612 Shares 3454 views

Jak przydatne berry wiciokrzew. Wskazówki dotyczące użytkowania

Na początku maja, na wysoki, gęsto rozgałęzionych krzewów z małych włochatych liściach pojawiają się piękny jasnożółty kolor, jego conveners aromat swoich owadów. Ten wiciokrzew kwiatów. W strefie środkowej, to bezpretensjonalna krzew znaleźć niemal wszędzie. Jego miłość sadzone w chatach, w rzeczywistości rośnie, tworzy doskonałą wiciokrzewu zabezpieczenia. A ona całkowicie nie wymaga plantatorów na szczególną uwagę.

Obecnie istnieje ponad dwieście gatunków tej wspaniałej rośliny: wiciokrzew zwykłych lub, jak nazywa się również przez ludzi, wolfberry, wiciokrzew, niebieski, Ałtaj, Kaukaz, Kamczatce, różnych rodzajów dekoracyjny. Jadalne, ale tylko niektóre z nich. Mamy tego rodzaju tak zwanych „jadalnych wiciokrzew.” Jak przydatne to bezpretensjonalne piękno?

Słodki smak pikantny gorycz

Ciemny fiolet, prawie czarny, beczkowata lub zaokrąglone owoców pokryta glaucousness. Zazwyczaj dojrzewają wcześniej niż inne owoce jagodowe, ale może „marudzić” na gałęziach aż do końca lipca. Słodki i kwaśny, czasami trochę gorzki smak, są one doskonale gasi pragnienie i coś mgliście przypomina jagody.

Oprócz doskonałego smaku, jadalne wiciokrzew ma wiele innych cennych właściwości. Jak przydatne berry wiciokrzew? Najważniejszą rzeczą – jest bogaty w niezbędne witaminy dla organizmu człowieka.

Przydatne właściwości roślin

Jeśli weźmiemy pod uwagę przydatność roślin pod względem jej składu, szczegółowe wyliczenie zajęłoby więcej niż jedną stronę. Po tym wszystkim, Honeysuckle owoce zawierają i witaminy z grupy B i witaminy A, C i PP, karoten i nie mniej cennych minerałów, w tym wapnia, fosforu, magnezu, manganu, żelaza, krzemu, kwas szczawiowy, kwas bursztynowy, kwas jabłkowy i kwas cytrynowy kwas. Jak przydatne berry wiciokrzew jeszcze? Jest to wyraźny tonik, ściągające, przeciwzapalne i moczopędne szkorbutowy. Zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, stosując go u ludzi leczonych zaparcia, biegunki, choroby żołądka, nerek i wątroby. Surowych owoców może być stosowany dla każdego z podwyższonym poziomem cholesterolu.

Świeże i przetworzone owoce są często wykorzystywane jako skuteczne multiwitamina. Zastosowanie wiciokrzew w żywności poprawia odporność, to jest dobre ze zmęczenia, niesymetryczne diety i aktywności fizycznej.

A jeśli podczas przeziębienia pić wywar z cennych rezerw tego „zdrowotnego spiżarni”, to natychmiast staje się jasne, co użyteczne Berry wiciokrzew: temperatura obniża się w przód.

Fakt, że roślina jest bogata w polifenole, z powodzeniem stosowany do łagodzenia podrażnienia i stany zapalne skóry. Po tym wszystkim, działa na skórę w taki sam sposób, jak rumianek, aloes lub zielonej herbaty. Wywar z liści jest idealnie zastępuje płyny do skóry tłustej, gdyż wysycha dobrze i usuwa niepożądany połysk.

Okulistów zaleca również stosowanie tej rośliny. Jak przydatne berry wiciokrzew oko? Lekarze powinni go używać po zabiegu, w okresie zdrowienia, w profilaktyce do komputera lub innego znacznego obciążenia na oku.

Kiedy niedokrwistość z niedoboru żelaza, lekarze zalecają spożywanie owoców puree z cukrem. Wywar z gałązki roślin są stosowane jako leki moczopędne i infuzji – jako środek antyseptyczny i ściągające.

Zaleca się, aby korzystać z jagody wiciokrzewu, a także w leczeniu depresji i syndrom chronicznego zmęczenia. Przeciwwskazania do stosowania wiciokrzew

Podobnie jak w przypadku jakiejkolwiek rośliny leczniczego ma wiciokrzewu użytecznych właściwości i przeciwwskazania. Na przykład, nie jest zalecany dla tych, którzy cierpią z powodu alergii. I nie tylko alergeny zawarte w owocach, ale także w kwiatach roślin, a także liści.

Nie jest konieczne stosowanie owoców i te z żołądka, nadkwaśność żołądka lub wrzodów, jak również w trakcie ostrego zapalenia pęcherza moczowego. Reszta tej rośliny przynosi człowieka tylko korzyści.