799 Shares 4327 views

Co to jest DPI myszy? Jak to wpływa na pracę?

Pierwszy myszy pojawiły się ponad 50 lat temu. Następnie poddawano je opto-mechaniczny: ich położenia na ekranie oznaczano za pomocą kuli i dwóch rolek. Takie manipulatory były dość niewygodne, miał trochę dokładności, a często złamał. Wraz z rozwojem technologii wyparł ich myszy optycznej. Ich zasada działania opiera się na wielokrotności fotografowania powierzchni i Porównując uzyskane dane. Według wyników porównania zależy od kierunku i prędkości ruchu. Myszy optyczne mają charakterystyczny koloryt czerwony, który jest używany w celu zwiększenia skuteczności elementu czujnika. Jedna odmiana manipulatora optyczny jest czujnik na podczerwień. Ma nieco inną technologię, szybkość i dokładność kursora. Do tej pory mysz optyczna jest po prostu wygórowane w porównaniu z „przodków” cech.

Parametr wyświetla dokładności manipulatora i prędkość jego ruchu na ekranie nazywa DPI myszy. To pokazuje, jak wiele punktów na cal (2,54 cm) można określić (zakładany) urządzenia. W związku z tym, im większa jest wartość, tym większa jest dokładność wskazujący kursora. Korzystanie z elementu czujnika laserowego pozwala na wykonywanie zdjęć powierzchni są bardzo kontrastowe. To sprawia, że możliwe jest zwiększenie myszką dpi kilkakrotnie. Podczas korzystania z elementu optycznego został maksymalną stawkę w 1800 roku, obecny model z wykorzystaniem lasera pozwala maksymalnie 5600 już Czy trzeba takie wartości – zdecydować, w tym przypadku najważniejsze – aby zdecydować, dlaczego kupujesz myszy. DPI w 5600 stanowi okazję do rozpraszania ramię do 2 metrów na sekundę, co oznacza, że prędkość poruszania kursora na ekranie. Jeśli jest to co trzeba – kupić mysz z tych parametrów.

Zwiększenie dokładności wskazówek – to jest dobre, ale jest jedno „ale”: aby zwiększyć dokładność i zwiększa szybkość ruchu wskaźnika na ekranie. Jest to niewygodne podczas pracy z oprogramowaniem biurowym, nie nadaje się do edytorów graficznych itp Do pracy w programach biurowych DPI myszy optimum w zakresie od 400 do 800. znacznego napięcia mięśni jest wymagane przy dużych prędkościach, a ręka zmęczy znacznie szybciej.

Myszy z dużym DPI potrzebnej do gier. To ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na prędkość w nowoczesnej „razvlekalovki” te Kontrolery ewoluowały tak szybko. Po tym wszystkim, trzeba będzie trochę więcej prędkości i przesunąć kursor po ekranie i jego przewodnictwem wysokiej precyzji.

Dla tych, którzy pracują w programach biurowych i lubi odpocząć za pomocą gier, istnieją modele, które można zmienić ustawienia. Tryb i myszy wartość DPI zmienić naciskając przycisk pod kółkiem. W większości przypadków ten parametr wynosi od 200 do 3600. trybu pracy nieco. Aby móc kontrolować bieżące ustawienie DPI myszy, możliwe jest, aby zmienić kolor podświetlenia. Ta funkcja jest skonfigurowana za pomocą specjalnego oprogramowania.

Jeżeli wcześniej nacisk na wybór myszy nie zapłacić (wszystkie z nich były prawie takie same), ale dzisiaj była ogromna różnorodność modeli, które są bardziej wygodne, dokładne, lub mają jakieś inne funkcje. Inną rzeczą jest to, że aby zrozumieć, łatwe dla ciebie, czy ta zmiana, to jest możliwe w zaledwie kilka dni pracy. Ale należy pamiętać, że, zgodnie z prawem, można wymienić produktu lub zwrot pieniędzy w ciągu 14 dni. Najważniejsze – zapisać prezentację, wszystkie dokumenty i opakowania.