292 Shares 6872 views

Naprawa kart graficznych z ich własnymi rękami. żelazo

Nigdzie szczepione na kolorowym ekranie guzków i zespołów nienaturalnych rozdzierających integralności wyświetlanego obrazu, jak również „sześciennych” plam – to wszystko i wiele więcej w definicji „artefakty” można mówić o jednym: Graphic wadliwy komputer podstacji. Oczywiście, w takich sytuacjach wymagane jest, aby naprawić kartę graficzną. czasem jest to dość trudne do wykonania ze swoimi rękami, ale jest to możliwe i, jak pokazuje praktyka, czasami nawet użyteczne. Ponieważ w trakcie konserwacji naprawczej urządzeniu komputerowym dużo wcześniej nieznanego użytkownika staje się jasne. Jeśli chcesz zrozumieć wszystkie zawiłości grafiki odzysku – sprawdź ten artykuł.

Zamiast wprowadzania

Przed przystąpieniem do realizacji projektu: „Naprawa kart graficznych własnymi rękami”, trzeba zrozumieć przyczynę awarii. Prawdopodobnie dla ciebie, drogi czytelniku, nie wiadomości, że wszelkie usterki komputer odnosi się albo do sprzętu lub oprogramowania części urządzenia komputerowego. W naszym przypadku, pierwszy rodzaj uszkodzenia będą rozpatrywane. To jest, jak mówią w kręgach „zaawansowanych” użytkowników będą „kopać żelaza.” Dobrze, zaczynajmy.

Start: od prostych do złożonych

W niektórych przypadkach użytkownik podniecenie o radykalnie zmienia obraz na ekranie jest całkowicie próżny. Zaskoczony? Niemniej naprawić wideo (własnymi rękami, oczywiście) może mieścić się w stosunkowo prostych manipulacji. Bądź bardzo ostrożny, i będzie sukces!

 • Jeśli komputer jest wyposażony w grafice dyskretnego rodzaju adaptera, to jest prawdopodobne, że „problem kolejowa” była wynikiem zanieczyszczenia pyłem.
 • Wyłączyć urządzenie obliczeniowe i wyjąć kartę graficzną z gniazda płyty głównej.
 • Oczyścić pad moduł graficzny z konwencjonalnym gumką lub roztworem alkoholu.

Zgadzam się, że to naprawdę proste! Jeśli BIOS nie widzi zainstalowana karta graficzna, trzeba najpierw przeprowadzić tego typu konserwacji, a dopiero w przypadku braku pozytywnego wyniku przejścia do kolejnych etapów.

niespodzianki gry: naprawa kart graficznych Asus i nie tylko

Być może dobrze byłoby zacząć od tego, że często awarię podczas stacje graficzne związane z nieprawidłowo funkcjonujący system chłodzenia. W związku z niedawnym GPU-mikroprocesor, jak również niektóre elementy wideo są narażone na działanie wysokich temperatur. Oczywiście, dlatego raz energicznie rozwija scenariusz gry z początkiem gorący czas „H” i staje się „symulacja nerwowy”. Prawidłowe Trudność tego typu mogą być następujące:

 • Wyjmij kartę graficzną z obudowy komputera.
 • Usuń wszystkie warstwy pyłu chłodnicę i związane kratki.
 • W niektórych przypadkach ma sens smarować specjalny silikon lub konwencjonalne oleje silnikowe oś obrotu.

Jeśli powyższe nie wywołać pożądany efekt, jest wymagana do wymiany elementu chłodzącego, takiego jak chłodnica.

„gorący” rozwiązania dla zintegrowanej grafiki

Ceny są znane graficznego dyskretnego typu podstacji może czasami odpychać jego zwykły użytkownik przerażające drogie. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o kartę graficzną do gier. Co do zasady, zakup urządzeń komputerowych, początkujący użytkownik opiera się na „możliwości wbudowane w grafice” na komputerze.

Jednak w takich przypadkach mogą istnieć pewne „gorące” problemy w zintegrowanym GPU-mikrochip. Należy zauważyć, że powyższa procedura przywracania „na zimno powód” kartę graficzną może być stosowana tylko częściowo do układu graficznego. Ponieważ ostatni układ chłodzenia ma mechaniczny element, – chłodnicę do usuwania ciepła. Dlatego algorytm odzyskiwania zintegrowane wydajność grafiki nieco inna, jednak może być również używany do modułów „niezależnych” grafika.

Mała dygresja: o gwarancji niedogodności …

Jeśli zdecydujesz się do samonaprawy prowadzone nVidia karta graficzna (ATI dotyczy produktów), a następnie po prostu prawo do refleksji, w jaki sposób wydarzenie jest właściwe? W przypadku, gdy gwarancja producent nie stracił swoje znaczenie (jeśli chodzi o ramy czasowe), uzasadnione jest, aby korzystać z usług jednego z centrów serwisowych dla zakupionego produktu. Jeśli jesteś pewny swoich umiejętności i nie mają kolejną okazję do powrotu do swojej wydajności GPU-CPU, następujące zalecenia mają zastosowanie w praktyce.

Wymiana pasty termoprzewodzącej

Jest to o szczególnej substancji, który jest stosowany do GPU-chip dla zwiększenia wymiany ciepła pomiędzy współdziałających elementów układu chłodzącego (IC – chłodnicy). Przeprowadzenie kompleksowego remontu Asus Karty graficzne lub graficznej podstacji z jakiegokolwiek innego producenta, specjalista zastąpi pasty termoprzewodzącej. Jednak proces stosowanie substancji jest dość prosty, zobaczyć na własne oczy:

 • Ostrożnie zdjąć radiator z karty graficznej.
 • Czyste ściereczką resztki utwardzonego materiału z powierzchni GPU-chip i sąsiedniej ściany grzejnika.
 • Nanieść cienką i równomierną warstwę pastą po obu płaszczyznach.
 • Dokonać odwrotnej graficzny modułu montaż.

Kilka słów o przywrócenie ręczny GPU modułów

Laptop naprawa karta wideo jest absolutnie identyczne. Podobnie jak w przypadku komputerów stacjonarnych z laptopa, karta graficzna wydajność jest przywrócona na tym samym algorytmem. Jednak z powodu pewnych cech strukturalnych laptop, dostęp do konkretnych kart graficznych modeli może być bardzo trudnym zadaniem. Ale jeśli wziąć pod uwagę, że w „ściśnieni okoliczności” trzeba wykonać konserwację dwóch kart graficznych, to dla początkującego byłby mądrzejszy szukać specjalistycznej pomocy specjalistów z branży, czyli centrum usług. Inną rzeczą, kiedy odkręcając dwie lub trzy śruby z tyłu, użytkownik może uzyskać pełny dostęp do układu chłodzenia i kartę graficzną. Tylko w tym przypadku, nie ma wszelkie szanse, aby skutecznie wykonywać samodzielnych napraw.

Fix najbardziej "hot" problem: przegrzanie GPU

Naprawa kart graficznych z rękami po wystawieniu na działanie skrajnych temperatur, w zasadzie możliwe. Ale nie ufam rady „niedopasowane” eksperymentatorów, którzy jednym głosem – i fanatycznym przekonaniem – zapewnił internautów, że żelazo i piec można wykorzystać jako swego rodzaju urządzenia technicznego dla przywrócenia „pływały” BGA kule.

Zapewniam cię, że jeśli jeden z GPU-CPU punktów lutowniczych, jak mówią, odszedł, a potem bezboleśnie przywrócić kontakt jest możliwy tylko za pomocą specjalnego sprzętu – Stacja lutownicza. Jednakże, czasami ratowania życia alternatywą jest, aby stać się zwykły Melt (przemysłowej suszarce). Ale w tym przypadku, trzeba wiedzieć o niektórych niuansów Mikroelektronicznych …

Tak, jak przeprowadzić taką naprawę wideo w domu?

 • Gorące powietrze musi być wyposażony (prawda!) Wskaźnik temperatury wtrysku, i zawsze regulowane.
 • Demontaż części z tworzywa sztucznego przy użyciu karty wyświetlacza (chłodniejsze, zatrzaski i inne elementy zaciskowe).
 • Przygotować wcześniej kawałek folii, które przecinają się okno odpowiadające wielkości GPU-chip. Reszta powierzchni karty graficznej (w pewnym momencie rozgrzewki) powinien być zamknięty przez wspomniany materiał zabezpieczenia termicznego.
 • Bezpieczna karta na mieszkanie i nie boi się wysokich temperatur powierzchniowych.
 • Wystawiać na działanie stopionego materiału 150 ° C i w ruchu kołowego przez 3-5 minut podgrzewania wszystkie płaszczyzny modułem grafiki.
 • Następnie należy przekręcić pokrętło do suszarki wynosiła 300 ° C,
 • Stosując folię ochronną (wzór okładki ze wszystkimi szczegółami karty wideo, z wyjątkiem GPU-chip), ruch kołowy dla maksymalnie dwóch minut do rozgrzania procesor graficzny.

Poczekaj, aż całkowicie ostygnie i dopiero wtedy sprawdzić działanie modułu efektów wizualnych. W większości przypadków, video odnowiony (obróbka cieplna) są wystarczająco długie. Nawiasem mówiąc, nie zapomnij, aby zobaczyć kartę graficzną dla zawyżonych lub przebitych kondensatorów – Zdecydowanie, każdy konieczności wymiany …

Reasumując

Więc teraz wiesz, jak przywrócić film. Ceny za naprawy, jeśli pomyślnie przeprowadzić konserwację, a teraz nie można przestraszyć. Chociaż, szczerze mówiąc, powie ci, że w większości przypadków być mądrzejszy jeszcze naprawić drogiej karty graficznej (na przykład, kosztuje dziesiątki tysięcy rubli) w specjalistycznym warsztacie. Ponieważ w niewykwalifikowanych ręce, więc nawet przy wykorzystaniu wyników Thermo jest dość przewidywalne, na pewno nie w kierunku podjętych przez korzystnych prób odzyskiwania. Dobrze, jeśli zdecydujesz się spróbować naprawić kartę graficzną – powodzenia!