396 Shares 9398 views

Tuning silnika VAZ-2114 – przejście i przeprogramować ECU

Nie jest tajemnicą, że samochody produkcji krajowej, w tym 14 „Lada”, wyposażony w niezbyt mocnymi silnikami. Dlatego kierowcy starają się w każdy sposób, aby zwiększyć pojemność swojego znajomego żelaza. W celu ujawnienia pełnych możliwości silnika benzynowego, trzeba zwiększyć objętość walca, tj proforsirovat silnik. Ale dodać „konie” mogą być inne sposoby. Jak zrobić strojenia silnika VAZ-2114, w dalszej części tego artykułu.

Zwiększyć objętość robocza cylindra

Jest to najbardziej sprawdzony i niezawodny sposób, aby poprawić charakterystykę dynamiki przyspieszenia każdym samochodzie. Istotą siły silnika praca jest bardzo proste – wystarczy prawidłowo otworu tłoka, modyfikować kolektor dolotowy i zmienić wał korbowy. Jednak, aby to zrobić, niestety, nie może być bez specjalnych obrabiarek i im więcej umiejętności. Tłok nosił przy wysokiej sprzętu elektronicznego na podstawie dokładnych obliczeń i rozmiarach zgodności. Jeśli będzie Whittle z dala co najmniej kilka milimetrów więcej wydajności z takiego doładowania nie można już oczekiwać poz. Takie maszyny są tylko w profesjonalnych studiach, więc ich strojenie silnika ręce VAZ-2114 tak, że nie można zrobić.

W specjalistycznej stacji obsługi mistrz szybko odebrać najbardziej odpowiedni wał korbowy (wysoki lub światła), będzie go zastąpić i być rozproszone odpowiednie tłoki silnika. Poprzez proces doładowania silnika czasu trwa około jeden dzień. Z finansowego punktu widzenia, trzeba wydać co najmniej $ 500 „silnik doprowadzić do głowy”. Z powodu ograniczonej wielkości tłoków i modyfikować kolektor dolotowy do zwiększenia mocy silnika o prawie 1,5 razy. Oznacza to, że zamiast starego 90-koni mechanicznych mamy tylko 135. Ale zużycie paliwa nie jest oszczędny – średnio będzie to wzrost o 2-3 litrów.

Alternatywne sposoby udoskonalenia silnika

Niektórzy kierowcy dokonać naprawy (tuning) VAZ-2114 dla silnika niezależnie od siebie. W tym przypadku, wszystkie tłoki i wał korbowy pozostają nienaruszone. Jak więc moc silnika bez nudne cylindrów może być zwiększona? Najprostszym sposobem – jest zastąpienie zwykłego filtra powietrza. W rezultacie, moc silnika wzrasta o około 5-8 procent. Zużycie paliwa przy prawie nie wzrosły. Wraz z filtrem, kierowcy nadal zaleca zmianę iskrę i personelu na wysokim poziomie.

W celu zwiększenia do maksimum liczbę obrotów wału korbowego (i w związku z tym i energii) w cylindrach są usuwane sherhovatosti. Jednakże proshlifovyvayutsya i wlotowych kanałów z nimi.

Innym sposobem na udoskonalenie silnika stal vazovskaya może uaktualniania systemu dystrybucyjnego zapłon. W tym przypadku silnik spalinowy zamontowany lekkie zawory i nowych zwolenników.

turbosprężarka

Również bardzo skutecznym sposobem na zwiększenie wydajności silnika. Jak pokazuje praktyka, po zainstalowaniu urządzenia staje się bardziej wydajne turbosprężarkę przynajmniej 25-30 procent (to znaczy jakby w otworze cylindra). Jednak w tym samym czasie, należy zauważyć, że takie strojenie silnika VAZ-2114 pociąga za sobą dodatkowe obciążenie przekładni. Pamiętaj, że moment ICE nie może być większa niż przenoszenia momentu obrotowego przepływu.

Alternative – Chip Tuning

Podobnie jak w przypadku zmusza, tak aby zwiększyć moc silnika nie da się zrobić bez specjalnego sprzętu. Jednak nie jest on używany na wszystkich maszynach i oprogramowania komputerowego. W rzeczywistości głównym celem zmian tutaj staje się elektroniczna jednostka sterująca, która jest wynikiem prac przeprogramować „mózg”.

Z technicznego punktu widzenia, chip tuningu silnika VAZ-2114 – jest przeprogramowany skomputeryzowany system sterowania silnika spalinowego. Należy zauważyć, że „migające” Jest tak wiele opcji. Na przykład, jeden program konfiguruje blok przy umiarkowanym zużyciu paliwa (kosztem dynamiki przyspieszenia), a drugi wręcz przeciwnie, zwiększa zdolność elektrowni (urządzenie wyda 5-10 procent więcej benzyny niż wcześniej). Inną ciekawą wersję firmware ma zastąpić ustawienia zapłonu w WHA. Automatyczne strojenie w 2114 pierwszy „Lada” w tym przypadku pozwala nam przejść na bezbolesne absorpcji benzyny o niskiej liczbie oktanowej.

Jednak większość kierowców ECU ponownego dostosowania do wyższej mocy. W efekcie maszyna staje się dynamiczne przetaktowywania, sport i szybkość.

minusy migające

Ale nie zapomnij o braki w chip-tuningu. Ten wzrost emisji spalin spalin i wzrost o 5-10 procent przepływu paliwa. Niestety, obecna technologia nie pozwala, aby zresetować urządzenie jednocześnie niskie natężenie przepływu i wysokie dynamiczne przyspieszenia. Trzeba coś poświęcić jedno – takie są prawa fizyki.