229 Shares 1970 views

dewaluacja rubla: co to jest i jakie są jego konsekwencje?

Dewaluacja rubla … Co to jest, być może, nigdy nie chce pamiętać starszego pokolenia. Po tym wszystkim, sposób ten oznacza, że waluta redukuje się w odniesieniu do różnych wartości w różnych okresach czasowych. Do lat trzydziestych ubiegłego wieku termin oznaczał, że pieniądz papierowy zmniejszyła swoje złoto lub srebro odpowiednik. Wtedy stało się sposobem prowadzenia polityki pieniężnej, którego stosowanie zmniejsza parytetu jednostki pieniężnej jednego kraju w stosunku do waluty innego kraju. Jest to ułatwione przez różne stopy inflacji oraz stanu bilansu płatniczego.

silny wstrząs

Gdy znaczna dewaluacja wystąpiły w ostatnich dziesięcioleciach? Co to jest znane, którzy mają oszczędności w rublach w 1998 roku, kiedy kilka dni kurs waluty krajowej spadła z 6 do 20-25 rubli za dolara, a rząd wywiąże się ze swoich zobowiązań. Później, pod koniec ubiegłego wieku, rubel zaczął kosztować nawet taniej w stosunku do dolara amerykańskiego, a w 2000 roku dał mu około 40 centów. Od tego czasu cena rosyjskiego pieniędzy zmieniło się w jednym lub drugim kierunku, ale w ciągu 14 lat od ich amortyzacji był w dopuszczalnych granicach, do 29-30, a ostatnio do 33-34 rubli za dolara.

Powody dewaluacji w Rosji

Co decyduje o przeszacowanie lub dewaluacji? Co to jest w kategoriach ogólnych procesów ekonomicznych? Eksperci uważają, że rosyjska gospodarka decydującą rolę w tworzeniu kursów grać w cenach energii, jak dochody państwa są w dużej mierze zależy od ich poziomu. Na przykład, na wiosnę 2012 roku, nastąpił spadek wartości mix „Brent” o 30 procent, które nie mogły jednak wpłynąć na wartość rubla. To spadło ponad 18%, do 28,8 rubli. do 34,1 rubli. za jednego dolara.

Dewaluacja rubla nie jest wyjątkiem od tej reguły w 2013 r. Podczas tego okresu, cenę oleju spadła z 118 do 102 dolarów za lufą (13,5%), co doprowadziło do spadku rubla od 30 do 33 jednostek na jednostkę US walucie. Procesy dewaluacji uczestniczące w tym przypadku jako międzynarodowych spekulantów i spółek surowcowych i zwykłych obywateli, którzy (mając na uwadze negatywne doświadczenia) często starają się pozbyć rosyjskich pieniędzy. Ciekawostką jest również fakt, że rosnące ceny energii nie zawsze lub nie są bezpośrednio wpływać na umocnienie rubla.

Obecna sytuacja i konsekwencje

Czy 2014 dewaluacji rubla? Co jest dzisiaj? Przyjmuje się, że obecna cena od 34 lub więcej rubli za dolara winić spowolnienie gospodarki, gdzie koszty i przychody są redukowane rosnąć. Również dziś, zmniejsza objętość kredytów konsumpcyjnych, jest odpływ kapitału z kraju. Dlatego bank centralny uważa dopuszczalne w celu osłabienia waluty krajowej.

Skutki dewaluacji rubla to zestaw negatywnych czynników, w tym: wzrost kosztów importowanych towarów dla ludności, w tym medycznych, sprzętu AGD, elektroniki, zmian wyceny rynkowej spółek własności pod względem waluty obcej. Silny proces dewaluacja zmniejsza wydatki konsumentów, powodując niezadowolenie wśród ludzi ze względu na wzrost cen, ponieważ Rosyjska gospodarka kupuje wiele towarów i produktów za granicą.