658 Shares 4081 views

Jak przetrwać złe dni? Pięć praktycznych wskazówek

Cokolwiek można powiedzieć, złe dni zdarzają się wszystkim bez wyjątku. I często przychodzą właśnie wtedy, gdy najmniej się ich spodziewasz. Kto wie, dlaczego tak się dzieje: może to jest karma, a może tylko zwykły wypadek. Ale każda osoba powinna mieć możliwość radzenia sobie z kłopotami. Porozmawiajmy więc jak szybko i bezbolesnie przetrwać złe dni.

Porada nr 1: przestań obwiniarz!

Z jakiegoś powodu wielu przyzwyczaiło się do obwiniania siebie. Kłopoty w pracy – starałem się źle, przezwyciężyłem zimno – jest zbyt słaby, zaczął padać deszcz – przewlekłe szczęście. I tak, że nie zawsze zdarza się "ja …, ja …, ja …!". Ale jest to błędne podejście, które należy pilnie zmienić.

Zrozum, sytuacje te często pojawiają się tylko dlatego, że karty zbiegły się. To prosta awaria i nic więcej. Wystarczy przyjąć rzeczywistość, jaka jest. Dzisiaj jest strasznie zły dzień, dobrze, do diabła z tym – pokoruj sobie. To jest świat, wsuwa ci świnię nie dlatego, że cię nie kocha, ale dlatego, że byłeś w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie.

Porada nr 2: Usiądź w domu

Jeśli wcześnie rano stało się jasne, że dzisiaj jest bardzo zły dzień, lepiej chronić się przed dalszymi problemami. Idealnym rozwiązaniem będzie dzień wolny, co można zrobić, odnosząc się do problemów rodzinnych. Uwierz mi, lepiej leć trochę na szefie, a nie później, cały dzień, borykając się z nieszczęsnego losu.

Jeśli jednak nie udało się usiąść w domu, to przynajmniej staraj się unikać potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Na przykład, wszystkie odpowiedzialne prace powinny zostać przeniesione na jutro lub przekazane kolegowi, prosząc o usługi. Pamiętaj: strasznie zły dzień może zawsze być gorszy, a zatem nie kusi losu.

Porada nr 3: bardziej pozytywna

Naturalnie trudno jest się bawić, gdy jesteś wciśnięty przez złe dni, ale nadal musisz spróbować. Przecież prawda jest taka, że nie będą mogli ich uniknąć, co oznacza, że nie ma różnicy: doprowadzisz ich do depresji lub będziesz się dobrze bawić.

Więc spróbuj znaleźć coś dobrego w swoim środowisku. Spójrz na zabawny film, włącz swoją ulubioną muzykę lub obejrzyj swoich kolegów i nagle jeden z nich będzie dla ciebie śmieszny. W najgorszym razie można otworzyć przeglądarkę i obejrzeć zdjęcia słodkich kotków, na pewno będą się pocieszyć.

Porada nr 4: Nie próbuj pochwycić żalu

Tak, złe dni nie są usprawiedliwieniem dla zerwania i zjadania wszystkiego, aby utopić własny ból. Nie, nikt nie mówi, że nie możesz zjeść czekolady lub małego ciasta. W tym przypadku rozumiemy, że nie można tak beztrosko opróżnić lodówki, odsunąć wszystko od półek.

Ale w takich dniach alkohol powinien być całkowicie wykluczony. Naprawdę trzeba pić tylko jedną szklankę dla nastroju, a pijany stopień przeciąga cię na głębokość rozpaczy. Wynika to z faktu, że napoje alkoholowe nie poprawiają stanu zdrowia, a jedynie pogłębiają obecne emocje.

Porada nr 5: Dzięki za kolejny dzień

Złe dni nie są końcem świata. Pamiętaj, ile razy ich przezwyciężyłeś, co sprawiło, że byłeś jeszcze silniejszy. Jednocześnie podaj właściwe wnioski na przyszłość, a kto wie, może być może znacznie łatwiej będzie doświadczać takich momentów.

Wieczorem, analizując Twój dzień, powiedzmy los "dziękuję". Mimo wszystko, mimo wszystkich trudności, wkrótce wejdziesz spać. Kolejny dzień zostanie zakończony, co oznacza, że nadal żyjesz.