193 Shares 7769 views

Wstać wiosła surfingu: imię, historię i ciekawostki

W ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność surfing z wiosłem. Jak nazwać ten sport, ale niewielu wie. Ale fani już rozpowszechnione.

Co standup paddleboarding?

Standup paddleboarding – to sport wodny, znany również wielu jako surfing z wiosłem. Jak sama nazwa tej gry, teraz wiesz, że nadszedł czas, aby uporządkować dane.

Ta woda sportu surfer stojąc na pokładzie, poruszając się po wodzie z pomocą wiosła. Tablice standup paddleboarding praktycznie nie do odróżnienia od klasycznych desek surfingowych. Są tylko trochę szersza i dłuższa. W efekcie, aby utrzymać równowagę sportowca łatwiejsze.

Regularnie odbywa konkursy standup paddleboarding. Zazwyczaj sportowców podróżować na długich dystansach, oni organizują na wybrzeżach morskich, rzek i dużych jezior. W szczególności, łopatka standup paddleboarding używana – długość od około dwóch metrów i średnicę w zakresie od 2,5 do 3,5 cm.

Historia standup paddleboarding

Na Hawajach, surfing urodziła się z wiosłem. Jak to rodzaj sportów wodnych, podczas gdy jeszcze nie pomyślał. Po raz pierwszy został opisany w 1778 roku przez Europejczyków. Do czasu, tubylcy już regularnie udał się do morza na deskach, używając wiosła do wiosłowania. Jednak nie był to sport, takie wyjścia w morze wykorzystywanych do celów praktycznych.

W latach 60-tych z łopatki na deskach do morza sfotografować treningu i zawodów klasycznych surferów.

Dopiero na początku XXI wieku jako oddzielny sportem zaczęła się rozwijać surfing z wiosłem. Jak nazwać nową grę, zdecydowaliśmy się szybko. W dosłownym tłumaczeniu oznacza standup paddleboarding „wyścigu do sytuacji pokładzie.”

Pierwszych profesjonalnych sportowców w tej dyscyplinie zaczął Deyv Kalama i Laird Hamilton. To oni w 2003 roku zorganizował pierwszy konkurs na standup paddleboarding na Hawajach. Stand up paddle surfing, którego historia związana jest z wysp Pacyfiku, zaczął zdobywać popularność szybko.

Już w 2005 roku zrzeszenia zawodowego w Stanach Zjednoczonych powstała. Rozprzestrzenianie się tym sportem zaczęła się we wszystkich zakątkach globu.

początkujący sapserfery

W przeciwieństwie do klasycznych surfować duże fale nie trzeba opanować SUP-surfing. Co, gdzie i jak to zrobić we wczesnych stadiach, możemy szczegółowo wyjaśnione w tym artykule.

Standup paddleboarding może zacząć angażować się w cichej zatoce morze, rzeka, strumień, a nawet na powierzchni jeziora. Najpierw trzeba nauczyć ruchu spokój na powierzchni wody , stojąc na pokładzie i wiosła w dłoni. Dowiedz się więcej lub mniej tolerowane stanąć na pokładzie można mieć w ciągu kilku pierwszych dni zajęć. W związku z tym, ten sport jest tak popularny.

Szybciej i lepiej, aby dowiedzieć się nowy sport pomoże instruktora. Nie pomyłka, wkrótce twój ulubiony sport będzie surfing z wiosłem. Konkurencja, wyposażenie i inne cechy pomogą Ci nauczyć standup paddleboarding doświadczonego trenera. Ale w pewnym udziale wytrwałości i chęci wszystko można osiągnąć siebie.

Gdzie zacząć jeździć?

Dla klas pierwszych paddleboarding standup najlepiej nadaje spokojnej rzece lub jeziorze. Nie grożą wysokie i niebezpieczne fale w pierwszych dniach okupacji. Pamiętaj, aby przynieść kamizelkę ratunkową.

Aby przejść na jego dziewiczego rejsu, umieścić płytę na wodzie, położyć się na nim i trochę żagla od brzegu. Następnie delikatnie klęczeć. Trudno mieć pewność w siebie, wstać. Teraz najważniejsze, aby zachować równowagę.

Wstając, połóż dłonie przed planszy. Po powoli wstać, najpierw w prawo, a następnie w lewej nodze. Po raz pierwszy powstanie dokładnie w środku planszy. Gdy się przyzwyczaić i poczuć siłę, by utrzymać równowagę na wodzie, można zacząć się poruszać.

Stoi na pokładzie

Teraz, gdy wiesz, co jest sup-surfing (surfowanie SAP – w piśmie Rosyjskiej), to jest czas, aby zrozumieć technikę ruchów na planszy. Istnieją trzy główne odmiany.

Pierwsza – najbardziej wszechstronny. W przedniej części prawej nogi. Drugi – na lewą nogę do przodu, a na końcu stać, gdy obie stopy są na tym samym poziomie.

Pozy można zmienić nie znudzi stać w tej samej pozycji. stanowisko wykańczania, podnieś wiosło góry (przed, że powinien on być na samej płycie) i spróbuj uruchomić wioślarstwo. W tym przypadku, ramiona powinny być zgięte w łokciach pod kątem prostym. Doświadczony sapserfery zaleca się okresowo zmieniać pozycję postawy i rąk. Na przykład, można wyciągnąć z różnych kierunków. Tak będzie łatwiej się poruszać.

Zapamiętaj prostą zasadę: najłatwiejszą drogę – prostą. W związku z tym, nie rób niepotrzebnych zakrętów.

Rozwój standup paddleboarding w Rosji

Sup-surfing – Uniwersalne sporty wodne. Popularne stało się w naszym kraju. Po tym wszystkim, w celu rozpoczęcia uprawiania tego sportu, nie jest konieczne, aby przejść do Mekki wszystkich internautów – na Hawajach. To długa i kosztowna, więc nie każdy jest dostępny. Dla Standup lekcji paddleboarding są idealnymi i rosyjskich wodach.

Na wodach wewnętrznych, ten sport jest najbardziej rozpowszechnione w regionie Krasnodar oraz wód Leningrad Region. To tu mieszka większość fanów tego sportu. Wynająć pokładzie standup paddleboarding nie ma trudności.

Jednym z najbardziej popularnych stacji wynajmu położonych niedaleko Petersburga, nad brzegiem jeziora Lahti. Tutaj można wynająć cały niezbędny sprzęt, a następnie przejść spróbować.

To właśnie w stolicy północnej są najważniejsze zawody krajowe w tym sporcie. Pierwszy z nich, na przykład, miała miejsce w 2011 roku. Po zaledwie 6 lat po oficjalnej federacji. Najbardziej rozpowszechniona wśród sapserferov konkursie od kilku lat jest kielich „Jesienny Maraton”, która odbywa się na wodach w mieście dzielnicy Wyborg.

Zalety standup paddleboarding

W porównaniu z klasycznym surfowania, standup paddleboarding ma kilka oczywistych zalet. Pierwszym i najbardziej podstawowym jest to, że wystarczy sapserferam nawet niewielkie fale. Z pomocą wioseł, mogą zmienić kierunek ruchu pokładzie i kontroli prędkości.

Ponadto standup paddleboarding zapewnić obciążenie wszystkich grup mięśni ciała. Jest to świetne ćwiczenie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Doskonałe i ekscytujący sposób, aby utrzymać się w dobrej formie fizycznej.

Standup paddleboarding jest idealny do zawodów. Biuletyn sportowiec jest w stanie rozwijać się z dużą prędkością, co pozwoli przezwyciężyć przyzwoity dystans. Dlatego można konkurować nawet wyścig.

Standup paddleboarding – nie tylko popularny sport, ale również doskonała okazja, aby obserwować przyrodę. Stojąc na pokładzie, można cieszyć się dekoracje wokół, a niska prędkość pozwoli wszystko dokładnie rozważyć. Zobacz ryby i ptaki w ich naturalnym środowisku.

Stand up paddle surfing jest odpowiedni nawet dla początkujących, oraz wszystkich grup wiekowych i poziomy sprawności.

Koszt sprzętu do standup paddleboarding

Musimy przyznać, że paddleboarding klasa standup cię drogo kosztować. Najprostsze deski – dmuchane muszle produkcji amerykańskiej. Ich cena to około 500 dolarów.

Profesjonalne deski wyścigowe, które mają zwężony kształt, który zwiększa prędkość, kosztują znacznie więcej. Nie mniej niż $ 1 200. Początkujący zawodnik może uzyskać najlepsze muszle dla standup paddleboarding za około 800 $. Jest to optymalny stosunek ceny do jakości.

Jeżeli zamówisz sprzęt nie jest w Stanach Zjednoczonych, jak iw Europie, należy pamiętać, że europejski deska do standup paddleboarding są droższe. Ale można znacznie zaoszczędzić na wysyłce. W związku z tym, może skończyć się w czerni.