566 Shares 7944 views

Palnik na pelety własnymi rękami: produkcja

Ostatnio konsumenci uważają za uzasadnione zakup wszystkich rodzajów urządzeń grzewczych, które mogą działać na alternatywnym paliwie. Tak więc, popularność palnika pelet, własne ręce można zrobić zupełnie prosto. Taki projekt może być instalowany bez większych trudności, a podczas pracy wykazuje jego pozytywne właściwości. W szczególności podejście to ma znaczenie w miejscu, gdzie nie ma gazociągu, a energia elektryczna jest dość kosztownym zasobem. Jako główny minus takiego kotła jest dość imponująca wartość, co ma zastosowanie w przypadku modeli fabrycznych. Dlatego też mistrzowie zalecają samemu urządzeniu grzejnemu. Jeśli to konieczne, to w zamian za wymienione paliwo, węgiel, drewno opałowe i inne odpady roślinne mogą być użyte. Jeśli palnik jest wytwarzany ręcznie, ważne jest, aby rozważyć dodatkowe korzyści.

Pozytywne cechy

Opisywany sprzęt posiada automatyczny system zapłonowy, a także jest odporny na ogień. Konsument będzie w stanie obniżyć koszty ze względu na niski koszt pelet. Między innymi usługi nie muszą wydawać dodatkowych środków. Możesz liczyć na wysoki współczynnik efektywności, a okres działania tego sprzętu wynosi 20 lat, który zależy od prawidłowości produkcji i charakterystyk operacyjnych. Urządzenie nie zależy od centralnego źródła ciepła i taryf dla takich usług.

Produkcja kotła na pelety

Jeśli palnik peletek z własnymi rękami, którego rysunki są przedstawione w artykule, będą produkowane niezależnie, a na pierwszy rzut oka ten projekt może wydawać się niepotrzebnie skomplikowany. Jeśli jednak pożądanie, to wszystko może być wykonane niezależnie. W tym celu należy zebrać narzędzia i materiały, a także kupić dodatkowe elementy.

Prace przygotowawcze

Palnik pelet nie może być produkowany bez głównego elementu o tej samej nazwie, co zaleca się w sklepie. Wynika to z faktu, że sam palnik ma dość złożony wygląd i samodzielne wytwarzanie, chociaż istnieje możliwość, ale takie manipulacje są trudne do wdrożenia. Palnik jest elementem, w którym pali się paliwo, ale wraz z nim reguluje się również intensywność płomienia. Między innymi projekt będzie czujnikami i programistami, co pozwala na bardziej ekonomiczne zużycie paliwa. Przy pomocy tych elementów można osiągnąć komfortową temperaturę wewnętrzną. Palnik musi mieć obudowę, która powinna być umieszczona poziomo. Umożliwi to najbardziej efektywne wykorzystanie ciepła pochodzącego z spalania paliwa. W roli materiału do formowania kadłuba, blacha stalowa może działać, ale eksperci doradzają czasem przy użyciu żeliwa lub cegieł. Możesz dać pierwszeństwo materiałowi, który Twoim zdaniem jest w stanie utrzymać dłużej ciepło. Obudowa musi zapewniać dobre przenoszenie ciepła do następnego elementu urządzenia, tj. Wymiennika ciepła.

Zalecenia specjalistyczne

Palnik musi posiadać wymiennik ciepła, który znajduje się wewnątrz obudowy. Ma wygląd kilku rur, które czasami są zastępowane cewką. Są połączone z systemem grzewczym budynku. Między innymi należy zapewnić wlot wlewu zimnej wody. Podczas przygotowywania komory spalania konieczne jest zapewnienie w niej otworu, którego średnica powinna odpowiadać parametrom kupowanego palnika. 100-mm śruby i silnik elektryczny będą pracować w tandemie. Ten ostatni musi być podłączony do jednostki sterującej urządzenia.

Technologia pracy

Jeśli palnik peletowy jest wytwarzany ręcznie, których rysunki są przedstawione w artykule, wówczas w kole wyładowczym zbiornika, który odnosi się do śruby, należy zainstalować dyszę wlotową. Następnie, z drugiej strony, jest plastikowa rura, wzdłuż której działają granulatory palnika. Po odebraniu sygnału silnik uruchamia się i pracuje, dopóki komora spalania nie zostanie napełniona odpowiednią ilością ciepła.

Cechy pracy

Urządzenie palnika peletowego zakłada obecność nawet potężnej pochodni, która jest konieczna do ogrzewania płaszcza wodnego. Intensywność płomienia może być regulowana. Aby zapewnić dostawę łusek i granulek, należy użyć przenośnika ślimakowego, podczas gdy paliwo będzie pochodzić z leja samowyładowczego. Objętość tego ostatniego należy określić, jak długo urządzenie trwa. Ważne jest, aby wyposażyć konstrukcję wentylatorem, który będzie przeniósł powietrze do strefy spalania. Możesz samodzielnie rysować palety pelet. Ważne jest uwzględnienie oczekiwanego rozmiaru. Na przykład, komora spalania może mieć zarówno kształt kołowy, jak i prostokątny. Pierwszy wariant jest napotykany nieco częściej, ponieważ produkcja w tym przypadku jest prostsza. W okrągłej komorze jest zainstalowana płaska misa paliwowa, a sama kamera jest zamocowana na płycie kołnierza. Ten ostatni powinien znajdować się z przodu urządzenia od zewnątrz.