516 Shares 5319 views

Lotne szamba bez pompowania: zasada działania

Dzisiaj konsumenci są coraz bardziej popularne nieulotną szambo. Alternatywnie, takie urządzenie może być uznana za „zbiornik”, który ma wysoką wydajność i zdolność dostosowywania się do warunków daczy. Pojemność skokowa Model "Tank 1" wynosi 1,2 m 3. Podobnie jak w przypadku innych konstrukcji tego producenta „Tank 1” może być sklasyfikowany jako lotnych instalacji do oczyszczania ścieków. Model posiada wysoką wydajność i niski koszt. Jeśli wciąż nie zdecydowali, czy zakupić taki sprzęt, trzeba stać się bardziej zaznajomieni z zasadami jego działania.

Zasada działania

Nielotne szamba, zwykle mają taką samą strukturę. Ma on postać pojemnika z tworzywa sztucznego, o średniej wielkości 1200 x 1000 x 1700 mm. Wewnątrz pojemnika jest podzielony na 3 części. Pierwszy służy do gromadzenia się zanieczyszczeń i wytrącanie nierozpuszczalnych osadów. Cięższe elementy są złożone na dnie, a sklarowana ciecz wpływa do następnej komory, w której osadza uwolnioną zawieszonych wtrąceń.

W następnym etapie , gdy ścieki doprowadza się do pojemnika ze zmiennym. Ma on kształt cylindryczny i jest tutaj występują biologicznych procesów oczyszczania. Ładowanie odgrywa ważną rolę – to czyści płyn z grubych zanieczyszczeń. W zależności od składu zanieczyszczeń i obciążenia, moc można otrzymać wodę, która to wartość może zmieniać się oczyszczanie od 50 do 70%.

filtracja wód

Lotne szamba obejmują potrzebę filtracji gleb. W następnym etapie ciekłą poddaje się temu procesowi. Instalacja septyczny napowietrzanie rozwijające się pola, które mają szereg rur odwadniających. Za ich pośrednictwem, ciecz wpływa do piasku i żwiru warstwę, a potem – w glebie.

Jednak użytkownik może zarządzać i typowe rozwiązania, które są przeznaczone dla wiejskiej rezydencji. Takie projekty nie przewidują obecności pól filtracyjnych, ale są one zakończone Infiltrator. Takie dodatki są pojemniki z tworzyw sztucznych, pozbawione dna. Z wyglądu przypominają one sześcianu, którego objętość wynosi 400 litrów. Wykonuje ograniczoną rolę: ciecz gromadzi się w miejscu, w którym urządzenie znajduje się, i stopniowo przechodzi przez warstwę filtrującą z piasku, żwiru i gleb.

Zasada działania konkretnej przepełnienia zbiornika septycznego

Szambo przepełnienie może być wykonane przez siebie. Jego zasada działania jest prawie nie różni się od tego, co zostało opisane powyżej. Jeśli weźmiemy pod uwagę jego urządzenie składa się z dwóch otworów, z których jeden osiedlają się z frakcji cieczy i ciał stałych ulegających procesowi gnicia. W tej wnęce jest beton dolny, przez który płyn nie może przenikać do gruntu. Druga komora posiada dno wykonane z tłucznia. Jest to warstwa chłonna i filtrowania.

Resorpcja zostanie poddany uprzednio oczyszczony z dużych, stałych elementów cieczy. Szambo przelewowy zapewnia okresowe czyszczenie pierwszej studzienki, nie będzie musiał wyeliminować nadmiar osadu. To nie jest niemożliwe, aby ręcznie – będzie musiał użyć assenizatorskaya samochód. W celu uzyskania mniej korzystać z usług pracowników sanitarnych, pierwszy dobrze być dodawane do produktów biologicznych, które pozwalają przełamać stałe elementy.

Charakterystyka zbiornika przepełnienia szamba betonowe

Powyżej betonowej septyczny to zostało opisane, ale struktura ta może być wykonana z różnych materiałów. konstrukcje przelewowe często wykonane z kręgów betonowych, ale nie należy zapominać o pionu tle, który znajduje się na dachu. Konieczne jest do intensywnej wentylacji. Takie systemy są oddalone od picia studzienek i studzienki na co najmniej 15 m.

do rekordu

Jeśli użytkownik zdecyduje się użyć konkretny pierścień, wiesz: nadają się do niezbyt dużych domach, gdzie dzień jest konsumowanych około 1500 litrów wody. Podłoże żwiru niezabudowana się tak, że ilość stosowanego materiału wynosiła 3 m 3 lub więcej. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę konieczność połączenia między pierścieniami uszczelniającymi.

zalecenia ekspertów

Beton szambo ma swoje wady i zalety, wśród tych ostatnich można podkreślić potrzebę wysokiej jakości izolacji. Czasami może dodać do masy, zostanie poprawiona, ale siła i odporność systemu jest na korozję.

Zasada działania nieulotnej systemu oczyszczalni ścieków „Tapas” marki

Jeśli chcesz kupić nieulotną szamba bez pompy, warto zwrócić uwagę na inne rozwiązanie – „tapas”. To urządzenie oczyszcza ścieki za pomocą specjalnych, zwanych drobnoustrojów beztlenowych bakterii. Pod ich wpływem dekontaminacji związki organiczne rozkładają się w następnym etapie przetwarza się yl.

ścieków dostaje się do pierwszej instalacji komory, przy czym pierwszy etap oczyszczania. Eliminuje to duża część wody za pomocą transportu powietrznego wchodzi do zbiornika napowietrzania, który jest drugim segmentem. On jest główną część instalacji, która zawiera aktywne bakterie. To tutaj, że zniszczenie zanieczyszczeń, które przeszły pierwszy etap.

Zasada działania nielotnych szambo „Tapas” jest jeszcze na tym, że powstające podczas obróbki osadu ściekowego, pełni rolę środka wiążącego w cząstkach zawartych w wodzie. Ciecz następnie wpływa do trzeciej sekcji, które nazywa się piramida. Jest tam ylo osiada na dnie strumieni wodnych i na koniec oczyszcza dalej. Podobnie jak w powyższym przypadku, osad filtracyjny będzie usuwane od czasu do czasu.

wniosek

Utylizacja osadów jest bardzo prosta, nie wymaga obecności wiedzy konsumentów. Co jeszcze jest dobry taki lotny szambo? Przez reakcje, z recyklingu podczas pracy ylo nawet może być stosowany jako nawóz.