia podczas spaceru, kiedy nagle zaczął padać deszcz, lub jeśli to konieczne ustanowienie dodatkowej ochrony przed zimnem w czasie zimy. Istnieje wiele rozwiązań, to wszystko zależy od tego, co kierowca oprócz jazdy motocyklem.

do wyścigów

Osobne wyścigi poncza są różne od normalnego. W przeciwieństwie do zwykłego napędu, podczas wyścigu jest szczególnie ważne, że motodozhdevik nie tylko chroni przed wilgocią, ale pasuje w pobliżu głównego biegu. modele wyścigowe różnią się tym, że lądowanie w grubych kurtkach i jest przymocowany do majtek. Pomimo pozornej elastyczności, opcja ta nie nadaje się do normalnej jazdy, ponieważ trudno jest umieścić na.

Złożoność w prostocie

Pozornie motodozhdevik, podzielonego albo jednoczęściowa, jest dość prymitywnym sposobem ochrony, który istniał od dawna, tylko zmieniony materiał, z którego jest ona produkowana. A co tam jest do wyboru? Ale rzeczywistość nie jest tak prosta. W wielu branżach, można usłyszeć, że producenci wytwarzają coś „byle jak”, dotknął i płaszcze przeciwdeszczowe. Jeśli spojrzeć na niektórych modelach istnieje poczucie, że projektanci nie znają nawet deszcz, który i mówić o specyfice poznania jazdy w złych warunkach pogodowych. Dotyczy to zwłaszcza jeśli motodozhdevik oddzielne.

pomocnych wskazówek

Zadaniem (ochrona przed wilgocią) i można wykonać proste folii z tworzywa sztucznego, jednak dobre motodozhdevik oddzielony w tym, że wszystkie musi wdychać w pewnym stopniu, to jest stworzenie korzystnego mikroklimatu wewnątrz bez dużej ilości kondensatu. Innym aspektem, który należy zwrócić uwagę – jest to kołnierz i zamek błyskawiczny. Szczególnie należy wziąć pod uwagę, jeśli motodozhdevik oddzielne. Szczególnie w zakresie projektowania trzeba wiedzieć od samego początku. Spodnie i kurtka muszą mieć dodatkową ochronę, a to nie jest obecna we wszystkich modelach. Obroża powinna być na tyle wysoka: dobra ochrona przed wilgocią jest możliwe tylko, jeśli nie ma szczeliny między kask i kombinezon deszczu. Jest to również dobry pomysł, jeśli istnieje specjalna wyściółka, która chroni szyję przed podrażnieniem.

Piorun najlepiej z drobnym zębem – tak wilgocią i wiatrem będzie trudniej dostać się do motocyklisty. Dodatkowa warstwa materiału pokrywającego suwak musi być na rzep.

Dobrym wskaźnikiem jakości motodozhdevika jest obecność różnych elementów złącznych i chrupki, korekty na nadgarstków, kostek, przedramion. Zapewnia to dodatkową ochronę przed wilgocią. Pasy dostosować do klatki piersiowej, talii i nogi pozwalają dostosować strój dla siebie, w którym to przypadku jest nie tylko doskonale pełnią swoje funkcje, ale to absolutnie nie będzie kolidować z jazdy.

Ponadto,

Po zakupie motodozhdevika Warto pamiętać, że nie można pozostawić bez ochrony i buty. Nawet motobotinki najnowszy model będzie zmoknąć w ciągu kilku godzin w ulewnym deszczu, nawet te, które twierdzą, że są «wodoodporny». Proste hipotermia stóp mogłaby przewrócić kierowcę z zimna, to szczególnie nieprzyjemne podczas długiej podróży, gdy nie ma możliwości, aby odpocząć lub udać się do szpitala. Nikt nie chce przegapić kilka dni z powodu kaszlu i pleców jeźdźca może mieć powikłania choroby.

Równie ważne jest także aspekt ochrony urządzeń: dobra nie motobotinki najtańszy rzeczą. Dlatego produkowane specjalny motocykl deszcz pokrywa bagażnika. W komplecie z motodozhdevikom zapewniają doskonałą ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

O marek i typów

Doskonała zadeklarowało motodozhdeviki i buty marki Alpinestars, Dragonfly, KTM, IXS, Spyke. IXS Orsa 2 – motodozhdevik-Fartuchy i IXS Horton – motodozhdevik oddzielne informacje zwrotne również pozytywne.

Niektóre modele są przeznaczone do ochrony przed krótkim deszczu, niektóre wręcz przeciwnie, są specjalnie zaprojektowane do jazdy pod prysznicem. Ceny różnią: od tysiąca, a skończywszy na dziesiątkach tysięcy. Tanie poncza można kupić w marketach budowlanych prostych, ale motocykl – tylko w sklepach, które specjalizują się w sprzedaży motoodezhdy. Wystarczy, aby budżet dwóch tysięcy rubli kupić model średniej jakości, który będzie całkowicie zaspokoić potrzeby zwykłego kierowcy (tu nie uważamy uporczywy podróżny może jechać przez kilka dni w deszczu). Jeśli ktoś jeszcze kwota ta może wydawać się duża, należy przypomnieć, że będą motodozhdevik trwać przez wiele lat, a także więcej niż jeden raz będzie chronić przed deszczem.

O wielkości

Jeśli motodozhdevik oddzielne, przegląd parametrów wyboru może być bardzo duża, ale szczególną uwagę należy zwrócić na wielkość. Podobnie jak z ubraniem, należy go wypróbować przed zakupem, pożądane jest, aby umieścić w tym samym czasie komplet jego stroju motocyklowym, ponieważ motodozhdevik nie powinny być zabezpieczone tylko przed deszczem, ale również wygodne. Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze wielkości – jest to wspólny lądowanie na motocyklu.

Konieczne jest, aby mieć nieco dłuższe rękawy i miał więcej miejsca na ramiona. Jeśli składnik garnitur, trzeba zwrócić uwagę na długości płaszcza: powinien obejmować spodnie z każdej zmianie lądowania kierowcy lub płaszcz przeciwdeszczowy popłynie do wody. Ale nie wybrać zbyt duży: będzie to tylko ze szkodą jeśli motodozhdevik oddzielne. Dla kierowcy motocykla nie żałuję niczego, ale do własnej wygody pasuje czasami lekceważenie, dlatego należy wybierać starannie.

Noga płaszcz musi być tak szerokie, że można łatwo i szybko nosić spodni bez zdejmowania butów, chociaż może to być problematyczne w przypadku podszewka z siatki.

Jak motodozhdevik oddzielne, zdjęcie poniżej pokazuje.

wygodne ubranie

Taki drobiazg jako metoda mocowania oddzielnego garnitur deszcz, i wydaje się mało ważne, ale często jest to małe rzeczy przynieść największe niedogodności. Być może, każdy wie, jak trudno jest do mocowania rękawiczki zamek. Próbując poradzić sobie z zapięciem w rękawicach motocyklowych – prawie takie same, więc najlepiej jest, gdy zamek jest wyposażony w duży język, to nie było konieczne za każdym razem, aby je usunąć.

Dogodne tylko motodozhdevike jeśli istnieje co najmniej jeden vlagonepranitsaemy kieszeń wewnątrz lub na zewnątrz, które mogą być przechowywane w szybki dostęp do ważnych elementów: paszport i inne dokumenty, pieniądze, telefon komórkowy i karty bankowe. Jeśli kieszeń zewnętrzną klapkę ochronną zamka jest wymagana do tego, inaczej spadnie do wody.

bezpieczeństwo

W czasie złej pogody, nawet w ciągu dnia znacznie zmniejszona widoczność i mówić o ciemności, tak ważną funkcją każdej wodoodpornej odzieży jest widoczność. Motocyklista musi być widoczny na drodze jak najwięcej jak to możliwe, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wypadku. W związku z tym konieczne jest, aby wybrać motodozhdeviki jasnego koloru, korzystnie w obecności elementów odblaskowych. Oddzielne Płaszcze z takimi wkładkami, nie tylko piękny wygląd, ale pozwalają kierowcy utrzymać rower na drodze widoczne w każdych warunkach pogodowych i pory dnia.