869 Shares 4277 views

Żołądek: struktura. Udział w trawieniu

Ogólny schemat trawienie

stałe odnawianie marnowania zasobów w postaci organicznych związków, witamin, makro- i mikroskładników do ciała człowieka wymaga utrzymania normalnego metabolizmu. oddechowego dostarcza tylko cząsteczek zawartych w powietrzu, a pozostałe substraty osoba otrzymuje poprzez układ pokarmowy. Jednakże, jeśli występują procesy absorpcyjne w jelitach, a częściowo w jamie ustnej, mechaniczne i chemiczne traktowanie pożywienia uzyskuje prowadzi żołądka. Struktura z jego ścian umożliwia rozszczepienie makrocząsteczek na mniejsze kawałki do lepszego trawienia w jelicie i promuje treści pokarmowej dla bazowego GIT. Jednak w kwaśnym środowisku organizmu inaktywacji enzymów odpowiedzialnych za rozkład węglowodanów, więc po usuwany z jego bolus dalsze procesy chemiczne zachodzą w dwunastnicy. To zapewnia zapobieganie niedomykalności tylną treści pokarmowej z żołądka: struktura drugim zwieracza umożliwia zmniejszona natychmiast po ewakuacji. I przez czas składniki odżywcze dotrzeć do jelita cienkiego, prawie wszystkie z nich zostaną przedstawione w postaci dimerów, monomerów i jony mogą przechodzić przez kosmków jelitowych i zostać wchłonięte do krwiobiegu.

Jak to działa?

Struktura żołądka osoba może być przedstawiony jako wydrążony mięśni worek z dwóch podziałów: przedsionka serca (w tym, dno i ciała) i odźwiernika (składającego się z kolejnych odźwiernika grocie i kanału). Ponadto, ostatnia komunikuje się z dwunastnicy. Oraz w celu zapewnienia właściwej promocji żywności poprzez przewodu żołądka ma dwa zwieracza żołądkowo uniemożliwia powrót do przełyku, a M. zwieracza pylori Guardian dwunastnicy z kwaśnym środowisku, które jest w żołądku. Struktura składa się ze ścian komórek okładzinowych. Aktywnie wytwarzają kwas solny do pęcznienia białek aktywacji enzymu infekta zniszczenia zawartości żołądka i rozpocząć ewakuacji. Ponadto, komórki te syntetyzują i tzw biermerin posiadające aktywność protivoanemicheskim.

Trochę o drugą

Żołądka ciemieniowe komórki wytwarzają pepsynogenu i Mucocytes – śluz, który tworzy fizyczną barierę przed działaniem kwasu solnego w żołądku. Struktura ściany mięśniowej to trzy warstwy: miocyty mają podłużne, poprzeczne i ukośne kierunkach. Największą aktywność wykazują w sytuacji człowieka i prawie zero – w pozycji leżącej. Również na wpływy stymulujące ruchliwość mięśni brzucha napięcia. W ten sposób, strukturę i działanie żołądka mają największe znaczenie w procesie trawienia. Dlatego też, gdy częściowa resekcja lub narządu hiper- / Hypo / asekretsii kwas solny i sok żołądkowy blok wszystkie kolejne etapy – występuje i zespół niestrawność żołądka. Mechanizm bariery, podczas awarii rozwija żołądka, a następnie i wrzód żołądka.