484 Shares 3416 views

koty kastracja: Plusy i minusy

Być może nic nie powoduje taką gorącą dyskusję wśród miłośników zwierząt jak kastracji kotów i psów, mieszka z mężczyzną jako towarzysza i bez wartości w zakresie hodowli niektórych gatunków. Pogodzenia zwolennicy i przeciwnicy wynik operacji jest mnóstwo dowodów własnego punktu widzenia. Kto ma rację? Załóżmy zbadać. Rozważmy motyw zastosowany do kotów, choć większość argumentów stron można przypisać do jakiegokolwiek zwierzęcia.


Kastracja to operacja pozbawić koty funkcji rozrodczych przez usunięcie macicy i jajników. Jednocześnie zatrzymuje się nie tylko w ciąży i porodu, ale także martwić szuka sposobów, aby uciec z domu podczas upału, aby spotkać się z kotem.

koty kastracja: czynniki psychologiczne

Niektórzy ludzie postrzegają jej kota jako równe w kategoriach prawnych i psychologicznych, a dla nich szalenie pozbawić zdolności zwierzęcia do reprodukcji. Ich zdaniem, takie działanie spowoduje utworzenie zwierzaka w kompleks niższości, i będzie czuć niedobór wśród swoich braci. Kot też nie wiem szczęścia macierzyństwa, które mogłyby pozbawić go znaczenia w życiu i prowadzić do depresji.

Specjaliści (lekarze weterynarii, zoopsychologists) obalić ten mit: zwierzęta nie mają psychologiczną potrzebę kontynuowania wyścigu – tylko fizjologiczne. Znajduje się w kota myśliwski przeżywa stały męki, aż znajdzie partnera i nawożenie nie odbędzie. Po tym przychodzi resztę. O każdej przyjemnego odczucia pytanie.

Co do kota, jest on stale w napięciu. Czując zapach kota, może on wyjść z domu i udać się na niebezpieczną podróż ulicami miasta, gdzie czyhają na ruchliwej autostradzie i zdziczałych psów. Okrucieństwo ludzi też nie są wykluczone. A wszystko w celu poczęcia kociąt, które nawet nie nie widać, nie będzie edukować i dać im wiedzę i dziedziczenia. Kot nie chce być ojcem. Jej charakter jest zupełnie inny.

dotykanie kota troszczy się o swoje dzieci, wydaje się, że jest to radość. W rzeczywistości jest to nic więcej niż instynkt. Po nauczył się podstaw kociąt samoobsługowych, większość matek stracić zainteresowanie nimi i nie uważają, że ich własne – syk, został usunięty z naczynia żywności itp Tak, że niepłodna kot nie ucierpiał w jej życiu jest zawsze dużo ciekawych rzeczy. Komunikat, tkliwość i miłość wystarczy, a gospodarze.

kastracji kotów: Zdrowie

Wielu przeciwników kastracji zdania, że jakakolwiek ingerencja w organizm – szkody. Ponadto, sama operacja jest również niebezpieczeństwo: źle znieczulenie, zakażenie stawu, niekompetencji chirurga … nigdy nie wiadomo, co jeszcze można oczekiwać czworonożnego pacjentów. Jednak powikłania z procedurą znacznie rzadziej niż choroby narządów w wykastrowanych psów i kotów.

Głównym zagrożeniem jest pyometra – zapalenie macicy, co często prowadzi do poważnych konsekwencji, a nawet śmierci dla kota. Również częste wirus przenoszony przez kontakt zwierząt, z których niektóre są leczonych długo i ciężko.

Przez problemy zdrowotne, które pomaga uniknąć kastracji kotów, można przypisać urazów kotów podczas podróży. W operowanych zwierząt pragnienie włóczęgostwo nr.

Sterylizacja kotów jest wytwarzane przez ugruntowanym wzór, lekarze zazwyczaj mają duże doświadczenie w przeprowadzaniu takich manipulacji. Zmniejszyć ryzyko do starannej selekcji żadnej pomocy w klinice.

Kiedy wykastrowane kotek

Aby zapobiec szkodliwym nawykiem kota zaznaczyć narożniki mieszkaniu, powinien on być wykastrowane przed okresem dojrzewania. Różnych ras tego okresu jest różna, ale średnio, lepiej spotkać się w wieku 7 miesięcy. Wczesna kastracja jest uważany 8-16 tygodniowych kociąt, zazwyczaj jest przeprowadzane w odniesieniu do hodowcy zwierząt nie nadające się do hodowli.

Kot wykastrowane przed pierwszym ciepła, które mogą rozpocząć w ciągu 6 miesięcy. Jeśli to było późno – oczekiwanie na koniec polowania, i przeprowadzić operację. Dorosłe zwierzęta, z których nie chcesz otrzymywać kociąt, można zmniejszyć do Kliniki 2 miesiące po porodzie.