254 Shares 2846 views

Taśma z tworzywa sztucznego Porady zarośla

W życiu zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba uciekać się do różnych metod, aby wyczyścić każdą powierzchnię. Bardzo często na meble, okna i drzwi ze śladami taśmy klejącej. To co się dzieje, kiedy trzeba coś do mocowania na powierzchni. A kiedy zniknie potrzeba, to flay taśmę, ale klej jej szczątków. Jest to nie tylko nieprzyjemne, ponieważ powierzchnia ta jest lepka, ale również dlatego, że przestrzega kurz i brud, gromadzi się brud. W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie niż zarośla taśmy z tworzywa sztucznego i kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Usunąć plamy z taśmą

Najczęstszym sposobem usuwania plam z taśmy klejącej – to taśma samoprzylepna. Wykorzystuje zasadę „podobne leczy się z ogniem”. Ale nie zawsze, ta metoda działa na sto procent, jeśli, na przykład, ślady już przewlekły.

Jeśli używasz tego narzędzia z powierzchni tworzywa sztucznego nie dzieje nie martw się. Na plamy zarośla na plastikową taśmą samoprzylepną, każdą taśmę klejącą i odcięty kawałek. Następnie gwałtowny ruch rozszczepić ją na miejscu, i oderwał. Zrobić wszystko, czego potrzeba, aby szybko mieć czas tylko do przechwytywania taśmy klejącej na powierzchni, ale nie sklejają się.

Zazwyczaj ta metoda działa dobrze z niedawnego zakażenia. Ale jeśli usunąć klej nie działa, a następnie użyć ostrzejszych środków.

olej słonecznikowy

Taśma zarośla z tworzywa sztucznego? Rozwiązanie to może być zazwyczaj olej słonecznikowy. Można również używać innych warzyw, które masz w domu, (oliwa, siemię lniane, winogron) lub olejki eteryczne. Ale wciąż ekonomiczny w tym celu użyć słonecznik, jak to jest najtańsze.

Aby zrozumieć znaki zarośla taśmy klejącej z tworzywa sztucznego, trzeba wypróbować kilka sposobów i wybrać odpowiednią. Tak, wlać trochę oleju na gąbką lub szmatką. Umieścić go na plamę i pozostaw na chwilę. To będzie na tyle na 15-20 minut.

Olej działa w następujący sposób. Pod jego wpływem klej jest impregnowana i zwiększa swoją objętość, a więc oddala się od powierzchni.

Po tym czasie, po prostu wytrzeć kolejne pozostałości brudu ręcznik szmatką lub papierem. Olej łatwo spłukać ze zwykłego mydła.

Teraz wiesz jak szorować klej z taśmy klejącej z tworzywa sztucznego przy użyciu oleju roślinnego. Pomoże to rozwiązać problem i na innych powierzchniach, z wyłączeniem drewna.

Scrub alkohol klej

Alkohol – wszechstronny i skuteczny środek. On nie tylko nie szkodzi powierzchnię plastikową, ale również całkowicie oczyścić je z zanieczyszczeń.

Jeśli uważasz, że to, co można wcierać z dala od taśmy z tworzyw sztucznych, spojrzeć w apteczce. W każdym domu znajduje się medyczny, amoniak lub nalewka na alkoholu. Można również użyć wódki.

Alkohol nie tylko usunąć klej z powierzchni, ale również wybielić plastik, jeśli okazało żółty. Weź wacik nasączony alkoholem. Zastosuj produkt na zanieczyszczenie.

W większości przypadków taka metoda jest używana do czyszczenia okien plastikowych, nie tylko dla ramki, ale także do szkła. Nawet produkty specjalne do szkła wykonane na bazie alkoholu.

Pamiętaj, że w żadnym wypadku nie należy używać alkoholu do malowanej powierzchni. Środek może rozpuszczać farbę.

urząd gumka

Wielu nie może uwierzyć, ale rozwiązanie problemu niż taśmy szorowania z tworzywa sztucznego, może stać się zwykły zwykły gumkę lub jak to inaczej zwany gumkę. Jest to łatwe i proste do czyszczenia powierzchni drewnianych lub z tworzywa sztucznego.

Nie ma żadnych sztuczek, aby użyć. Konieczne jest jedynie, aby wziąć gumkę i pocierać miejsce kleju do momentu, dopóki nie zniknie. gumki dwustronne i długopisy gumki będzie działać bardziej efektywnie, ponieważ mają solidną konstrukcję.

Gdy zanieczyszczenie jest usuwany, możliwe jest pozostanie ślad gumy. Nie bój się, że nowy spot na miejscu starego. Można go łatwo usunąć wilgotną ściereczką, korzystnie wykonane z naturalnych materiałów, które są chłonne.

mydło

Mydła, zwłaszcza ekonomicznych, – popularny detergent, który jest używany przez dłuższy czas, aby oczyścić różne zanieczyszczenia. Jest to zaskakujące, a mydło jest w stanie usunąć nawet ślady taśmy klejącej.

Rozcieńczyć niewielką ilością mydła w wodzie tak, aby uzyskać wystarczające stężenie. Teraz, moczyć kawałek szmatką lub gąbką i wcierać zanieczyszczeń pojazdu, który opuścił taśmę. Jeżeli plastikowa rzecz małych wymiarach i może być zanurzony w wodzie, jest to bardziej wygodne, aby zostawić go na chwilę w wodzie z mydłem. Więc spot pójdzie sama, ale wystarczy przetrzeć powierzchnię.

Pielęgnacja twarzy

Między innymi, aby rozwiązać problem, niż taśmy szorowania z plastiku będzie suchy proszek detergentu. Jeśli tak jest w domu nie, spróbuj użyć sody oczyszczonej, ale także działa na szorowanie.

Oczywiście, jeżeli jest to błędne użycie tego środka oczyszczania, może spowodować uszkodzenie powierzchni, pozostawiając zera. Ale nie ma nic złego, jeśli działają w następujący sposób:

  1. Zwilżyć gąbkę i posypać proszek na nim.
  2. Push-to-miejscu i pozostawić go przez pewien czas nasiąkliwych brudu i stać się elastycznym.
  3. Delikatne ruchy zmyć klej. Nie pocierać plamę z siłą – to boli plastik i wszelkich innych powierzchni.
  4. Po zakończeniu usuwania, wytrzeć wilgotną ściereczką, aby usunąć resztki proszku do czyszczenia.

suszarka do włosów

Peeling dwustronna taśma na plastiku? Pewnie nie wiele osób wie, że może on zostać usunięty z suszarką do włosów.

Tak, wykonaj czyszczenie według następujących kroków:

  1. Włącz suszarką do gniazdka. Najważniejsze jest to, że dotarł do miejsc zanieczyszczonych.
  2. Jeśli suszarka ma kilka trybów, trzeba skonfigurować go do dużej mocy. Wystarczy dla średniej, jeśli boisz przegrzania urządzenia.
  3. Teraz włącz suszarkę i skierować go na taśmy dwustronnej. Trzeba zachować jak najwięcej, co najmniej trzy minuty. Szczególnie rozgrzać krawędzie taśmy – w tych miejscach taśma przylega najtrudniejszy.
  4. Wyłączyć suszarkę, podważ róg taśmy z paznokciem lub płaskim talerzu. Scotch musi natychmiast wycofać się o połowę. Można delikatnie wyciągnąć jego lub ogrzać się ponownie, więc przeniósł się do siebie.

Ponieważ płyty nie są odpowiednie ostre boczne małej noża lub łopatki do plasteliny dzieci.

Octowy roztwór mydła

Jeśli nadal myśleć niż zarośla dwustronnej taśmy na plastiku, można pomóc środki na rękę, które zwykle posiadają w każdym domu. Ten ocet, mydło i wodę.

Przygotować roztwór. wymaga to 270 g wody i 60 g octu. Taka ilość równoważna dwa i czwarta kubek kubki odpowiednio. Dodać roztwór trochę mydła.

Za pomocą gąbki lub tkaniny nasączonej roztworu usunąć taśmę, zanieczyszczenia tarcie w kole. Należy uważać, aby nie trzeć zbyt długo i nie zwiększają odsetek octu, ponieważ istnieje ryzyko, że na powierzchni zanikać.

Jednak trzeba się niczego obawiać, czy plastik (lub inny), powierzchnia jest biała. Octowego w roztworze mydła będzie wyglądać tylko do czyszczenia. Nawiasem mówiąc, ocet jest szeroko stosowany w czyszczenia szkła – to nie tylko usuwa brud, ale także poleruje powierzchnię.

melamina gąbka

Jest jeszcze jedno narzędzie w walce z dwustronną taśmą klejącą – z gąbką melaminy. W inny sposób, to jest czasami nazywany magiczny gumka.

Wszystko, co musisz zrobić, to zwilżyć gąbkę melaminy w wodzie. Następnie wystarczy przetrzeć resztki taśmy klejącej lub śladów kleju. Magia Eraser radzi sobie z tym zadaniem, a nie będziesz musiał długo cierpieć z powodu zanieczyszczenia.

Ten zakład jest uważany za łagodny materiał ścierny. To nie może być stosowany ze szkła i powierzchni, które zostały wypolerowane. Jednak można bezpiecznie czyścić melaminy ściany i drzwi gąbka. Należy pamiętać, że magiczna gumka może być lekko odbarwione, rzeczą, która musi być czyszczone.

Wielu zastanawia się, gdzie można kupić tego narzędzia, ponieważ, być może, dla niektórych jest to nowość. W rzeczywistości, gąbkę można kupić w zwykłym sklepie rzemieślniczych w lub dużych supermarketów towarów dla domu w dziale produktów czyszczących.

Tak więc, nie ma potrzeby do paniki, jeśli powierzchnia plastikowa wykazały śladu taśm klejących lub taśmy dwustronnej. Spróbuj porad w tym artykule, a takie zanieczyszczenie nie będzie już dla Ciebie problemem.