645 Shares 1073 views

Matowe szkło: indywidualny wystrój wnętrz

Zwykłe szkło może być przekształcone w dzieło sztuki: umieścić na swoim rysunku, aby witraże lub stworzyć mozaikę. Ale sposób najbardziej zabawa – jest, aby to nieprzezroczyste.

Transformacja szkła

W wielu wewnętrznych elementów przy użyciu nieprzezroczystej drzwi. Matowego szkła pozwala ukryć zawartość szafek kuchennych lub wydania oryginalnego prysznic. Będzie wyglądać dobrze i drobne szczegóły.

Na przykład, matowe szkło kieliszki lub półprzezroczyste świeca nada wnętrzu stylowy z nutką tajemniczości. Można zrobić matowego szkła z rękami. Istnieje kilka sposobów.

Jako szkła matowego gruntu

można po prostu przykleić specjalną folię na odwrotnej stronie. Chociaż taka metoda i zajmuje niewiele czasu, ale jakość pozostawia wiele do życzenia. Doskonałe wyniki uzyskuje się, gdy matowego szkła przez piaskowanie lub chemiczną w danym przemyśle. W domu i położyć go prawdopodobnie nie może zrobić.

Najbardziej dogodny i wystarczającej jakości matowego szkła uzyskuje się za pomocą specjalnej pasty lub aerozolu. banki content trzeba dobrze wymieszać, nałożyć warstwę 3 mm w produkcie, po upływie określonego czasu, aby zmyć ciepłą wodą. Z spray jest jeszcze łatwiejsze. Wstrząsnąć puszkę i spryskać żądaną pozycję, upewniając się, że zawartość nie dostał się na skórę, odzież, meble i tak dalej. D.

nieprzezroczysty wzór

Nie wiesz jak zrobić szkło matowe z jakimiś ozdobami? Teraz powiemy wam wszystko. Najpierw trzeba się go trzymać różne szablony. Przy większych rozmiarach stosować taśmę papieru. Następnie porcje na dostępność lub pasty stosowanych natryskowo i pozostawiono na jakiś czas. Jeśli zawiera środek ścierny, wymagane jest, aby pocierać kawałek szkła na drugą godzinę (można przerwać). Następnie wzornik usunięciu szkła i przemywa szczotkowana wzór pozostaje.

Przejrzysty wzór na świeczniku

W tym przypadku, ta sama zasada, tylko w odwrotnej kolejności. To uszczelnione części, które powinny być pozostawione jasne, a wszystko inne Matira. Na przykład, świecznik.

W szklanej gęstego płynnego szkła może być nawinięta swobodnie żucia.

powierzchnia robocza ostrożnie położyć papier lub tkaninę.

Papier ciasno zwinięte i wsunął się do przygotowanego szkła – tak będzie można trzymać go i obracać.

Następnie całą powierzchnię rozpylania aerozolu i utrzymywać określony okres.

Następnie usunąć żywicę, szkła przemywa się i suszy. Włóż świecę wewnątrz – oryginalny element jest gotowy.

Podobnie, można ozdobić zwykły kieliszki do wina, kieliszki do wina, kieliszki, wazony i inne.

Jak zrobić pastę do maty

Wytwarza się go z wody destylowanej, żelatyna i fluorku sodu. Są one wykonane w proporcji 25: 1: 2, odpowiednio, i mieszano. Uzyskany preparat nanosi się na szybie. Następnie dokładnie płukano, suszono i naniesiono na sześć procent kwasu solnego na jedną minutę.

Jak dbać o matowego szkła

Od poważnych zanieczyszczeń, takich jak plamy oleju, aby pomóc pozbyć specjalnych narzędzi dostępnych na rynku. Kompozycje zawierające fluor, nie mogą być używane.

Na matowych powierzchni jaśniej niż na gładkiej, widocznymi odciskami palców. Gdyby pojawiły się niedawno, wystarczy przetrzeć je suchą lub lekko szmatka z mikrofibry Flag. Matowego szkła może czasami być czyszczone irché i przemyć ciepłych słabego roztworu octu.

Uporczywych plam może być usunięty z proszkiem do zębów lub sproszkowanej kredy. Na mokrej powierzchni jest konieczne, aby wlać niewielką ilość wilgotną gąbką i ostrożnie wycierania brudu. Spłukać wodą. Można użyć amoniaku do usuwania długotrwałych plamy.

Matowe szkło będą ozdobą każdego wnętrza i odpowiedniej opieki będzie utrzymywać swoje piękno przez długi czas.