143 Shares 4456 views

Charakterystyka Žilina od historii „Kaukaskie Prisoner” Lew Tołstoj

Wśród jego najlepszych dzieł L. N. Tołstoj które przyznaje napisany w 1872 roku dla „abc” story „Więzień na Kaukazie”. Jego treść została zainspirowana wspomnieniami z prawdziwego zdarzenia w życiu pisarza. Podczas służby w Kaukazie, był prawie zrobione. Tołstoj i który jechał obok niego czeczeński cudem udało się uciec z górali dążyć.

Szczególną atrakcją produktu daje obraz Žilina – odważnych i zdecydowanych rosyjskiego oficera, któremu udało się w niewoli oprzeć się kaprysami losu.

Scena i bohaterowie

„Więzień na Kaukazie” – opowieść o czasach wojny na Kaukazie. Zhilin dostaje list od matki, w którym prosi syna, aby wrócić do domu na chwilę. On otrzymuje urlopu i oficera z wagonu pociągu – jazda była niebezpieczna sama – ruszaj w drogę. Czas płynie powoli, ponieważ wraz z innymi wojskowymi, Kostylin, postanawia dostać się na własną rękę. Jednak gdy rozważne Zhilin wznosi się skręcać rozejrzeć się po okolicy, zauważył górali. Kostylin z pistoletem rzuca swego towarzysza, a bohaterem jest sam. W pierwszej chwili postanawia walczyć do ostatniego, jak przystało na rosyjski oficer. Sam wpada do Tatara, ale siły nie są równe. Ranny Zhilin zostaje schwytany. Wkrótce także przynieść Kostylin.

We wsi

Tatar, który udał się do rosyjskich oficerów, postanowił dostać okup. Ale Zhilin wiedział, że pieniądze matka znaleźć żadnego miejsca, ponieważ napisane na kopercie zły adres, i zaczął myśleć, jak uzyskać jak najwięcej z niewoli. Zapoznał się z córką gospodarza, więzień zaczął robić gliniane lalki dla niej. W dowód wdzięczności, Dean potajemnie przyniósł tortille i mleko. Jak wszystko stanie Zhilin i Tatarów: jeden zegarek naprawiony, z drugiej – pistoletu. Charakterystyka Żylina w historii „Więzień na Kaukazie” jasno wynika, że był to pracowity człowiek, przyzwyczajony polegać tylko na sobie.

W przeciwieństwie Kostylin po prostu czekał, kiedy za niego zapłacić okup, główny bohater jest aktywny. On jest ciągle rozmyślałem plan ucieczki. Podczas życia więźnia znajdzie wspólny język z górali, podbijając miłość dziewczyny. Podczas spacerów i zwiedzania okolicy są oceny, gdzie znajduje się twierdza rosyjska. Robi w stodole – tam przetrzymywana tunel. Nawet przynęty Mistrza psa. Zapewniając wszystkie niespodzianki, Jilin czekał na odpowiedni moment.

pierwsza ucieczka

Mimo zdrady Kostylin, postanawia zabrać go ze sobą. Pomyślnie wybrany spośród oficerów wieś w ciemności stara się odnaleźć swoją drogę. Tutaj Zhilin zachowywał się dzielnie. Był krótki, ale doskonale ukształtowana, z wcięciami stóp długo ciągnie na siebie wyczerpać Kostylin nadwagę. I choć tak wiele nocy nie jest w stanie przejść, Zhilin nie zrezygnował towarzysza.

Udał się w poszukiwaniu górali złapany dwa, ale teraz wyrzucił je do dołu. Bohater tutaj próbuje zrobić tunel, ale Tatarzy natychmiast zauważył: ziemia miała dokąd pójść. Ponieważ cech ZA historii „Kaukaska branka” wskazuje na jej jędrność i witalność gotowość w każdej sytuacji do walki.

uwolnienie

jeszcze uniknął niewoli. Dean pomógł. Kiedy prawie żadnych mężczyzn w lewo w miejscowości, zeszła do dołu długi słup, na którym Zhilin dostał się na ziemi. Kostylin tym razem nie podejmować ryzyka – to miesiąc później, wyczerpany i chory, kupił dom Tatarów.

Z buta na nogi, przez ból i zmęczenie, oficer udało się dostać do nocy swego. Już przed twierdza została zauważona górali, ale Kozacy przybył w czasie do pomocy – w drodze, więc udało się uciec z niewoli i samego L. Tołstoja. Dlatego najlepsze ludzkie cechy, takie kakstoykost, odwaga, męstwo, gotowość do walki w każdej sytuacji, naturalnej dobroci, umiejętność, pomogły bohaterowi nie tylko przetrwać, ale także, aby znaleźć drogę do wyzwolenia. Jest to charakterystyczne dla Żyliny w opowiadaniu „Więzień na Kaukazie”.

Bohaterem: ocena autora i czytelników

Tołstoj sympatyzuje rosyjskiego oficera. Dowodem na to jest imię bohatera: Zhilin – mając silną „rdzeń”, czyli hardy, silny. I nazwa produktu: to jest jedzenie zamiast liczby pojedynczej liczby mnogiej. W konsekwencji Kostylin, apatyczny, a jedynie polegać na rodzinie, nie brane pod uwagę. Zarówno styl narracji: opowieść oficera rosyjskiego, jak wszystko jest proste, ale za tą prostotą kryje prawdziwe bohaterstwo i odporność cechę narodu rosyjskiego.

Charakterystyka Żylina w historii „Kaukaskie Prisoner” może być uzupełniona mówiąc Szkłowski. Zauważył, że głównego bohatera – dobrego człowieka. I czytelnikowi zrozumieć wystarczy wiedzieć coś o tym, że nie jest w produkcie.

Uznając wysokie znaczenie historia Lwa Tołstoja, S. Marshak, stawia go na równi z najlepszych prac, które ma literaturę światową. „Więzień na Kaukazie”, jego zdaniem – „doskonały przykład małej opowieści dla dzieci” w Duża historia wartość edukacyjna jest niewątpliwie związane z wizerunkiem głównego bohatera.