776 Shares 4070 views

Temperatura u psów i Zdrowia

Dzisiaj, w świecie akademickim nie istnieje jeden widok pochodzenia psa domowego. Istnieje hipoteza o pierwszym psem, prowadząc pochodzi od wilka i szakala. Uważa się, że po raz pierwszy wyszedł z lasu pod opieką osoby, ponieważ w tych dniach (Ice Age), stało się trudne do znalezienia i złapać zdobycz. Ma prawo do istnienia i hipotezę, że człowiek znalazł szczeniaka i przyniósł go. W tym czasie ludzie żyli i schroniła się w jaskini, to pomógł mu się ukryć przed tygrysa szablastozębne i niedźwiedzia.

Strach o życie zmusiło go do życia w ciągłym strachu i słuchać dowolnej nieznanym dźwiękiem i szelestem. Pojawienie swoich prymitywnych psów mieszkaniowych mogą spać spokojnie, bo teraz wszystkie obawy dotyczące ochrony przekazywana do niego. Stopniowo ludzie przestali czuć się prześladowany, teraz jego szczęście i dobre samopoczucie nie są już zależne od szybkości jego stóp. Miał wystarczająco dużo czasu, aby zastanowić się nad wszystkim, co się dzieje. Jego inteligencja i doświadczonych ludzi stworzył pierwsze narzędzia i polowanie.

Rasa bydła pies pomógł. Stopniowo stała się wiernym i nieodzownym przyjacielem, pomagając ludziom dochodzić dominacji nad światem zwierząt i roślin. Z biegiem czasu ludzie rozprzestrzeniać swoje wpływy na całym świecie. Podczas wykopalisk w jednym z kopców znalazł miejsce pochówku wodza. Tutaj, zgodnie ze zwyczajem, które istniały w tych obszarach, wraz z uzbrojeniem i różnych przyborów grzebano psa. Widocznie ludzie są przekonani, że to pomoże właścicielowi w innym życiu.

Od wprowadzenia psa obok mężczyzny razem pasą bydło, polować, walczyć wojny, pracować, służyć nauce i odpocząć. Jako znak szacunku i uznania swoich usług w wielu krajach są pomniki wierni przyjaciele człowieka. Głównym celem rzeczą chseloveka w stosunku do swojego zwierzaka – dbać o jego zdrowie.

Głównym kryterium dla zdrowia jest temperatura u psów. Zdrowy i aktywny pies ma zawsze była i będzie źródłem dumy i spokoju każdego właściciela. Od tej rasy od jej wielkości i temperatury zależne od wieku u psów i zwierząt. Normą jest zazwyczaj w następującym zakresie 37,5-39 °.

Kiedy temperatura wzrasta powyżej 40 ° C, konieczne jest podjęcie kroków w celu jej zmniejszenia. Aby to zrobić, aby odwiedzić weterynarza, aby schłodzić wnętrze ud i szyi, wiązana lodu lub po prostu zwilżyć letnią wodą. Daj pić tyle wody.

Cel i wejście przeciwgorączkowe pozwoli lekarzowi, jeśli to konieczne, na podstawie decyzji lekarza weterynarii jest konieczne do podjęcia chorego zwierzęcia do dalszych badań w klinice. Terminowe rejestrowane temperatura psy zapobiegania różnym chorobom. Ważne jest, aby zidentyfikować przyczynę jego zmian dla dalszych decyzji. Ważne jest, aby wiedzieć, że jeśli zostanie przekroczona górna granica (39 stopni). Przyczyną tej choroby mogą być opcjonalnie i tylko wielki wysiłek fizyczny.

Zintegrowany wskaźnik temperatury jest u psów, odzwierciedla stan cieplny ciała psa. Ponadto, nie może być wahania w zakresie wymienionym wcześniej, wszystko zależy od zewnętrznych czynników środowiskowych, w tym pora dnia. Podobnie jak wiele innych zwierząt, temperatura psy mierzy doodbytniczo, taka procedura jest bezbolesny. A jednak, jeśli zwierzę nie jest przyzwyczajony do tego, trzeba nosić kaganiec i zabezpieczyć pozycję psa.

Można korzystać z poczty e-mail lub do tych celów termometru rtęciowego. Przed wprowadzeniem termometru do odbytu, pożądane jest, aby posmarować wazeliną lub śmietany. Co temperatura jest normalne u psów można znaleźć nie tylko za pomocą termometru, ale także w jej zachowaniu. Jeśli zwierzę jest obojętny do żywności i innych, powolny, wolno poruszających się, niechętnie idzie na spacer, etc. którykolwiek z tych objawów, powinny budzić obawy gospodarza.

Kontrola zachowania zwierząt ze strony właściciela – warunkiem uratować zdrowie psa. Im wcześniej wykryte nieprawidłowości w zachowaniu, tym bardziej, że gwarantuje szybkiego powrotu do zdrowia. Długi termin wzrost temperatury sprzyja głębszej choroby różnego pochodzenia (wirusowe, bakteryjne, grzybicze, etc.).