134 Shares 4694 views

Mieszkaniec oceanach – sawfish

Ryba piła (pylori vulgare) należący do rodziny ryb chrzęstnych superorder łyżwy. Sława ona otrzymała dzięki swoim wyglądem. Zanim nasz czas przeżyło tylko 7 gatunków pilorylov: atlantycki, zielone, delikatne, Europy, Azji, Australii, grzebień. FISH rekina podłużnego korpusu piły jak, na którym żebro 2 jest umieszczony na każdym boku i dwa trójkątne żebro na plecach. Są to gatunki, w którym część tylna, ponieważ łączy się z korpusu, i – podzielonej na 2 części płetwy ogonowej. Skóra pylori jak rekin, placoid pokryte łuskami. Ma w różnych gatunkach różnych odcieniach oliwkowej szary kolor. Brzuch – prawie białe. Zdjęcia ryb, widząc dobre show Jego główną zaletą – płaskie i długie narastaniu na pysk w kształcie piły.

Dość często Sawfish mylić z jednego z gatunków rekinów, a mianowicie pristiophorus. To nie jest prawda, chociaż rekiny i są najbliższymi krewniakami płaszczki. Ten ostatni znajduje się w dolnej części blaszki, a rekinów są na boki. Ponadto, zbocza są większe. Zasadniczo dotrą 4 do 5 metrów długości, ale są też przypadki siedmiu metrów. Rekin pristiophorus rzadko wyrasta ponad 1,5 metra. Na jednym ze zdjęć przesłanych do piły ryb wyraźnie widać jej brzuch, w którym otwarcie usta i parę skrzela przypominać zapłakaną twarz.

Sawfish należący do ovoviviparous umysłu ryb. Innymi słowy, ich cielę rodzi już utworzone, ale skórzaste jaja Shell. Samica może rodzić do 20 natychmiast maluchów. Jednocześnie widzieli w łonie matki jest całkowicie ukryty w chwili narodzin skóra jest miękka i twardnieje dopiero z czasem.

Sawfish zamieszkują wszystkie oceany wyjątkiem Arktyki. Jej ulubionym miejscem – to wody przybrzeżne w otwartym oceanie, to prawie nie występuje. Dość często lubi wygrzewać się na mieliźnie, i na takie, że płetwy grzbietowe wyraźnie widoczny nad powierzchnią wody. U wybrzeży Australii, od 7 5 gatunków żyje i rzeczywiście, australijska pylori już dawno opanowali słodkich wodach rzeki, gdzie mieszka, nie kąpiel w oceanie. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie rodzaje promieni rozwijać się w słonej wodzie morskiej i środowisk słonych i słodkich. Jedyne miejsce, gdzie nie można żyć – to jest woda zanieczyszczona odpadami. Podczas sezonowych migracji sawfish można bezpiecznie pływać w dużych rzek, zdarza się latem i jesienią.

Żywi tego typu łyżwy dennych zwierząt bezkręgowych, które żyją w dolnej szlamu lub piasku ze skórą. I to, aby poluzować dolną gleby pilorylu wymaganą jego piły. Chociaż nie ma dowodów, że wykorzystuje swoją piłę nie tylko jako łopatą. Można go szybko złamać, na przykład paczkę cefal i Macha ich narastaniu, jak miecz, uderzając jednocześnie drapieżne. A kiedy spada na dno pylori cicho zjada ją tam.

Powszechnie uważa się, że sawfish nie jest niebezpieczny dla ludzi. Mimo to, było kilka przypadków ataków. W Zatoce Panama rejestrowane nawet ofiary śmiertelne. Chociaż, jeśli nie jest się sprowokować, to nie drażnić i nie atakować go, to najprawdopodobniej jest to, gdy mężczyzna zbliżył się właśnie próby ucieczki. A dla tych, którzy lubią chodzić po płytkiej wodzie oceanu, trzeba wiedzieć, że pochylnie jak tam wygrzewać się w słońcu. Należy o tym pamiętać i starać się nie nadepnąć na jednej z nich. A jeśli mówimy o szkodliwości tej osoby, zanieczyszczających wodę, robi więcej szkody. Należy pamiętać, że niektóre rodzaje pilorylov są już na skraju wyginięcia, są one wymienione jako zagrożone. I po raz ostatni łączna liczba promieni drastycznie zmniejszona. Bardzo niewiele osób może się pochwalić, że widzieli ryba piła w naturalnych siedlisk dla niego.