868 Shares 4576 views

Czy są jakieś niebezpieczne pająki Rosja?

Pająki Rosja różnią się znaczną różnorodność. IT tkaczy, konie, krzyżak, tarantule i wiele innych popularnych gatunków. Na szczęście, trucizna z nich są bardzo rzadkie. Ale wszystko to samo, za każdym razem trochę i czasami niezbyt wiele drapieżnik instynktownie złapał trampki. Tak jak prawdziwy nasze lęki? Może byłoby lepiej, aby dowiedzieć się więcej na temat niektórych rodzajów pająków, które występują w naszym kraju. I wyciągnąć wnioski.

Kątnik

Pająki te rozprzestrzeniły się wszędzie. W prawie każdym regionie, nie jest widok z każdego zakątka kraju. Nazwa domu pająka danej mu przez przypadek. Chodzi o to, że wolą osiedlać się w dzielnicy mieszkalnej, i praktycznie mieszkał z nami ramię w ramię. Z reguły jego sieć tego rodzaju miejsc w zakamarkach, gdzie nie zauważył i nie być zmiecione: do szafy, stoliki w ciemnych kątach. Pajęczyna, czasami zwisające z sufitu, ich autorstwo należy. Zgodnie ze strukturą goblinów pająka sieci wychwytujący przypomina lejek. Są częste i dość trwałe, i są w środku wgłębienie, w rodzaju dziury, która jest domem dla pająka. Jest on spoczywa, czekając na owada uwikłany w internecie. Jeśli chodzi o jego możliwości konstrukcyjnych, małe domy pająk odbudować nową sieć w zaledwie jeden dzień, jeśli do sczyszczać starą miotłę. Czasami przedstawiciele tego gatunku mogą rosnąć dość duże – do 20 mm bez długości nóg. Dzieje się tak, gdy w domu jest dużo owady, muchy, komary, a co za tym idzie – dużą ilość pokarmu dla drapieżników vosmilapogo. Ale zwykle wielkość dom Pająk nie przekracza 10 mm.

Zauważono, że przy dźwiękach muzyki takich pająków są wybrane z domów i zaczynają „tańczyć” na nici w internecie. Nie, to nie jest związane z ich gust muzyczny. Chodzi o to, że dźwięki powodują sieć odłowu wahać, a drapieżnik decyduje, że jest ktoś złapany. Kiedy okazuje się, że pająk jest pusta, pająk próbuje otrząsnąć jej phantom owada.

Wcześniej, na zachowanie domu pająki ludzie przewidzieć pogodę, ponieważ te owady są zaskakująco czuły na najmniejsze zmiany. Nasi przodkowie ufał im całkowicie i nigdy się nie myli. Nie wiadomo, w jaki sposób, ale pająk wie, kiedy będzie padał deszcz, a kiedy jest to jasne dni. Przed pochmurnej pogodzie dostaje do swojej nory, a tam siedzi bezvylazno. W drugim przypadku, wręcz przeciwnie, dostaje się i robić swoje – rozszerza i wzmacnia ich wstęg, kokony ciągnie.

silverfish

Ta powszechna woda pająki Rosja, które znajdują się głównie w europejskiej części naszego kraju. W drodze życia jest wyjątkowy klejnot. Jest to jedyny gatunek pająków, któremu udało się przystosować do życia w wodzie. Główne siedliska tego rodzaju są woda stojąca, ale znajduje się w tym za pomocą słabego prądu jest obecny. Pływanie pająk wykorzystuje wszystkie kończyny, a ponadto w toku ewolucji to pająk ma rozszerzenie na tylnych łapach, który działa na zasadzie wioseł. Silverfish całe ciało, zwłaszcza brzucha, pokryte drobnymi włoskami. Trzymać się pęcherzyków powietrza, gdy zanurzony w wodzie, więc pająk wydaje srebrzyste. Stąd nazwa. Jest to tylko jeden z pająków, które mogą być bardzo długi czas pod wodą. budynek Serebryanka gdzie kopuła powietrze, wklejona do dowolnego zakładu lub niepowodzeniem. Nie predator odpoczynku, oddycha i zjada owady zrobione pod wodą. W celu zbudowania takiej kopuły, musi najpierw tkać pajęczynę odpowiedniego kształtu, a następnie cierpliwie wypełnić go z pęcherzyków powietrza. W dużej wielkości pająka balon może być wielkość orzecha laskowego. Podobnie jak większość krewnych, silverfish rozprzestrzenia sieć odłowu, ale robi to pod wodą. Podobnie jak inne pająki, to ensnares zdobycz złapany w kokonie pajęczyny.

Co ciekawe, serebryanok mężczyźni są znacznie większe niż samice. (15 mm do 11 mm) u większości gatunków jest odwrotna. Kanibalizm jest powszechne w innych pająków w ten gatunek nie jest powszechne. Kobiety i mężczyźni bezpiecznie budować swoje domy w pobliżu. Jeśli chodzi o potomstwo, małe pająki są wyświetlane pod wodą pod nadzorem matki, a po raz pierwszy żyje w kokonie powietrza.

Ciekawy sposób zimowania serebryanok. Z podejściem zimnie, pająki szukasz pustej skorupy i wypełnić go z powietrza, tak że unosiła się na powierzchni wody. Tam dołącza do rzęsy powłoki i bezpiecznie uszczelnić przebieg kawałki roślin. Wiadomym jest, że w jesiennej rzęsy opada na dno, a wraz z nią zimowe „home” pająka. Wiosna roślin pojawia się ponownie na powierzchni, zbierając ze skorupek. W zimie, klejnotem jest w stanie hibernacji, podobnie jak Cryostasis: oddech zwalnia, kończyny nadal zamrożone. W tym stanie, nie wymaga dużo powietrza, a pająk może żyć aż do odwilży.

South rosyjski tarantula

Pająki te nie występują w Rosji wszędzie. Siedlisko tarantula waha się na granicy południowych obszarach tropikalnych. Są one również w Azji Środkowej. South rosyjski tarantula mieszka głównie w obszarach suchych: stepy, pustynie i półpustynie. Zazwyczaj rosea ma kolor czerwonawo, ale kolor może się zmieniać na brązową, w zależności od warunków środowiskowych. Nie wirować wstęg jak inne pająki. W polowaniu gatunek ten opiera się na szybkości ich reakcji. Ptaszniki budować małe nory w ziemi lub piasku, które siedzą czeka na zdobycz. Kiedy ktoś próbuje zajrzeć do otworu lub granic, drapieżnik wyskakuje i atakuje intruza. Znając tę funkcję, ludzie wymyślić ciekawy sposób, aby złapać tarantule. W zasadzce na pająka świateł wosk lub plasteliny piłka przywiązany do łańcucha. Atakując oszukańcze wytwarzanie, owad utknie w łapach nią, po których można swobodnie uratować światło. Ale absolutnie nie zaleca się drażnić tarantula. Duże, zwłaszcza kobiety (do 4 cm, z wyjątkiem nóg), te pająki mogą skakać i gryźć dobry bodziec. Nie tylko, że ukąszenie jest bardzo bolesne (porównywalny do użądlenia pszczół, zarówno umysł i uczucia), więc również może spowodować niebezpieczną reakcję alergiczną. Chociaż sama trucizna tego typu pająk jest śmiertelny dla człowieka. Do tej pory nie odnotowano zgonów z powodu ukąszenia.

Nazwa „tarantula” pochodzi od średniowiecznego miasta we Włoszech – Taranto. Było wiele pająki podobnych do naszego gatunku, ale bardziej toksyczne i duże. W dawnych czasach uważano, że ugryzienie tego pająka człowiek ryzykuje utratę umysł. A ratowania mogą mocy tylko do szalonego tańca, Tarantella. A przede wszystkim w wykonywaniu tego tańca były adept przyszedł z Taranto.

South rosyjski tarantula jest nieodłącznym kanibalizm. Z tego powodu, mężczyźni rzadko żyją aż do zimy, podczas gdy kobiety mogą żyć przez kilka lat.

karakurt

Jadowite pająki Rosja nie ma tak ogromną różnorodność gatunków, takich jak w cieplejszych krajach, ale jesteśmy bardzo straszne przedstawicieli. Należą do najbardziej niebezpiecznych Black Widow. Ten pająk jest jednym z najbardziej trująca nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Jego najbliższy krewny – Black Widow, która wywołuje taki strach na mieszkańców Ameryki. Ale nasz pająk jad jeszcze silniejszy. Karakurt znaleźć w ciepłych regionach na południu kraju, na Północnym Kaukazie, w Astrachaniu i regionu Orenburg. Jednak w szczególnie gorących latach obserwacji pająków nawet w rejonie Moskwy zanotowano. Kobiety tego drapieżnika może osiągnąć długość 20mm wyłączeniem długości palców. Są one uważane za główne zagrożenie dla człowieka, ponieważ mniejsze mężczyźni w większości przypadków nie są w stanie przegryźć naszej skóry. kolor ciała czarnego pająka brzucha jest bardzo duża i może być jasne plamy czerwony lub pomarańczowy. Ale są pająki i bez tych oznaczeń ostrzegawczych. Główną cechą, która może być określona karakurt, znajduje się na spodzie brzucha. Jest blada postać, która przypomina klepsydrę (jak to jest pomalowane w jasnym kolorze jak najwyższym miejscu).

Szczególnie zagrożone jest samica Black Widow podczas hodowli – od początku lipca do końca września. W tym czasie, pająki migrują masowo. W poszukiwaniu schronienia, często pełzać do domu mężczyzny. A następnie może być, na przykład, pod ubraniem, gdzie mogą być przypadkowo lub w panice do spostrzeżenia, a następnie nie może uciec od kłopotów. Samo ukąszenie nie jest bardzo bolesne, przypominające igły iniekcyjnej. Ale tu konsekwencje są znacznie gorsze: najpierw ostry ból w miejscu, gdzie nie było bite, a następnie mięśnie, zwłaszcza brzucha i klatki piersiowej, drętwienie kończyn, wymioty odruch. Jeśli nic nie zostanie zrobione, ofiara czeka zmętnienie świadomości, śpiączki i śmierci. Na szczęście, serum przeciw ukąszeniu karakurt tam. Zaleca się również, aby od razu gryźć cauterize mecz. Wystawienie na działanie ciepła zniszczy większość niebezpieczną trucizną i nie odda go do przenikają do krwi. Rosyjski pająki są w większości nie są niebezpieczne, ale w żadnym wypadku nie powinny być niepoważne, jeśli zauważy owada charakterystyczne cechy Black Widow.