752 Shares 1071 views

Shimano sprzęt: Klasyfikacja

Japońska firma Shimano dość popularny wśród miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, w tym jazdy na rowerze i wędkowania. Po wszystkich produktów tego producenta jest uważany przez specjalistów w pierwszej kolejności. Jednak wiele osób uważa, że Shimano – to elitarna klasa. Wniosek ten jest fundamentalnie błędne, jak japońska firma produkuje wyroby dla każdej niszy cenowej, zaczynając od low-end, do jednostek elitarnych. Celem tego artykułu – produkty Shimano: Klasyfikacja i zalecenia ekspertów.

To rozbija stereotypy

Przy wyborze kołowrotka do połowów, wielu kupujących położyć nacisk na jego wielkość, wybierając urządzenie do określonego rodzaju połowów. Logicznie rzecz biorąc, takie podejście jest poprawne, ale trzeba być czujnym, jeśli jest obecny w zakresie kołowrotków Shimano. Fakt, że wielu producentów podobnych urządzeń próbują dostosować się do poważnych i marek są na rynku cewki, które mają te same oznaczenia, jak Shimano, ale o różnych cechach.

Na przykład kupujący potrzebuje trochę cewkę dla ultra-lekkiej wędki, a on, koncentrując się na wielkości, nabywa modelu 1000, ale w rzeczywistości jego rozmiar jest większy niż 1,5-2 razy, oczywiście, i specyfikacje są całkiem różne. Problem można rozwiązać wybór oddanie pewien standard, ale producenci z najtańszych urządzeń na taki ruch nie przejdzie, ponieważ mogą one stracić kilka punktów cenowych na rynku.

cewki klasyfikacji

Shimano Kołowrotki posiada własnej klasyfikacji, dla których zaleca się wybrać potencjalnego nabywcy. Istnieją trzy główne grupy cenowe:

 • SR-system, który odnosi się do elit i jest bardzo kosztowne;
 • S układ zajmuje obszar wnęka Cena średnia;
 • seria P3 odnosi się do klasy ekonomicznej.

W każdej z tych grup ma swój klasyfikacji, która zależy od specyfikacji urządzeń: bezwładności cewki grzejników z układem sprzęgła, i tak dalej. Ponadto istnieje szereg klasyfikacji koloru. Na przykład kolor czerwony oznacza, że cewka jest nowością na rynku. Nie zapomnij o wielkości i przełożenia.

Rekreacja i turystyka

Znacznie łatwiej rzeczy z akcesoriami do rowerów pod marką Shimano. Klasyfikacja jest praktycznie taka sama dla wszystkich składników pojazdów dwukołowych. Jedyną różnicą pomiędzy samymi klasami rowerowych. Istnieje już wszedł do międzynarodowego standardu, który jest następnie przez wszystkich producentów na świecie – wszystkich grup 4 i pod własnymi znaczeniami.

 1. Kolarstwo górskie – najpopularniejsza grupa, a pod nim wiele akcesoriów.
 2. Touring rower. Klasyfikacja jest konserwatywny, jak zakresie części zamiennych.
 3. turystyczny miasta. Rosyjski rynek dla tej grupy młodych jeszcze, ale potencjał do dalszego rozwoju tam.
 4. rower szosowy. Elitarna grupa, której elementy są produkowane z wyższymi wymaganiami.

Wyścig dla snu

Sobie pozwolić na luksus kupowania tech rower miejski z góry komponentów Shimano, których cena może wynieść do kosztów krajowej subcompact samochód może nie każdy Rosjanin. Dlatego producent działał mądrze tworząc trzy kategorie komponentów dla różnych kategoriach cenowych. Ale sądząc po odpowiedziach ekspertów, wytrzymałość, trwałość i wagi części z różnych nisz nie są bardzo różnią się od siebie, więc obecność trzech zalecane modyfikacje być traktowane jako chwyt marketingowy, który ma wpływ na kupującego podświadomość. Alfine, Nexus, Carpeo – bardzo popularne wśród właścicieli znakowania rowerowych, którzy preferują urządzeń high-tech z piast planetarnych, silników elektrycznych napędów prądnicowych i podobnych urządzeń do łatwego poruszania się po mieście.

Big Zoo

To jest bardzo trudne rzeczy w tym akcesoria dla fanów jazdy na drodze. Zbyt duży asortyment wprowadził świat do firmy Shimano. Klasyfikacja rowerze górskim wygląda następująco:

 1. Shimano XTR. waga, maksymalna trwałość. Wyprodukowany dla profesjonalistów, ale często kupowane przez amatorów, którzy chcą pokazać innym.
 2. Deore św. Niezwykle wytrzymałe komponenty, bez których rowerzysta jest bardzo trudne do wygrania w profesjonalnych wyścigach.
 3. Deore XT. Jest uważany za najlepszy wybór według kryterium ceny i jakości. Mają doskonałą odporność na ścieranie i akcesoria są dobrze przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach jazdy.
 4. SLX. Wystarczy ciężkich elementów, które mają ogromną siłę. Oni nie boją się upadku i uderzenia na stokach górskich.
 5. Deore i Alivio. Uważany specjalistów entry-level, ale o kryterium „cena-jakość” stracić klasy XT.
 6. Acera i Altus. Elementy te są dalej w błoto, ponieważ są one zainstalowane na wszystkich tanich rowerach entry-level.
 7. Toutney. Akcesoria do rowerów dziecięcych niskiej jakości.

Kolejność wśród turystów

Wydaje się, że niski popyt na rowery przechodnich nie są dopuszczone do marketingu firmy Shimano eksperymentowanie z asortymentem akcesoriów. Profesjonaliści multimedialne mają skłonność wierzyć, że w idealnej klasyfikacji na wszystkie rowery powinny wyglądać dokładnie tak:

 1. Deore XT. Wyższej klasy komponentów.
 2. Deore LX. Złote myśli w rozsądnej cenie i wysokiej jakości.
 3. Deore. Najlepsze dostępne akcesoria za cenę zniszczenia trwałość. W tej niszy na rower turystyczny ma własną klasyfikację Shimano przełączniki – w zależności od roku wydania, pod obrzeżem i tarczowymi hamulcami.

poważne podejście

Nie każdy sklep będzie mógł znaleźć elementy z nazwami, które są obecne w klasyfikacji motocykli drogowych. Wszakże ta grupa należy do elity, co znajduje odzwierciedlenie w cenie części zamiennych. Normalna piasta Shimano na rowerze drogowym może być kilka razy droższe niż podobne urządzenia do transportu górskiego najwyższej klasy.

 1. Dura-Ace. Bardzo lekkie elementy, wraz z wysoką trwałością i MTBF.
 2. Ultegra. Równowaga pomiędzy masy i sztywności.
 3. 105. Elementy fitness z ciekawym wzorem.
 4. Tiagra. poziomie amatorskim.
 5. Sora. Stosowane w ośrodkach edukacyjnych i zdrowotnych, gdzie niska cena jest priorytetem.

Konkludując

Jak widać z badań, firma Shimano klasyfikacja sprzęt jest bardzo skomplikowane i nie zawsze podatne na wyjaśnienia. Ogromna gama akcesoriów, które w końcu po prostu inna cena i wygląd, mogą wejść w osłupienie nie tylko początkujących, ale również profesjonalny. Dlatego przed zakupem drogich rzeczy trzeba koniecznie zbadać reakcje ekspertów, którzy rozumieją ten problem i dopiero wtedy zdecydować, która klasa dać swoje preferencje.