899 Shares 1665 views

Święty Michał Archanioł: historia, modlitwy, katedra i ikony

Pan umieścił Arhistratiga Mihaila głównie z dziewięciu szeregach anielskich. Jego nazwa pochodzi od hebrajskich środków językowych „Kto jest jak Bóg”. St. Michael (archanioł) jest czczony przez Kościół prawosławny od najdawniejszych czasów ludzkości, jak to ma niezwykłą moc niespotykany duchowe. Archanioł Michał – kim on jest? Co wyczyny wykonywane?

Saint Michael (archanioł): Pierwszy wyczyn

Archanioł Michał wykonał swój pierwszy wyczyn na niebie, gdy raz światło Niebieski Anioł postanowił zbuntować się przeciwko Bogu i upokorzyć swoją chwałę. Zło stworzył pierwszy apostazji zafascynowany za nim wielu innych aniołów.

Wtedy sługa Boży, Saint Michael (archanioł), zebrano wszystkie anielskich szeregów , a wojsku niebieskiemu, aby nie poddać się zgubnym przykład, i wezwał ich do walki złych aniołów, aby obalić ich z nieba, utworu solowego uroczystym dla Pana.

rewelacja

W „Objawienia” opisuje również te wydarzenia. Na niebie nie było wojny. St Michael i jego aniołowie weszła w walce ze smokiem i jego sługusów. Ale nie mógł się oprzeć o przeszłości, a nie znalazły swoje miejsce w niebie. Wielki smok zwany szatan, wąż, a diabeł, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię ze złymi aniołami.

W „Apokalipsie” daje komfort dla wiernych, tak że widzieli odwiecznej walce między dobrem a złem prowadzi pełne zwycięstwo Baranka. Ludzkość w walce z wężem ma wyższą niebieskich protektorów i obrońców, który jest kierowany przez świętego Michała.

Żydzi

Kiedy naród żydowski stał się ulubionym i wybrany przez Pana, Kościoła Świętego, a tutaj to wskazuje, że archanioł Michał był opiekunem ludu Bożego. W „Starym Testamencie” od proroka Daniel St. Michael wydaje się również patronem narodu żydowskiego.

Modlitwy i ikony

Kościół w swoich modlitwach i hymnach Arhangela Mihaila wojewoda wzywa bezcielesny niebiańskie moce, pierwszy anioł, lider pułków aniołów, starych mentor niebieskich szeregach.

Na ikony św Michała jest przedstawiana jako wojownika z mieczem i tarczą w ręku, czasem z włócznią i gałęzi palmowych. On depcze nogami węża. Biały sztandar (flaga) na górze pomocą lancy i czystości niezachwianą wierność ich Król aniołów nieba. Krzyż, który kończy włócznię, to znaczy, że każda wojna z królestwa ciemności i zła, i zwycięstwa nad nimi sprawi, że w imię krzyża Chrystusa przez samozaparcie, pokory i cierpliwości.

historie Biblieyskie

Pismo mówi, jak Saint Michael (archanioł) kłócił się z diabłem o ciało Mojżesza. Archanioł ukryty grobowiec wielkiego proroka do Żydów, dopływem godzinę w bałwochwalstwo nie czcili go jako Boga.

Biblia opisuje również, jak Archanioł Michał pojawił się do Jozuego, gdy wziął do Jerycha. Jezus ujrzał człowieka z mieczem w ręku i poprosił go o nią, czy ktoś inny, on odpowiedział, że był przywódcą armii Pana, i kazał mu zdjąć buty, gdyż miejsce, na którym stał się święty. Jezus zrobił, to zainspirowało zjawisko św gubernatora. A potem sam Pan zaczął mówić z Joshua, który nauczył go wziąć pierwszą drogę do potężnego miasta w Kanaanie, która została sporządzona w końcu.

świątynia

Autentyczność tego zjawiska były głęboko od czasów starożytnych ludzie wierzą, dlatego w tym miejscu wybudować klasztor ku czci św Arhangela Mihaila. On, chwała Boża i minister Gubernator vsehvalny, jak opisano w Piśmie, pomógł Izraelitom w walce i towarzyszyła Mojżeszowi całą drogę do ziemi obiecanej.

6 (19), wszystkie osoby prawosławne obchodzi „cud pamięci Arhistratiga Mihaila, zaangażowanych w Honeh”.

Historia rozpoczęła się z faktem, że w pobliżu miasta Hierapolis, która Frygii, w okolicy zwanej Herotopa był kościół św Michała, a kiedy uderzyć świętego źródła. Świątynia zbudowana jeden mieszkaniec – ojciec dziewczynki została uzdrowiona z dumbness. Sam archanioł ukazał się człowiek we śnie i powiedział mu, że jej córka się wyleczyć, jeśli pić wodę ze źródła. W związku z tym wspaniałym wydarzeniu cała rodzina została ochrzczona naraz.

Jeden niezadowolony poganie postanowili zniszczyć to święte miejsce. A potem próbował połączyć dwa strumienie górskie w jednym kanale, a dla nich wysyłane bezpośrednio do kościoła św Michała. Który mieszkał w tej świątyni Arkhip Święty modlił się, i to było pojawienie Arhistratiga Mihaila. Uderzył z jego pracowników i otwarte pęknięcia w ziemi, który wchłonął całą wodę, to miejsce zaczęto nazywać osełki (pęknięcia, dziury).

Cześć w Rusi

W Rosji Kiveskoy czytać St. Michael stały się już pierwszych dziesięcioleciach jego chrztu. Jego przedstawiono na ścianach freski kościelne (np Sofia katedra). W 1008 na terenie klasztoru Vydubychi Kościoła pierwszych św Michała został zbudowany.

W 1108-1113 gg. Książę Svyatopolk Izyaslavovich (wnuk Jarosława Mudrogo), chrzcielny narzeczony Michael, zbudowany w Kijowie na cześć swojego patrona katedry św Michała. Od tamtej pory, archanioł Michał był uważany za patrona Kijowa.

obrońca Rosja

W Rosji, za to było pojawienie Arhistratiga Mihaila. W 1608 roku, Trójca Święta Sergiusz Ławra wytrąca przez Polaków. Przez archimandryta Józefa – opat klasztoru – świeciło świętego Voevoda Mihail berło i ostrzegł, że niewiele pozostało im cierpieć, ponieważ Pan wkrótce ich zemsta wynagrodzi. Wkrótce nieprzyjaciel wycofał się.

Matko Boga stał się obrońcą rosyjskich miast wraz z jego wojska niebieskiego, kierowany przez Michała Archanioła. Prawosławia ludzie w jego opieką jest bardzo wysoka, jak to jest – zwycięzca wroga, wyzwolicielem od kłopotów i smutków, osłona przed złymi duchami, wrogów, widzialnych i niewidzialnych.

Arhangelu Mihailu modlić się przy wejściu do nowego domu, poproś, aby patronować na tronie w zarządzaniu i ratowania państwa rosyjskiego.

Katedra św Arhistratiga Mihaila

Uwaga katedry Archistrategos wakacje Bóg Michaela i innych sił bezcielesny Celestial 8 (21) w listopadzie. Data ta została ustalona przez kilka lat na początku IV wieku przed Pierwszej Rady Ekumenicznej w Radzie Lokalnej Laodycei. 35-ta reguła została potępiona heretycki kult aniołów jako twórca świata, przyjmując tylko cześć prawosławnego z nich.

Święto jest obchodzone w dziewiątym miesiącu marcu (w dawnych czasach to właśnie z tego miesiąca rozpoczął rok) – w listopadzie, w zależności od liczby dziewięć szeregi aniołów. Ósmy dzień miesiąca mówi, że przyszła Rada Sił Niebiańskich będzie Dzień Sądu, kiedy wróci do ziemi syn człowieczy, i wszyscy aniołowie z Nim.

Kościół święty schwytany majestatycznym historycznym Panorama bogosvetlyh wyczyny i czyny archanioła wszystkich rajskie bezcielesny uprawnień św. Jest on pierwszym w rankingu wszystkich zastępów anielskich, zawsze działając w chwale Boga i dla zbawienia ludzkości.