429 Shares 7845 views

Dlaczego VAZ-2107 nie uruchamia? Porady mechanik

Samochodów VAZ przedstawiane kierowcy krajowi wiele modeli samochodów, które stały się klasykami dzisiaj. nadal cieszył się one niezwykłą popularnością. Czasami jest awaria w systemach samochodowych. Maszyna nie może się poruszać.

Przyczyny tego kłopoty. W każdym przypadku ma swoje własne powody, dla VAZ-2107 nie zostanie uruchomiony. Aby rozwiązać ten problem, konieczne jest rozważenie najczęstsze usterki tego modelu. Doświadczeni mechanicy są gotowi podzielić się swoimi doświadczeniami z właścicielami „Siódemki”.

niezależne rozwiązanie

Powody dlaczego VAZ-2107 rozpoczyna i stragany lub nie drgnie, całkiem sporo. Znajdź podział może okazać się własną rękę. Ale trzeba mieć cierpliwość, niezbędne narzędzia i na tyle wolnego czasu. Jeśli problem znalazł właściciela samochodu, kiedy był w pośpiechu na temat ich działalności, to lepiej wziąć inny samochód. Ta naprawa będzie możliwe później, kiedy nie ma wystarczająco dużo czasu dla rozpoznania.

To nie ma znaczenia, gaźnikowe lub silnik z wtryskiem paliwa jest zainstalowana na tym modelu. Rozpoznanie stawia się w każdym przypadku na jednym schemacie.

Przede wszystkim konieczne jest, aby zwrócić uwagę na to, czy akumulator jest naładowany. Ponadto, akumulator może, niezależnie od przyczyny, nie powiedzie się. Następnie sprawdzać iskry, filtry paliwa. Można również sprawdzić przepustnicę. To może być zatkany. Jest to najbardziej prosty test, który czasami natychmiast identyfikuje usterkę. Jeśli przyczyna nie została ustalona, bardziej głęboka diagnoza.

Pierwszym krokiem diagnostycznym

Co trzeba najpierw sprawdzić, czy VAZ-2107 nie uruchamia? Rozrusznik – które wymagają większej uwagi. Konieczne jest, aby zobaczyć, jak zachowuje się po zapaleniu. Może pracować radośnie, słabo lub w ogóle nie reaguje na zapłon.

Jeżeli rozrusznik nie działa w ogóle, awaria może być związany z tym węzłem. Ale taka sytuacja jest typowa dla w pełni rozładowany. Przekaźnik rozrusznika nie jest jeszcze kliknij. Aby przetestować tę wersję, należy dołączyć każdy sprzęt działa na zasilaniu bateryjnym, takie jak reflektory.

Jeżeli rozrusznik obraca słaby, problem jest, że bateria jest pusta. Może to potwierdzić słabym świetle reflektorów.

Uszkodzenie baterii w najlepszym przypadku może być rozwiązany poprzez dokręcenie luźne zaciski. Jeśli akumulator jest rozładowany całkowicie, można przejść z wstrząs, holownik, lub slajdów. Ale samochód z elektronicznym wtryskiem paliwa i automatyczną skrzynią biegów w taki sposób, aby ustawić w ruchu nie uda.

Podział Układ zapłonowy

Starter można skręcać energicznie, ale silnik nie zostanie uruchomiony. VAZ-2107 (gaźnik lub wtryskiwacz), prawdopodobnie nie można odciągnąć z powodu układu paliwowego lub stacyjki. Lepiej zacząć od rozpoznania tego ostatniego. Ten system dostarczyła modelu nie częściej. Jest to typowe dla deszczowej pogody.

System styk „siódemka” może być bardzo różny. Są to pojazdy o prosty (Classic) lub z bardzo skomplikowanym elektronicznym zasadzie bezkontaktowej. Istnieją warianty łączone.

W każdym przypadku, układ zapłonowy składa się z 4 części. Ta grupa niskiego napięcia, krok transformator (cewka). Poniżej zamieszczona jest częścią wysokiego napięcia i świece. Sprawdzanie odbywa się w etapach (i lepiej od końca).

Wysoka część systemu

Jeśli VAZ-2107 jest trudny do rozpoczęcia lub nie działa w ogóle, należy sprawdzić przewód centralnego. Łączy zawór z cewką. W tym celu końcówki drutu delikatnie usunięty z wieczka. Potem było bliżej do każdej części, która jest ściśle kontaktuje się z masy maszyny. Nie ma znaczenia, czy powierzchnia jest malowana czy nie.

Ponadto jest to konieczne do mocowania przewodu, tak że niewielka przestrzeń (ilość 5-7 mm) pozostaje pomiędzy wybraną częścią i jego wierzchołku. W przypadku typu maszyny z zapłonem elektronicznym, konieczne jest, aby naprawić przewód starannie. Po tym wszystkim, kiedy to przypada na masę wszystkich elektroniki są bardziej podatne na uszkodzenia.

Nie można też ostro uderzyć przewód centralny na ciele. Explorer nie może trzymać go za rękę. Porażenie prądem będzie dość silny. Jeśli iskra w tym systemie jest zatem problem w innym systemie.

Dalsze badania elektroniki

Patrząc z powodów dlaczego nie zacząć VAZ-2107, konieczne jest dalsze badanie elektroniki. Jeśli nie jest w świecy zapłonowej z przewodem środkowym, zdjąć pokrywę rozdzielacza. Konieczne jest wizualnie ocenić swój stan wewnętrzny.

Jeśli pokrywa rozkład nagromadzonego brudu lub iskra kondensat nie może dostać się na właściwym miejscu. W celu wyeliminowania takich naruszeń powinna być przestrzenią do mycia, suche i czyste. Kontakt dystrybutor również są usuwane z papierem ściernym. Jeżeli kanał przetłoczny lub pokrywa ma ciemną szlak prądem elektrycznym element ten będzie musiał być wymieniony.

Następnie należy zapoznać się dokładnie przewody do iskry. Ich wskazówki i cała komunikacja musi być czysta i sucha. Po tym, pokrywa może być zainstalowany na swoim miejscu. System jest ponownie sprawdzane. Jeśli wszystko jest daremne, wyrwane i oczyścić iskry. Czasami muszą one zostać zastąpione w ogóle.

Sprawdzanie napięcia na cewce zapłonowej

Jeśli po przeprowadzeniu manipulacji VAZ-2107 nie rozpocznie się, sprawdź cewkę zapłonową. Jej napięcie można zastosować lub nie. W pierwszym przypadku staje się przyczyną cewki problemów. Zdarza się rzadko, ale w tym przypadku konieczne jest, aby to zmienić. Czasami złe przewody dołączone do niego, co prowadzi do awarii.

Jeśli napięcie na cewce nie jest obecny, najbardziej prawdopodobną przyczyną jest tylko elektronika, w którym styki i połączenia w niskich częściach napięcia są dobrze zamocowane. Ale z diagnozą w tym systemie nie poradzić sobie na własną rękę. Musimy zwrócić się do profesjonalnego mechanika.

Jeśli w układzie zapłonowym samochodu klasycznego typu kontaktowego, możesz spróbować ponownie, aby sprawdzić styki przerywacz. Jeśli urządzenie przez jakiś czas nie było żadnego ruchu, mogą być utlenione. Są w takim przypadku jest czyszczenie. Jeśli napięcie na cewce został dostarczony, możliwe jest, aby dalej działać samochód. Jeśli nie, należy skontaktować się z centrum serwisowym.

dopływ paliwa

Jeśli nie uruchomić samochód VAZ-2107, nawet po tych wszystkich manipulacji, problem może być w układzie paliwowym. Gdy system wtrysku dostarczania paliwa do zrobienia go samemu nie działa. Można to zrobić tylko zaszkodzić. W tym przypadku wizyta usługa nie można uniknąć.

Gaźnik prostszy system. Dlatego możliwe jest, aby zdiagnozować samodzielnie. Po pierwsze, sprawdź, czy paliwo dostaje się do gaźnika. Odłączyć przewód, należy włączyć ręczną dopływ paliwa. Jeśli wszystko działa, można sprawdzić, czy paliwo bezpośrednio do gaźnika płynie.

Aby to zrobić, należy wyjąć filtr powietrza, gwałtownie nacisnął pedał gazu. Można zamiast ciągnąć kabel przepustnicy. Gaźnik powinien być oglądany z góry (przepustnica jest otwarta). Jeśli w pierwszym dyfuzor jest strużka benzyny oznacza zalipla zawór iglicowy lub zatkany filtr paliwa.

wpływ temperatury

Często VAZ-2107 nie rozpocznie się w zimie. Problem ten może być spowodowany nieprawidłowym wyborze lepkości oleju lub zgrubienie w skrzyni biegów. Starter staje się trudne do obracania go w systemie.

Jeśli lepkość oleju jest niewłaściwe, może to prowadzić do uszkodzenia silnika. Dlatego na zimno powinny być podjęte w celu doboru smarów bardzo ostrożnie. W zimie, maszyna zaczęła się szybko, konieczne jest, aby ścisnąć uchwyt do końca. Mechanizm będzie obracać wałki skrzyni biegów, przygotowując samochód do poruszania się.

Jest zima w cylindrach są określone problemy z kompresją. Jest to konieczne, aby usunąć świece. Następnie cylindry jest wypełnione odrobiną oleju. Musimy teraz spróbować ponownie uruchomić samochód. Następnie powrót świece na miejscu. Kierowcy z doświadczeniem powiedzieć, że ta metoda działa prawie zawsze.

Elektryk na zimno

VAZ-2107 nie rozpocznie się w zimnie jest również ze względu na problemy w systemie elektrycznym. Niskie temperatury zmniejszają moc iskry. Dlatego ważne jest, aby śledzić, czy przewody od cewki rozszerzyć i podziały nie są oznaki utleniania.

Należy również pamiętać, że tanie części samochodowe, rzadka konserwacja znacznie zmniejszyć żywotność pojazdu. Niskiej jakości zamarzaniu może być odpowiedzią na pytanie, dlaczego „siedem” nie uruchamia się. Dlatego okresowa konserwacja wybierając odpowiednie materiały eksploatacyjne, nie może bać się żadnych problemów z samochodem. W przypadku wystąpienia trudności można szybko i łatwo rozwiązany.