326 Shares 6147 views

Obliczyć indeks masy ciała. Jednym z warunków jest prawdziwe ja

Określenie idealnej wagi jest niezbędna, i aby skutecznie rozpocząć dietę, a do prawidłowego obliczenia obciążeń w treningu, a po prostu jako jeden z najważniejszych wskaźników samokontroli. Metoda oznaczania przybliżenie Brock, gdy człowiek wzrost centymetrów pozbawione stałą 100 z wytworzeniem waga w kilogramach wycofany, nie biorąc pod uwagę rodzaj konstrukcji korpusu badanego.

Niedawno został on zastąpiony przez zupełnie innej metody określania parametrów do którego dążyć. Teraz każdy jest zainteresowany na pytanie, jak obliczyć wskaźnik masy ciała (BMI). Można to zrobić ręcznie współczynnik obliczeniowy, można pobrać specjalny program, można skorzystać z danej usługi internetowej. Obfitość różnych kalkulatorów internetowych w sieci pozwala nam obliczyć wskaźnik masy ciała w ciągu kilku sekund. Wzór matematyczny jest obliczana jako stosunek masy ciała, wykonane w kilogramach przez kwadrat wysokości (w metrach).

Inny sposób oceny jest zmniejszona w stosunku do wyniku uzyskanego z tabelarycznych danych. Napełnianie Tabela wystąpiły na podstawie licznych badań statystycznych. Wynika z tego, że wyniki muszą być krytyczny, jako idealnego wzoru, który uwzględnia wszystkie z unikalnych cech swojej budowy ciała jeszcze nie istnieje.

Jeśli weźmiemy pod uwagę pojęcie „normalnej masy ciała”, to jest zaktualizowany do grupy osób tej samej płci, wieku, wzrostu i innych wskaźników. Każdy nowy stan prowadzi do bardziej precyzyjnego określenia wskaźników dla danej osoby. Zdolność do obliczenia wskaźnika masy ciała, podawane w oparciu o klasyczną analizę klasycznego wykonania, masy ciała i ludzki wzrostu, ale nie jest podstawową ocenę tabelarycznej dane.

Gdy różnica w wadze człowieka określony rodzaj konstytucji, płeć i wiek, nie powoduje problemów. Gdy próbuje się obliczyć wskaźnik masy ciała, który jest optymalny dla danej epoki, że tutaj istnieją pewne różnice i nieścisłości.

Ponownie, średnie dane dotyczące stabilizacji masy ciała u ludzi prowadzić do 25 lat. To jest normalna waga jest obliczana dla osoby w tym wieku. Innymi słowy, waga 25 lat znajduje się najbliżej normalne, a nawet do ideału.

Szereg badań równoległych teoria ta umożliwia utrzymania. masy ciała – wartość nie jest dość stała. Wraz z wiekiem, jest to wzrost o 8%. Ale w jego starości, obliczyć wskaźnik masy ciała, należy wziąć pod uwagę obniżanie jego wydajności.

Jeśli w trakcie takich wyników self-egzaminacyjnych nie są spełnione, wówczas szukać przyczyny, oczywiście, że jest to konieczne w sobie. Ale czasami cechą indywidualną strukturę wykracza poza zwykłymi parametrami. Obliczyć wskaźnik masy ciała w tym przypadku konieczne jest na podstawie ogólnych zasad, ale tabela oceny należy podnieść odpowiednio z grupy, do której należysz jest najbliżej.

Na przykład, chested asthenics stosunkowo łatwiej normostenik i normalne hypersthenics wagowych (pierś) przekracza wartość wskaźnika dla przedstawicieli pierwszych dwóch grup. Ale to rozróżnienie zostało dokonane z uwagi na objętość klatki piersiowej.

Ale są unikalne „przypadki”, które to cechy jego struktury ciała nie pasuje do jednej ramki i obliczonej tabeli. W przypadku szczególnie dokładnych obliczeń z wykorzystaniem wartości danych podskórnej warstwy tłuszczu.

Dla przeciętnego szacunków podanych poniżej danych wskaźnik masy ciała w postaci normalnej, a poza normami.

Jeśli masz swoje obliczenia indeksu mniej niż 18,5 kg / m2, jest to wyraźny znak, niedobór masy ciała. Jeśli indeks MT w zakresie 18,5 – 24,9, wówczas waga jest najbardziej zbliżony do ideału. Posiadacze indeksem MT 25 – 29,9 ma nadwagę. Dla pierwszego stopnia otyłości charakteryzuje BMI od 30 do 34,9. Drugi stopień otyłości w uchwytach wskaźnika w zakresie 35 – 39,9. BMI powyżej 40 odpowiada III stopień otyłości.