772 Shares 4710 views

Barcelona – Girona: jak się tam dostać samochodem, pociągiem lub autobusem

Kiedy idziesz na odpoczynek w Katalonii (Hiszpania), gdzieś na wybrzeżu Costa Brava, możliwe jest, że nie spędzają cały urlop, wylegiwanie się na plaży. Mimo to, jest to region znany z jego atrakcji historycznych i kulturowych. Po pierwsze, jest Barcelona, Dzielnicy Gotyckiej, Sagrada Evlalii, wielkie budowle Gaudiego, La Rambla …

Po drugie, Girona. Jest to także stolica prowincji. Pomimo faktu, że małe miasto w porównaniu z Barcelony, zadziwia turystów jego zespół architektoniczny i bogactwo średniowiecznych budynków i zamków na kilometr kwadratowy. Dlatego też, jeśli jesteś w stanie zobaczyć zarówno tych niesamowitych miejsc, to tylko z tej wygranej.

W tym artykule przyjrzymy się różnych sposobów, jak dostać się z Barcelony do Girony sam i dać porady dla turystów w zakresie wygody i przystępności każdej opcji.

samochód

Jeśli masz do opuszczenia własnego lub wynajętego samochodu, będzie bardzo łatwo i szybko poradzić sobie z trasą Barcelona – Girona. Jak dostać się z jednego miasta do drugiego samochodu? Nic nie mogłoby być łatwiejsze. Odległość między dwoma miastami na drodze – nie więcej niż sto kilometrów. Idziesz na autostradzie AP-7 (Śródziemnego) i po pięćdziesięciu minut znaleźć się w pobliżu Girona.

Aby dostać się do miasta, należy włączyć do czwartego wyjścia. Jednak nie są wypłacane witryn w tej dziedzinie. Więc przygotuj się zapłacić dziewięć euro, nie licząc kosztów benzyny. Zaleca się, aby płacić gotówką, zamiast karty lub kilka dni później będzie mieć problemy z kartą kredytową. A jeśli nie jesteś w pośpiechu, a następnie podjąć wolnych dróg wzdłuż morza. Rodzaje okna samochodu, kiedy otwiera po prostu uroczy.

Wszystkie drogi w dobrym stanie. Ponadto w Girona znajduje się duży bezpłatny parking, gdzie historyczne centrum jest łatwo dotrzeć pieszo w ciągu kilku minut.

pociąg

Jest to najprostszy i najszybszy sposób, prawdopodobnie do pokonania dystans między dwoma miastami – Barcelona, Girona. Jak się tam dostać pociągiem? Aby to zrobić, trzeba dostać się na jednym z dworców kolejowych w Barcelonie – to najlepiej „Passeig de Gracia”. Stamtąd pociąg do Girona iść prawie co trzydzieści minut lub godzinę – w zależności od pory dnia. Stacja znajduje się pod ziemią. Aby dostać się do niego, trzeba dostać się do ulicy Passeig de Gracia i znaleźć Casa Batlló. Wejście do stacji znajduje się naprzeciwko budynku. Gdy dojdziesz do ziemi, znajdziesz znaki kierowanie do Renfe – Hiszpański Railways ją.

Można pójść dalej ze stacji „Barcelona Sants” i „Plaza Catalunya”. Girona nie punkt końcowy tych pociągów. Aby się tam dostać, trzeba spojrzeć na kierunki „Figueras” i „Port Bo.”

Najlepiej jest stosować średnią pociągów międzymiastowych – są umiarkowane ceny i iść szybciej. Pociągi takie same ( „serkanyas”) kosztuje mniej, ale w tym czasie nie są zbyt korzystne. Idź pociągiem średniej odległości w tym samym kierunku przez około godzinę, a podróż jest wart około 15 euro. Kompozycje prędkości dotrzeć tam przez czterdzieści minut i kosztują dwadzieścia euro. Bilety można kupić w kasach biletowych oraz na stronie internetowej „Renfe”.

autobus

Ten rodzaj transportu można jeździć głównie między lotniskach Barcelona – Girona. Jak się tam dostać autobusem z centrum stolicy Katalonii? Aby to zrobić, należy użyć specjalnej linii. Na przykład, „bas Barcelonie.” Jego lot, wyjazdy są często wzywał przez „Rayyaneyr”. Autobus odjeżdża z Dworca Północnego.

Pozostałe loty rzadko są nazywane w Barcelonie. Idą prosto na lotnisko El Prat del Llobregat. Jeśli nadal chcesz podróżować autobusem, a następnie pieszo kilka loty Barcelona Spółka „Sagales”. Wychodzą z dworca „Fabra Pyuyzh”.

Ostatnio Dworca Północnego w stolicy Katalonii w centrum Girony ruszył autobusy „Rayyaneyr”. Ale konieczne jest określenie, które z nich nie jechać na lotnisko – wszystkie są takie same.

I może zostać osiągnięty z transferów. Po pierwsze, dostać się autobusem do dworca głównego na Costa Brava – Lloret de Mar. W tym kurorcie idzie nośnik ALSA. A stamtąd trzeba czekać na lot do Girony.

Gdzie się udać ze stacji

Ale podróżował komunikacją miejską przez całą drogę do Barcelony – Girony. Teraz jak dostać się do wszelkich atrakcji – w rzeczywistości, nawet ten, dla którego tu przyszedłeś? Nic nie mogłoby być łatwiejsze. A dworzec autobusowy i dworzec kolejowy w Gironie w Hiszpanii. Stąd około kwadrans, aby przejść do zabytkowego centrum miasta. Na drodze pojawi się wiele butików, sklepów i kawiarni, niektóre – w nowych budynkach, ale w drugim i dwustu lat. Jest tam również ciekawe zjawisko, jako objętych pasaży i galerii. Tak, że w razie niepogody można nie tylko ukryć przed deszczem, ale także, aby przejść z jednej instytucji do drugiej, pobyt suchy.

Jak dostać się z lotniska w Gironie do Barcelony

Jeśli przyjdziesz do Katalonii na jednym z tanich linii lotniczych, to prawdopodobnie będzie on wylądować w jednym z mniejszych węzłów. Taka jest lotnisko Girona. To nie jest w centrum miasta, więc do stacji kolejowej jest daleko. Ale tutaj można łatwo dostać się do przystanku Dworzec Północny Barcelona. Znajduje się niemal w samym centrum stolicy Katalonii. Konieczne jest jedynie, aby uzyskać specjalny autobus. on „Barcelona Bass” jest tzw. Jego przystanek znajduje się tuż przy wyjściu z lotniska.

Jeśli podróżujesz do lotniska od Barcelony zhironsky na tego rodzaju transportu, należy wiedzieć: bilety zostały zakupione w tym kierunku w oddzielnym biurze. Wewnątrz nie sprzedają. Zejdź na pierwszym piętrze dworca autobusowego Barcelona i stajesz się właścicielem dokumentów podróży. Sami autobusy kursują regularnie – z platformami 28 i 29 od dworca autobusowego Północnej.

Z Barcelony do lotniska Girona, a także z tyłu, to im godzinę i kwartał. Można powiedzieć, że jest to jedyny rodzaj magistrali, że można jeździć na trasie Barcelona – Girona.

Jak dostać się do Dworca Północnego? Jest łatwy dostęp do metra, linia czerwona L1, stacji „Łuk Triumfalny”.

Barcelona – Girona: jak dostać się w nocy

Pociąg między dwoma miastami trwa od siódmej rano do dziesiątej w nocy. Ale jeśli się do Barcelony zbyt późno, to możesz mieć problemy, aby dostać się do Girony. Fakt, że transport publiczny w Hiszpanii nie działa od północy do szóstej rano. Więc w tym momencie, a nie polegać na pociągiem lub autobusem Barcelona – Girona. Jak zdobyć wszystkie takie same tam w nocy? Istnieją trzy opcje: wynająć samochód, autobus lub taksówkę. Ten ostatni będzie kosztować od stu pięćdziesięciu euro.