627 Shares 6271 views

Sierra Nevada, Hiszpania: zdjęcia i opinie narciarski Sierra Nevada

Jeśli oboje chcą jeździć na górskiej jazdy na nartach , cieszyć stuletnich budynków oraz starożytne miasta, aby odwiedzić plaże morze, to lepszego miejsca niż Sierra Nevada (Hiszpania), nie znajdzie. Jest to unikalny obszar w Andaluzji, gdzie potężne pasmo górskie pęd do nieba swoje szczyty, a zaledwie 30 km hałaśliwe fale Morza Śródziemnego. Sierra Nevada narciarski jest najdalej na południe w Europie, zawsze świeci słońce, ale temperatura powietrza w ciągu dnia, nawet w zimie nie spada poniżej 2 stopni.

Położenie geograficzne i atrakcje

Ośrodek znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji: Jest tylko czterdzieści minut jazdy do Granady i pół godziny do Malagi. Jeszcze kilka odcinków starych Kordobie z zabytków architektonicznych i Sewilli, słynie z flamenco show. Mimo że jest mało prawdopodobne, będzie chciał na wycieczki po mieście przez długi czas, aby opuścić ośrodek Sierra Nevada. Góry – to jest bardzo ważne!

Pierwszej klasy stoki narciarskie czekają na tych, którzy odważą się je zdobyć. Zapalony na wędrówki, stada turystów na szczyt Mulhacén – najwyższy szczyt w Pirenejach. Jeśli przyjdziesz do tej malowniczej obszarach górskich w lecie, tęsknisz za nie jest konieczne: można wędrować przez wąwozy, wzgórza i brzegów rzek, kaskady, zrobić wycieczkę rowerową lub odwiedzić lokalną wioskę i zrobić zdjęcie z kozła (kozy z dużymi rogami).

ośrodek narciarski

Sierra Nevada znajduje się na wysokości 2,1 tys. Metrów nad poziomem morza. Sezon trwa tu od listopada do kwietnia, a narciarstwo i snowboarding są nie tylko zaawansowanych jeźdźców, ale także tych, którzy dopiero niedawno odkryto tej działalności, a także rodziny z dziećmi. Ośrodek zyskał sporą popularność ze względu na dobrze zaplanowanych tras, które niejednokrotnie stały się miejscem wielu międzynarodowych konkursach i zaawansowaną infrastrukturę. Nawiasem mówiąc, w 2017 Sierra Nevada (Hiszpania) będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w snowboardzie i freestyle.

SKI

Oczywiście, skala tego ośrodka nie można porównać z gigantami alpejskich. Istnieje tylko sześć stref skating pięćdziesiąt cztery tory o łącznej długości 62 kilometrów, z czego 18 niebieskie i czerwone trasy, 5 i 4 czarny zielony. Elewacje dotrzeć gdzieś na wysokości 1200 metrów.

U szczytu Veleta (drugi najwyższy szczyt w okolicy) rozpoczyna się najdłuższy – sześć-kilometrowy szlak – El Aguila, a kończy go w Pradollano – serce ośrodku Sierra Nevada. Góry są różne wysokości, co sprawia, że możliwe, aby zapewnić obszar narciarski i dla profesjonalistów i dla początkujących, a nawet dla dzieci (w okolicy Dream Land doświadczonych trenerów, którzy pomogą nauczyć dziecko jazdy na nartach). Początkujący sportowcy mogą również zapisać się na kurs (grupowej lub indywidualnej), szkolenia narciarskie i przeszkolony z rosyjskojęzycznych instruktorów.

Na koneserów mieć możliwość oceny lokalnego snowpark, trasy Mogul La Visera, Acropark, wyposażony w tor do slalomu równoległego, half-pipe. Przy stoku El Rio ma dwie zapalone szlaków długości 1100 i 3300 metrów – na pewno będzie do gustu tym, którzy lubią jeździć na nartach wieczorem (drogi pokryte w styczniu i lutym od 19.00 do 21.30).

Apres-ski

Po nartach w Sierra Nevada oferuje do odwiedzenia infrastruktury. Tutaj znajdziesz 45 restauracji i barów, kluby nocne, lokale rozrywkowe, część dyskoteka, sklepy. Ponadto ośrodek posiada lodowisko oraz klub sportowy z łaźnią turecką i basenem. Między innymi, Sierra Nevada oferuje zainteresowanym osobom możliwość jeździć na gumowych „serniki”, narty biegowe, psie zaprzęgi, skuterach śnieżnych, a nawet Lotnia (wiosną).

Pradollano

Jest on otoczony przez majestatyczne ośnieżone szczyty centrum kurortu, istnieje także wieś narty. W Pradollano działa kilka szkółek narciarskich, które mają elementy wypożyczalnia sprzętu sportowego. Przedszkole pracuje dla najmłodszych narciarzy. To miejsce, w pełni wyposażony w hotelach, klubach i sklepach. W godzinach wieczornych, wszystkie budynki są oświetlone jasne oświetlenie, ludzie się na spacer po zaśnieżonych ulicach, czasami patrząc na tapas barów zjeść i ogrzać.

Park Narodowy Sierra Nevada

Przybyciu do ośrodka narciarskiego, należy odwiedzić tę rezerwę naturalnego. Zajmuje powierzchnię 86 tys. Ha i jest największym Parku Narodowego w Hiszpanii, dostosowując najbardziej imponujące krajobrazy rzek w kraju, zielonych wzgórz, szczytów i dolin. Na terenie dorastają do 2 tysięcy gatunków roślin, z których niektóre są zagrożone wyginięciem, więc Hiszpanie one zazdrośnie strzec. Fauna parku narodowego jest też wyjątkowa: żyje około 120 gatunków motyli i ponad 60 gatunków ptaków, kozice, lisy, dziki, kuny i hiszpański koziorożca.

Wszystkie lokalne wzgórza uwikłany długodystansowe trasy turystów, którzy są interesujące dla miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Raz w parku, nie przegap okazji, aby odwiedzić ogród botaniczny i klasztor tybetański, a także wybrać się na wycieczkę do obserwatorium.

opinie

Narciarze, którzy odwiedzili ośrodek Sierra Nevada pamiętać, że utwory są bardziej dostosowane do profesjonalistów, jak i amatorów znajdzie gdzie spróbować swoich sił. Turyści mówią, że obszar ten nie jest zbyt duża, czasami są kolejki w pobliżu wyciągów, więc ośrodek jest przeznaczony dla tych, którzy chcą nie tylko jeździć, ale również trochę podróży na wycieczki. Rosjanie są zadowoleni, że w rosyjskojęzycznej szkół narciarskich mają instruktorów, więc komunikacja nie jest problemem. Ci, którzy przychodzą do Sierra Nevada z dziećmi pozytywnie ocenia pracę przedszkola i żłobki, pracowników, opiekę nad dziećmi, dobrze wyszkolonych i szkolenie medyczne.

Na domiar złego, turyści powiedzieć drogiego skipassu (karnetu). W sezonie 2014-2015 ,. kosztować dziennie dla osoby dorosłej wynosi 45 euro. Ludzie, którzy odwiedzają ośrodek w czasie wakacji lub w czasie wakacji, twierdząc, że nie jest zbyt zatłoczone, można stać w kolejce pół dnia, zanim pojawi się na torze.

Ale, jak zauważył turystów, wszystkie drobne kłopoty rozjaśnia się wspaniałą atmosferą i adrenaliny dawkach, które na pewno dostaje każdy kto stanie na nartach. Oraz w dniu jasne z zboczach widokiem na Morze Śródziemne i góry Atlas.