892 Shares 4889 views

Papryka gogoshary: co to jest?

Nazwa grupy papryki słodkiej tomatovidnyh sortuje średni okres dojrzewania dźwięków niezapomniany – gogoshary. Co to jest, co jest szczególnie interesujące, że przedstawiciel psiankowatych i czym różni się od swoich towarzyszy, dowiadujemy się z tego artykułu.

Opis gatunków

Od dawna z powodzeniem hodowane i uprawiane kulistą grubościenne pieprze gogoshary. Co to jest, wie chyba każdy rosyjski ogrodnik. Ta grupa odmian warzyw pieprzu powodzeniem uprawiane i cenione już bardzo długo. Każda odmiana pieprzu gogoshary krzewów tworzy silne, sięgające od 0,5 m do 1,0 m wysokości i zwartej, gęstej, dobrze zielonej korony.

Owoce są szerokie, zaokrąglone, silnosplyusnutoy kształt z selera powierzchni, przypominające małe dyni ważyć do 100-130 gramów. Ich kolor jest tradycyjny: Okres dojrzałości technicznej – zielony, a biologiczny – bordo-czerwone lub żółte. Płodu grubość ścianki 6-8 mm. Smak różni się od innych rodzajów papryki lekko gorzki odcieniem i może mieć istotny ostrość, ale nie palenie, przyjemnie miękkie, kompensat zwykły słodycz.

Osobliwością tego warzywa jest łatwym zapylenie krzyżowe z rosnącym niedaleko papryki. Jego wynik – wiążąc i dojrzewanie owoców intensywnym smaku z ostrą formę klasycznego gogoshara. Dlatego lepiej jest rozwijać poza ostrych odmian, a koszty zakupu materiału siewnego z wiarygodnych dostawców.

rozpiętość

Wysoka termofilowa wszystkie odmiany tego warzywa znacznie ogranicza terytorium rosnącej mocny i obfitego żniwa dają tylko w środkowych i południowych regionów Rosji, Mołdawii, Ukrainy, jako najbardziej wrażliwe na małe zmiany temperatury. Najbardziej komfortowa temperatura dla uprawy kultury jakości jest uważany 25-28˚S i lokalizację na otwartych wysokich grzbietów, gdzie wystarczy słońce i świeże powietrze do załadunku owoców. Ale doświadczeni ogrodnicy powodzeniem rozwijać gogoshary w szklarniach, gdzie przewidziano dobrą wentylację, świeżego powietrza i odpowiednie oświetlenie.

Charakterystyka uprawy

W centralnych papryki Rosja siewek. Ponieważ dojrzewanie po zapyleniu wynosi od 95 do 105 dni, a nasiona wysiewa się przed innymi odmian do 1-2 tygodni, tworząc optymalny klimat w pomieszczeniu: dobre oświetlenie i temperaturę powietrza 25-26˚S. Przez pieprzu ciepła żądając moodiness: chłodzenie tylko o kilka stopni powoduje znaczne opóźnienie wzrostu. Sadzonki pojemnik po wysiewie nasion niosące film lub szkła. Pozwoli to nasiona do kiełkowania szybciej. obejmujące materiał jest usuwany, jak tylko wykluje.

Gogosharam potrzebne szermierki. Chociaż sadzonki przechodzi ta procedura trudna, ale wynik jest prawidłowe i dokładne zbieranie jest rozwój silny system korzeniowy i silny wzrost siewek. Aby zmienić miejsce doniczkowe układ nie jest również zalecane. Nurkować, a następnie przeszczep do stałego miejsca poświęcają bardzo ostrożnie, ponieważ korzenie i pędy sadzonek są delikatne i długie przywrócone.

Oni nie lubią słodkie gogoshary krzew formacji i pasynkovaniya. Niemniej jednak obawy związane z sadzeniem tych odmian są powszechne w uprawie papryki słodkiej.

Gogoshary: co to jest i jak dbać o nich

Papryka dobrze rosną w żyznej zapłodnionych organicznego jakość gleby. Ale do paszy roślinnej oprysk liści doświadczeni ogrodnicy nie polecam ze względu na ich bolesnych transferów pieprz: delikatne młode papryki można dostać poparzeń nawet z roztworów o bardzo niskim stężeniu. W przeciwieństwie do wielu innych psiankowatych, po wylądowaniu klasy w łóżku pierwszy pick off wynikowy owoców nie jest konieczne – to znacznie utrudnia rozwój roślin i tworzenie tych papryki. Pierwsze owoce są zwykle usuwane z krzaka w fazie dojrzałości technicznej i wysyłać je w ciepłym miejscu do dojrzewania. Uważa się, że stymuluje bardziej aktywnego tworzenia jajników oraz późniejszego dojrzewania owoców.

Warunkiem jest regularne i terminowe podlewanie, a także osuszanie gleby jest szkodliwa dla kultury. Poluzowanie pieprz niepożądany, ponieważ system korzeniowy jest cechą jego powierzchownej lokalizacji. Lepsze gleby pod krzewy zamulchirovat próchnicy lub kompostu grubość warstwy 10-12 cm.

szczypanie jajniki

Dla wszystkich niechęć do kultury pasynkovanie, polewa jajniki, zagęszczanie buszu, jest to konieczne. To nieco zmniejsza ilość dojrzewania owoców, ale znacznie zwiększa ich cechy jakościowe. Ponadto, zagęszczony krzew nie może dać pełny plon.

Ta grupa papryki roślinnych obejmują różne gogoshary :. odmian lokalnych, Ruby 2, Merishor itd wszystkie z nich są równie ciepłolubne i otwartym polu dobrze rosną tylko w południowych regionach.

Wdrożyliśmy czytelnikowi ciekawą kulturę – Papryka gogoshary. Co to jest teraz jasne i początkujący ogrodnicy.