821 Shares 3703 views

Izraelskie czołgi "Merkava MK.4", "Mędrcy 3", "Sabra"

Ten artykuł będzie mówić o ramionach. Przyjrzyjmy się szczegółowo trzy najpopularniejsze modele czołgów izraelskich, należy rozważyć ich cech bojowych i aplikacji.

"Merkava MK.4"

Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli naszej liście. Projekt został opracowany i zatwierdzony w sierpniu 1970 r. W grudniu 1974 roku, pierwsze dwie próbki zbiornik doświadczalny „Merkava Mk 1” został zwolniony, a 5 lat później czołg został oficjalnie przyjęty przez armię izraelską.

Po „Mk 1” weźmie udział w wojnie w Libanie, izraelski rząd zdecyduje się uaktualnić ten model. W okresie od 1982 do 2002. Maszyna wojna zostanie uaktualniony trzy razy, a w 2004 roku pojawi się ostateczna wersja czołgu „Merkava MK.4” na izraelska armia ma.

Zbiornik jest silnik wysokoprężny z amerykańskiego producenta Generals Dinamics, którego moc wynosi 1500 KM. Sprzęt zaprojektowany do pokonywania przeszkód wodnych na maszynie wojennej nie jest dostępny, ustalenia dotyczące introspekcji, albo.

Izraelski czołg ma masę 70 ton, ale jego stopień bezpieczeństwa jest niższy niż „T-90”, którego masa wynosi 50 ton. Nowa wieża, po kilku zmianach otrzymał najwyższą rezerwację, ale niższą pancerz zbiornika bronilist jest zaledwie 100 mm.

W „Merkavah MK.4” instrument marki ustawić MG 253, który posiada doskonałą szybkość ognia oraz mechanizm drum do załadunku, ilość nabojów w bębnie równa dziesięć. Przegląd amunicji pocisków 46 (razem z początkowo załadowanego bębna). Kolejną zaletą tego narzędzia polega na tym, że załoga ma zdolność do strzelania z lekkiego rakiet ppanc Lahat.

Cały czas w walce istnienia, czołgi izraelskie „Merkava MK.4” badano dwukrotnie: druga Lebanon War (2006), Gazy (2011).

„Mędrcy 3”

W okresie od 1964 do 1966 roku w Niemczech i Stanach Zjednoczonych przyjęła izraelska armia otrzymała 150 jednostek czołgów M48A1 i około 100 bojowych pojazdów marki M48A2S, który później stał się znany jako „magików”, czyli „blow barana”.

15 grudnia 1966, rozpoczęto prace nad modernizacją modeli „Magi 1” i „2 magów”. Wynik końcowy, po kilku zmianach przyszedł izraelski czołg „Mędrcy 3” który różnił się od marki prekursorami nowego instrumentu English L7 kalibru 105 mm, to już wcześniej zostało ustalone amerykański znak M41 pistolet kaliber 85 mm. Wieża została całkowicie zastąpiona i miał bardzo niski profil, silnik benzynowy został zastąpiony przez diesel, o mocy 750 koni mechanicznych i układ hydrauliczny do pracy zaczęli używać płynu niepalnego, dla większego bezpieczeństwa załogi na zbiorniku dynamicznej ochrony Blazer został dodany.

Następnie zbiornik „Magi-3„przetrwał około 15 modernizacje były więcej niż 1800 jednostek czołgów rodziny”czarodzieje" różne modyfikacje w czasie początku 1990 w armii Izraela.

izraelskich czołgów rodziny „magicy” doskonale sprawdziły się w walce i uczestniczył w takich wojnach jak sześciodniowej wojny, wojny na wyniszczenie, wojny Jom Kipur, wojny w Libanie. Ponadto, pojazdy bojowe dane wziął udział w walkach w południowym Libanie i Strefie Gazy.

W 2006 roku, wszystkie stare wzorce „magicy” zostały zastąpione przez izraelskich czołgów „Merkava”. Po wymianie wszystkich starych modeli, zdecydowano, że „magicy” w służbie z 460. szkolenia brygady pozostaną modele czołgów, inne jednostki wojskowe zostały przeniesione do rezerwy armii.

Krótka historia zbiornika „Mędrcy 3” w rosyjskim muzeum zbiornika

Podczas walk w Libanie, wojska syryjskie były w stanie uchwycić zbiornik „Mędrcy 3”, trzech członków brakuje, wszelkich informacji o miejscu ich pobytu izraelski rząd ogłosił nagrodę w wysokości 10 milionów dolarów w momencie, izraelski czołg w Kubince. Media poprzednio omówione różne wersje na zdobyciu pojazdu bojowego wojsk syryjskich.

Muzeum zbiornik niedaleko Moskwy nie ma takich artefaktów, które są uruchomione reaktywny pancerz Blazer czy coś takiego, „Mędrcy 3” nadal pozostaje jedynym przedstawicielem, ale najprawdopodobniej, zbiornik zostanie wkrótce powrócił do ojczyzny.

"Sabra"

czołgi izraelskie zapewnia również pojazd bojowy, który został opracowany przez izraelską spółkę w okresie od 2002 do 2005 roku, jego nazwa – „Sabra”.

Model ten jest głęboka modernizacja amerykańskiego czołgu „M60A3”. W porównaniu z poprzednikiem książki amerykańskiego i bezpieczne „Sabra” jest znacznie wyższa, ale ze względu na fakt, że zestaw samochodowy jest zainstalowany biernego modułowy pancerz, można zmienić wiele pojazdu bojowego w zależności od sytuacji na polu bitwy, co jest dużym plusem.

Zbiornik wyposażony jest w narzędzie zaznacza MG 253, kaliber, który wynosi 120 mm. Zalety tego wyboru polega na tym, że broń ma bardzo duży zakres usuwać za jego przewodnictwem używane peryskop dniową wizję z krotności X8 i noktowizor z wielością X5.3.

Istnieje możliwość pożaru przy pomocy komputerowego funkcji posiadanych przez izraelską firmę Elbit Systems i El-Op. Maszyna automatyczny system przeciwpożarowy.

Oprócz głównych pistoletów zbiornikowych wyposażonych w 60 mm i dwie zaprawy karabinów maszynowych 7,62 kalibru 5,56 mm, a także zainstalowane na granat dymny techniki, które polegają maskujących urządzenia po wyzwoleniu. Amunicja główny Pistolet 42 znajduje się pocisk.

Izraelskie siły pancerne

Siły pancerne izraelscy składać się z czterech brygad czołgów:

  • 7-ty – oznaczyć czołgów uzbrojonych „Merkava 4”
  • 188-I – "Merkava 3".
  • 401-I – "Merkava 4".
  • 460 th Tank Brigade szkolenie – uzbrojony w różnych typach urządzeń.

Od lipca 2016 roku pracownicy z dowództwem armii izraelskiej armii kierowana przez generała-majora Kobi Barak.

wniosek

Podczas istnienia armii izraelskiej kraju uczestniczył w licznych konfliktów zbrojnych, więc rozwój przemysłu wojskowego w Izraelu było jednym z głównych zadań. Do tej pory, zbiornik „Sabra” jest w stanie odpowiednio konkurować na rynku globalnym ze swoich „kolegów” z innych krajów. Niech większość modeli czołgów izraelskich opalanych na podstawie amerykańskich pojazdów wojskowych, ale różnice w nich są naprawdę znaczące.