502 Shares 2939 views

Turan tygrys: siedlisko (foto)

Turan tygrys, którego zdjęcie jest w tym artykule, jest on uważany za niemal wymarły. Na całym świecie w ostatnich latach jest bardzo mało drapieżników tego gatunku. Trzydzieści lat temu, nie było żadnych tygrysy dla ponad dwóch tysięcy osób. W ciągu ostatniej dekady ich liczba wzrosła nieznacznie – do 3500. Naukowcy na całym świecie postawił sobie za cel podwojenie ich liczby przez 2022

To poszło od imienia tygrysa

Nazwa Turan tygrys pochodzi z dawnej nazwy niektórych obszarach Azji Środkowej. Wielu uczonych nazywają tego drapieżnika Kaspijskiego, jak to ma miejsce w granicach Afganistanu, Iranu i Kaukazu.

Ally Turan tygrys

Podczas walki o przetrwanie w tygrysa Turan był mały sojusznik – Anopheles komar. Ugryzienie owada o nazwie tego cały epidemii u ludzi. I tak długo jak ludzkość nie uczy się radzić sobie z malarią, siedlisko drapieżnik Turan nie został dotknięty, i nie ma polowania. Po ogniska zostały wyeliminowane, Tygrysy zaczęły ponownie zabić w bardzo dużych ilościach.

siedlisko

The Red Book dawna notowane Turan tygrysa. Siedlisko to było wcześniej obszerna. Predators w podnóża Tien Shan, na zachodnich dolinach Środkowej rzek Azji – The Syr-daria, Amu Darya, uczucie, Vakhsh, Atrek, Murgab i Panj Tenzhenu, jak również w Turkmenistan, Afganistan, Kirgistan, Kazachstan, Uzbekistan, a także na Kaukazie.

Turan tygrys żył w Iranie w prowincji Caspian Astrabad, Mazendean i Gilan. Znajdują się one na południowym wybrzeżu Morza Kaspijskiego. Południe tygrys był już tylko Elbrus. I na płaskowyż irański , to drapieżnik nie jest już spełniony.

siedliska

Ulubione miejsca siedlisko w pobliżu rzeki w tygrysa Turan były trzciny. Predators czuje się świetnie i w lasach, i ułożone ich zakwaterowania często nieprzekraczalne zarośla, gdzie osoba trudno jest dostać.

Ale w każdym przypadku były niezbędne warunki dla kilku siedlisk tygrysów. Pierwszy – to woda, ponieważ te drapieżniki często i dużo pić. Drugi – obfitość żywności (dziki, sarny, etc.) Turan tygrysa, który mieszka w zimie? Teraz uczymy. O tej porze roku drapieżników był ciężki. Zwłaszcza jeśli zaspach było wiele. Dlatego jego Tygrysy Lair próbował organizować w miejscach chronionych od śniegu.

Dzholbars

Dzholbars – jest również Turan tygrysa. Tak był nazywany w Azji Środkowej. Kazachski „Jol” oznacza drogę. A "Leopard" – włóczęgą. Przekład uzyskuje się przez „wędrówki pantery”. A nazwa jest dość spójne z tygrysa Turan. Czasami lubił wędrować. I często boją ludzie z jego nieoczekiwanym wyglądem, gdzie nigdy przedtem nie widział. Turan tygrys mógłby uciec z domu przez tysiące kilometrów. Dziennie można łatwo uruchomić i dziewięćdziesiąt kilometrów.

Opis Turan tygrys

Turan tygrysa była więcej niż dwa metry długości. Kobiety są nieco mniejsze. Waga tygrys może osiągnąć dwieście czterdzieści kilogramów. Kolor jasnoczerwony, z wąskimi uliczkami i częstsze i dłuższe niż jego odpowiedniki. Paski te mogą być nie tylko czarny, ale również brązowy. futro Zima Turan tygrys stał się bardziej gęsta, jedwabista. Zwłaszcza na brzuchu i karku. Predator nosił bujne wąsy.

Tiger ruch był bardzo gładkie, mimo potężnej postury. Skoki się sześć metrów. Turan tygrysy były bardzo wdzięczne. Ze względu na jego ubarwieniu ochronnym, są one doskonale zamaskowany, zwłaszcza w trzciny. A w lesie drapieżnik mógł zbliżyć się do ofiary, niemal niezauważalnie.

Skoki to była szybka. Praktycznie żadne ze zwierząt nie mógł się oprzeć po ataku zwierzęcia, waży dwa Hundredweight. Scalony tak, że wyglądało szaro podczas skoków swój zespół. Cykl życia Tygrysów – pięćdziesiąt lat.

żywność

Turan tygrys zjadł dzik, sarna, kulans, gazele i antylopy Saiga atakujące je w pobliżu podlewania. Uwielbiał polować na jelenie Buchary. Jeśli tygrys był bardzo głodny, mogę zjeść kota dżungli lub szakala. Ale jedli padlinę tylko w skrajnych przypadkach. Wolał świeżego mięsa.

Jeśli nie można złapać grubą zwierzynę, nie był przeciwny gryzonie, żaby, żółwie, ptaki, a nawet owady. Okresowo on ucztował owoce rokitnika i Loja. Czasami poławiać w płytkiej wodzie.

Powody zniknięcia tygrysa Turan

Głównym powodem redukcji, a niemal całkowitego zaniku tygrysa Turan – dążenie człowieka zwierzę. Został zabity przez setki lat, a nie zagrożenia stwarzanego on rzekomo do człowieka. Turan tygrys przyciąga myśliwych piękną skórę, która została doceniona bardzo dużo. Zabijając drapieżniki czasami po prostu dla zabawy.

Przed dołączeniem do zespołu Azja Środkowa wysiedlonych mieszkańców pokojowo współistniały ze mieszka obok Tygrysów. Ludzie starali się uniknąć drapieżników, oczy, aby nie spaść bez powodu i nigdy zaatakowany.

Drugim powodem zmniejszenia liczby Turan Tiger – wyczerpywanie się źródłem pożywienia. Liczba dzikich zwierząt roślinożernych stopniowo malała. A to – pożywienie dla dużych i potężnych drapieżników.

Trzeci powód – niszczenie ludzkich flory i fauny w siedliska tygrysów. Ludzie wycięte lasy uprawiać pola. Z tego samego celu zniszczone krzaki w pobliżu rzek. I eliminacja malarii ognisk też odgrywał ważną rolę.

Gdzie można spotkać teraz tygrysa Turan?

Turan tygrys figuruje w Czerwonej Księdze gatunków zagrożonych. Winić ludzi, ale dla nich jest to wielkie niebezpieczeństwo i nie miał pojęcia. Tygrysy ostatni widziano w ubiegłym wieku, pod koniec 1950 roku. Doprowadzić to drapieżnik w Czerwonej Księdze powinno być dużo wcześniej, aby przywrócić naturalny obfitość drapieżnika.

Istnieją dowody na to, że po raz ostatni widziano go w 1968 roku w regionie Amu-darii. W związku z tym istnieje możliwość, że tygrys kaspijski jest wciąż żywa. Tylko liczba jej już tak zredukowana, że aby zobaczyć, że to rzadka okazja.

U. S. Stroganov długo studiował tych zwierząt i ich oglądanie. Ukończył charakterystyczne słowa Turan tygrysa, że można żyć w środowisku tych drapieżników na wiele lat, ale nigdy nie widzą, ponieważ są one bardzo skryty, czuły i pogrubione.

Turan tygrys w Pakistanie można spotkać tylko w zachodnim obszarze górzystym. Powierzchnia pokryta jest i las graniczy z Afganistanem. Obszar ten – jeden z mniej dostępne dla ludzi. Iw związku z tym jest to bezpieczniejsze dla tygrysa Turan.

Tygrysy Gladiators

Obecnie tygrys kaspijski – zagrożone gatunki. Ale przed jego numer był znacznie wyższy. Te zwierzęta są używane nawet w walki gladiatorów. Tygrysy złowione w Armenii i Persji. Następnie, przynosząc do Rzymu drapieżników przeszkolonych do krwawych walk. Turan tygrys walczył nie tylko z ich bliskich, ale również z lwami.

W Rzymie, staraliśmy się zorganizować walki z drapieżników niewolników gladiatorów. Pierwszy tygrys kaspijski zginął w komórce. Niewolnicy gladiatorów kategorycznie odmówił walki z tymi drapieżnikami, taki strach kazał im.

Próby Ocalić tygrysa kaspijskiego

Zapisz Turan tygrysa jako gatunek próbowałem w wielu krajach. W Moskwie zoo tygrysica żył osiemnaście Teresa. To był prezent od Irańczyków do ambasadora radzieckiego w 1926. Ale już osiemnaście tygrys nie żyje.

specjalny rezerwat dla ochrony tygrysa Turan został stworzony w Iranie. Jego powierzchnia – 100 tysięcy hektarów. Ale dla swobodnego i pełnego życia drapieżnika potrzebne naturalną powierzchnię 1000 metrów kwadratowych. km. I skomplikowany hodowla i ochrona tygrys kaspijski przez fakt, że miłośnicy tych zwierząt – wędrować.

Lair of the tiger Turan

Jednym z zoologów udało się odnaleźć i zbadać legowiska tygrysa Turan. Aby go osiągnąć, naukowcy musieli czołgać na trop drapieżnika prawie dwieście metrów. Ta droga jest naturalnym tunelu gęstych zarośli roślinności. den tygrysa, pokryta spłaszczonym trawie, zawsze była w cieniu drzew. Przez siedliska zawsze abutted plac zabaw czterdziestu metrów kwadratowych. To było pełno kości zwierzęcych. Zapach w tym miejscu była bardzo ostra i cuchnący.

Turan tygrys: retroinduktsiya

Kazachstan zamierza utworzyć rezerwat przyrody „Ili-Balkhash” w najbliższej przyszłości. Pod będzie wstać do 50 000 hektarów dla retroinduktsii Turan tygrysa. W programie wezmą udział Rosji z Kazachstanem i Światowego Towarzystwa Przyrody. Projekt będzie realizowany w ciągu dwudziestu pięciu lat. Przywrócona jeśli ludność i liczba tygrysa Turan – kwestia czasu, zintegrowane działania i finansowania.