388 Shares 9155 views

Wsteczny Saturn w Koziorożcu

Gwiazdy zawsze przyciągały człowieka. Ujrzeli coś ukrytego i tajemniczego. Z czasem nauczyliśmy się nie tylko podziwiać, ale także komunikować się z gwiazdami. Horoskopy, kalendarze księżycowe są obecnie postrzegane jako pomocnicy w życiu codziennym.


Typowe horoskopy w gazetach są bardziej zabawne. Aby uzyskać dokładniejsze przewidywania w różnych dziedzinach życia, opracowywany jest osobisty horoskop, który uwzględnia nie tylko dzień, ale również datę narodzin osoby i ruchu planet. Saturn w Koziorożcu, co oznacza ta kombinacja astrologiczna? Porozmawiajmy o swoich przedstawicielach bardziej szczegółowo. Co to znaczy Saturn w Capricorn dla kobiety i mężczyzny, opowiemy w materiale artykułu.

Symbole i mitologia planety

Saturn jest ostatnią planetą, którą można obserwować na Ziemi bez użycia specjalnych instrumentów. Jest granicą pomiędzy naszym światem a światem kosmosu. Saturn jest imieniem rzymskiego boga czasu. W starożytnej mitologii greckiej, bóg Saturn ma inne imię – Chronos. Jasne jest, że planeta symbolizuje czas. Ma symboliki w postaci krzyża i księżycowego lodu. Istnieje kilka możliwości interpretacji, ale najbardziej znanymi i najważniejszymi są:

 • Krzyż działa jako symbol zewnętrznej formy, kryształu.
 • Kośćca oznacza duszę, wewnętrzny świat człowieka i jego potrzeby.

Saturn jest nierozerwalnie związany z Słońcem. Są to dwie strony jednej całości. Czas jest zawsze mierzony ruchem Słońca.

Odpowiedzialny za to Saturn

Według astrologii, Saturn jest odpowiedzialny za kształtowanie światopoglądu człowieka, jego stosunku do świata i systemu wartości życia, własnej opinii na temat tego, co się dzieje. Całkowita rewolucja planety zobowiązuje około 29-30 lat, ponieważ jest wystarczająco daleko od Słońca.

Okazuje się więc, że w każdym znakiem zodiaku Saturn ma około 2,5 roku życia. Saturn jest najsilniejszym w Koziorożcu, ponieważ wchodzi w jego ziemski element.

Przejście na planetę może trwać dość długo w centrologiach. Tym razem charakteryzuje się powtórzeniem tych samych wydarzeń w kole. W swoim pozytywnym świetle Saturn wzmacnia osiągnięcia. Negatywne aspekty, przeciwnie, są przyczyną opóźnień i zahamowań, przeszkód w realizacji celu.

Saturn na mapie astrologicznej

Specjaliści – astrologowie bardzo nie lubią Saturna. Jest związany ze wszystkimi porażkami w życiu: brak miłości, nieudane małżeństwo, brak pieniędzy. Zalecenia są jednak bardzo słabe: klienci powinni mieć cierpliwość i pokornie czekać na łaskę gwiazdy. Jeśli coś poszło nie tak, wielu tłumaczy to z niecierpliwością i brakiem wiary w sukces. Nie jest zbyt inspirujące.

Domy astrologiczne

Stargazery starożytnego Babilonu dzielą ludzkie życie na 12 części, zgodnie z kręgiem zodiaku:

 • Pierwszy dom astrologiczny. Główne i najważniejsze z pozostałych domów. Zawiera podstawowe informacje o osobowości osoby.
 • Drugi dom określa relacje osoby z materialnym światem.
 • Trzeci dom to dom informacji i ruchu. Z jego pomocą można określić skłonność osoby do pewnych nauk, umysłu i umiejętności korzystania z zdobytej wiedzy, aby je zachować.
 • Jeśli jesteś zainteresowany informacjami na temat patrymonialnych przekleństw, długów karmicznych i innych podobnych, pomoże ci czwarty dom. Zawiera informacje o relacjach urodzenia człowieka i jego korzeni.
 • Piąty dom zawiera informacje o dzieci, zdolność osoby do porozumiewania się i edukowania. Umiejętności twórcze, hobby, hobby, miłość do życia i wszystko, co sprawia wrażenie satysfakcji i przyjemności.
 • Szósty dom odpowiada za ogólny stan zdrowia ludzkiego. Z jego pomocą można określić słabe punkty ciała. Ten dom zawiera informacje dla tych, którzy pracują w dziedzinie płac i rozwiązują codzienne zadania. Wyraża ogólne nastawienie osoby do tego, co robi.
 • Siódmy Dom. Jest odpowiedzialny za miłość i relacje. Pomaga rozwiązywać problemy w relacjach, znaleźć przyczynę długiej samotności. Ujawnia informacje o tym, jak rozwija się związek, jaki będzie związek małżeński, ilu dzieci i jakie są relacje w rodzinie. Polega się również na informowaniu o kontaktach z partnerami biznesowymi i innymi osobami w ogóle. Pomoże to obliczyć rywali, konkurentów i tych, którzy zazdroszczą i chcą zaszkodzić.
 • Ósmy dom. To było nazywane domem śmierci. Nie panikuj jednak od nazwy, która prowadzi do przerażenia. Ten dom jest dla Ciebie, jeśli Twoja praca jest związana z finansami lub wprowadzaniem rzeczy w porządku (służba wojskowa i publiczna, praca w organach rządowych itd.). Obejmuje to zajęcia związane z ryzykiem życia i po prostu sportami ekstremalnymi. Ósmy dom pomoże Ci uzyskać informacje o negocjacjach handlowych, pytaniach i umowach dotyczących pożyczek, dziedziczenia lub działalności gospodarczej, a także dowiedzieć się o przyczynie śmierci.
 • Dziewiąty dom. Dom ruchu i filozofii. Refleksje światopoglądowi człowieka, jego systemu wartości i pomysłów. Postawa człowieka wobec religii, zmiana stylu życia, miejsce zamieszkania. Opisuje proces uzyskiwania i zrozumienia nowej wiedzy i doświadczenia.
 • Dziesiąty dom. To dom Koziorożca. Jest odpowiedzialny za cele życiowe, aspiracje i rozwój karier. Obejmuje to również ukryte talenty człowieka. Dziesiąty dom wskaże najkrótszą drogę do pożądanego celu i zakresu, w jakim jest to możliwe.
 • Jedenastowy dom nazywany jest domem ludzi o podobnych poglądach. Pokaże związek osoby z przyjaciółmi, jego zaangażowanie w pewien kręg ludzi lub kultury, tutaj znajdziesz informacje o tym, jak skuteczne projekty społeczne mają na celu pomoc innym osobom, poznać ich pomocników i patronów.
 • Dwunasty dom. Nosi nazwę domów. Obejmuje to wszystko, co ukryte jest z oczu innych ludzi. Ten dom pomoże poznać, czy ktoś jest zagrożony wszelkimi ograniczeniami, nieszczęściami, przemocą lub utratą wolności i niezależności. Sytuacje pociągające za sobą naruszenie interesów lub zdrowia.

W ramach artykułu rozważa się badanie Saturn w Koziorożcu w 8. domu iw 6.

Jak zrozumieć związek z Saturnem?

Obejrzyj trochę jak twoje codzienne życie przebiega. Jesteś w harmonijnym związku z Saturnem, jeśli masz jasny plan działań, gromadzisz się i organizujesz, a nie boisz się rozwiązywać problemów i przezwyciężać trudności. Sprawy są w porządku i poruszają się bez zwłoki.

Jeśli nieustannie zmagasz się z problemami i przeszkodami, w biznesie iw życiu wszystko psuci się, panikę i nie wiesz, jak się poruszać, musisz zwrócić uwagę na Saturna.

Jak myślisz o sobie io czasie

Dziś nie jest tajemnicą, że ci, którzy gorsze studia w szkole, osiągnęli wielki sukces. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale tylko tych, którzy szczerze pragną coś osiągnąć. Tacy ludzie lubią postępować przeciw ogólnie przyjętych reguł i myśleć za oknem. Robiąc to, co kochają, zwiększają wpływ słońca w ich życiu.

Kiedy człowiek docenia swój czas i interes, z którymi jest zajęty, przychodzą do niego materialne korzyści. Staje się profesjonalistą w swojej dziedzinie, często zwraca się o poradę i pomoc. To za jego profesjonalizm dostaje dużo pieniędzy. Godzina jego pracy może kosztować znacznie więcej niż rok nie mniej utalentowanych ludzi, którzy nie doceniają swojej firmy i wierzą, że "te pieniądze nie działają". Potem w jego życiu wchodzi Saturn, co uniemożliwia powodzenie.

Ogólny wpływ na planetę na osobowość

W znaku zodiaku Koziorożec Saturn, jak już wspomniano, jest bardzo silny. Podnosi poziom samoświadomości osoby do jakościowo wysokiego poziomu. Pomaga doskonalić się w karierze i czynach. Osoba, która ma Saturn w Koziorożcu, jest ambitna i może z wielką przyjemnością stać się szefem dużego projektu.

W jego życiu często są długie programy karmiczne. Z reguły wydaje się, po 30 latach. Taki Koziorożec jest bardzo odpowiedzialny i kocha, co robi. Ale nieprzetworzony Saturn zrobi mu gniew. Krąg interesów takiej osoby jest bardzo wąski, dosłownie "pali się" w pracy, nie poświęcając czasu na inne sfery życia. Jego ścisły styl życia często ogranicza się do ascetyzmu, a dogmaty uniemożliwiają Ci szersze myślenie. Taka osoba ma powolny charakter i bardzo agresywny.

Saturn z pozytywnym wpływem daje Capricorn możliwość poruszania się do celu, nie zwracając uwagi na zakłócenia wokół siebie. Cała ta osoba jest niewzięta, surowa, czasami konserwatywna, która wpływa na sferę biznesu. Taka osoba zawsze ma jasny plan w swojej głowie, do której bezwarunkowo podąża. Przede wszystkim w życiu docenia wolność i niezależność, dlatego stara się za wszelką cenę.

Zdrowie człowieka jest dobre, zwykle łączy szereg długiego wątroby. Przedstawiciel tej kombinacji astrologicznej gorliwie wierzy w jego zasady i przekonania, a jeśli to konieczne, jest gotowy do samodzielnego śledzenia ich, a także do przekazania do środowiska.

Połączenie Saturn i Capricorn dla mężczyzn

Saturn w Koziorożcu na człowieka daje mu doskonały praktyczny umysł. W komunikacji, ze względu na nadmierną tajemnicę i niemożność całkowitego ujawnienia rozmówcy, często wydaje się zimny. Człowiek, którego Saturn trafia do Koziorożca, stoi mocno na ziemi i ma racjonalny umysł. Czasami może być zbyt kupiecka i ciężka.

Saturn w horoskopie żeńskim

Saturn w Koziorożcu w kobiecie daje jej niesamowite połączenie ambicji, żelaznej woli, cierpliwości i wytrzymałości z poczuciem ciepła i poświęcenia. W romantycznej relacji takie dziewczęta są często zarezerwowane. Dla nich ważna jest kwestia kariery i sukcesu.

Taka dziewczyna marzy o tym, aby być zwycięzcą we wszystkim i być zawsze wyższym niż to, co się okazuje dla reszty. W tym samym czasie nie pozwoli się pomagać w profesjonalnej sferze, woląc zrobić wszystko samemu sobie.

Co jeszcze pokazuje Saturn na mapie astrologicznej

Saturn pokazuje również związek mężczyzny z ojcem. Jeśli chcesz poprawić sytuację na planecie, pojednanie powinno być jednym z pierwszych kroków. Im bliżej harmonii relacji z ojcem, tym lepiej czuje Saturn. Kłótnie, stare zażalenia, konflikty i niegrzeczność nie tylko zatruwają obecną chwilę chorymi wspomnieniami, ale również wchodzą w przyszłość.

Badanie Saturna w szóstym domu

Jeśli masz problemy z samodyscypliną, projekty są pieczone i nie jesteś w stanie obliczyć swój czas, masz słabo rozwinięty Saturn w Koziorożcu w szóstym domu. Aby to poprawić, naucz się kontrolować swój czas. Ustaw codzienne zadania i wykonaj je.

Nie podawaj nierealistycznych obietnic, zwłaszcza jeśli wcześniej wiesz, że wynik będzie negatywny. Nie martw się w pracy na spotkaniach i rozmowach serduszko-sercowych, wykonaj swoje obowiązki w odpowiednim czasie. Oglądaj swoje zdrowie, poruszaj się bardziej, przestrzegaj diety i diety.

Badanie Saturna w 8. domu

Jak wspomniano powyżej, ósmy dom odpowiada za kwestie finansowe i finansowe. W Saturn w Koziorożcu w 8. domu został wypracowany, staraj się nie pożyczać pieniędzy, ponieważ planeta zaciska finansowe wpływy. Znajdź hobby lub zawód związany z kwestiami finansowymi, angażuj się w jakieś ekstremalne hobby. Wymaga to odkształcenia, co jest konieczne dla Saturna.

Konieczne jest również opracowanie Saturna w Koziorożcu w 8. domu. Szczególnie ważne jest dla małżeństwa. Dla mężczyzny, który urodził się w latach Saturna w Koziorożcu, wczesne małżeństwo nie jest zalecane, dopóki nie ma 29 lat. Ale co jeśli nie chcesz tego długo czekać?

Nadal jest wyjście. Wybierz sobie partnera, który ma Saturna w Koziorożcu i który jest znacznie starszy od ciebie. Pamiętaj, aby zostawić prywatną przestrzeń między mną a twoim mężem.

W życiu biznesowym nie zaleca się ufności jednemu słowu, udokumentowania wszystkiego, ściśle kontrolowania środowiska komunikacji, a nie nadużywaniu ludzi.

Charakterystyka stopnia wstecznego

Retrogradny Saturn w Koziorożcu – nadszedł czas, kiedy człowiek może spojrzeć wstecz na poprzednią ciężką pracę i po prostu odpocząć. On nie zezwala na interwencję. To jest specjalna zdolność, talent. Praca zastępuje się obserwacją i kontemplacją. W tej chwili dana osoba tworzy nowy wizerunek ostatecznego celu, marzenia, do którego się poruszy. To podejście wzmacnia praktyczny sposób myślenia o Koziorożcu. W kawałkach, jako mozaika, będzie zbierał fragmenty przeszłości, nie rozproszony przez wszystko, co może go odrzucić.

Wyniki fazy wstecznej

Z opadającym Saturnem Capricorn doświadcza poczucia ukończenia w świecie zewnętrznym. Ale o wiele ważniejsze dla niego jest realizacja wewnętrznej pracy. W tym wcieleniu jego dusza zyskała wystarczające doświadczenie, aby zebrać się i przyswajać wszystkie lekcje z przeszłości. Niezależnie od zakończenia budowy, Capricorn rozwiąże to zadanie karmiczne.

Gwiazdy urodzone w kombinacji Saturna i Koziorożca

Wśród sławnych ludzi, którzy urodzili się w czasach Saturna w Koziorożcu (1900-1903, 1929-1932, 1959-1962, 1988-1991), można wyróżnić tak znanych i wpływowych osobistości:

 • Osho;
 • Borys Jelcyn;
 • Mikhail Gorbaczow;
 • Lermontov;
 • Rubens;
 • Chaliapin;
 • Wagner.

Ciekawe fakty na temat planety

Wreszcie, kilka ciekawych faktów na temat planety Saturn:

 1. Gęstość Saturna jest o połowę gęstością wody. Jeśli teoretycznie spadnie do wody, pozostanie na powierzchni i pływa jak piłka.
 2. Saturn – jedyna planeta, z wyjątkiem Ziemi, która zdołała zarejestrować światła północne.
 3. Planeta nosi tytuł najpiękniejszego ze wszystkich.
 4. Pierwsza wyprawa wyposażona w Saturn odbyła się stosunkowo niedawno – w 1979 roku. W sumie aż do chwili obecnej było ich 5.
 5. Na powierzchni planety prawie nie ma ciała stałego, składa się głównie z wodoru i helu.
 6. Saturn może emitować dwa razy tyle energii, ile otrzymuje od Słońca.
 7. Na Saturnie, a nie zbyt korzystne warunki pogodowe. Często na planecie są huragany, a z kosmosu można obserwować na powierzchni lejkowatych plam.
 8. Saturn – najjaśniejsza gwiazda na niebie.

Pozwól planetom i gwiazdom wspierać Cię, najlepiej jak najlepiej zaspokaj swoje pragnienia, marzenia i cele, a Saturn w Koziorożcu daje Ci chęć i chęć do końca.