268 Shares 5265 views

Produkty medyczne: lista. Produkty medyczne, farmaceutyki, materiały eksploatacyjne

Dla ludzi medycznych są zawsze traktowane jako coś świętego niedostępne, niezrozumiałą dla zwykłych ludzi. Trudna diagnoza, nazwa aktywnych składników leków – to wszystko może łatwo zawieść ludzkiej niewiedzy. Często znajdują się w aptekach, a słowa „lista” produkty lecznicze”, którego znaczenie nie zawsze jest oczywiste. Więc, co jest zawarte w niniejszym wykazie, a co jego wiedza może być przydatna dla zwykłego klienta?

Co to jest?

Zacznijmy od tego, że lista leków i wyrobów medycznych obejmuje produkty wykonane ze szkła, polimery, gumy, tekstyliów i innych materiałów, to obejmuje konkretne odczynniki i materiały testowe do nich, jak również innych materiałów eksploatacyjnych oznacza, że stosowane w medycynie.

Najczęściej stosuje się go raz przedmiotów, które nie wymagają specjalnej konserwacji. Na rynku produktów leczniczych znajdujących się na liście „produkty lecznicze”, reprezentujących 20% całkowitej ilości towarów. Niestety, tylko jedna piąta z tych produktów nie są produkowane za granicą.

Odczynniki, pasków testowych i inne środki wstępnego rozpoznania

Przejdźmy do konkretnych przykładów. Lista dozwolonych wychodzi z różnymi odczynnikami, wśród których znajdują się paski do pomiaru stężenia glukozy we krwi i lek urządzenia do wykrywania różnych badań laboratoryjnych (kilka rodzajów kwasów, zasad i innych reagentów). Do tej grupy można przypisać i wskaźniki, które pomagają sprawdzić nie tylko pacjenta, ale także sprzęt medyczny (np wskaźnik sterylizacji).

Zazwyczaj produkty z tej grupy nie są bardzo łatwo dostępne zwykli ludzie, z powodu ich stosowania w domu jest bardzo problematyczne. Najbardziej popularne wśród „cywilnych” stosowanie pasków testowych, które są używane w mierniku. Można je kupić bez recepty, jednak trzeba znać model konkretnego miernika.

Wykrywanie groźnych chorób

Następna największa grupa, która zawiera listę zatwierdzonych produktów leczniczych, – surowica, diagnozować niektórych niebezpiecznych chorób. Należą do nich leki stosowane przy określaniu zakażenie pałeczkami Shigella, salmonellozy. Istnieje również zestaw podstawowych antybiotyków, który mierzy wrażliwości mikroorganizmów wywołujących choroby na pewnych leków. Taki środek może znacząco zmniejszyć prawdopodobieństwo przeznaczenia błąd niewłaściwych leków.

Rękawice, sondy i pisuarów – lista materiałów eksploatacyjnych

Ponadto wykaz produktów medycznych w roku 2016 i lat poprzednich, zawiera szereg elementów, które są wykorzystywane jako materiały eksploatacyjne. Tu i rękawice (z niesterylne, które są często wykorzystywane w trakcie kontroli, w szczególności do cienkich rękawiczek, które są wykorzystywane przez neurochirurgów – lista zawiera kilkanaście różnych nazw używanych w różnych dziedzinach medycyny).

Dotyczy to również różnych rodzajów czujników (żołądek, ucha, żywienia dzieci), pisuaru oilcloth, używane w wielu różnych manipulacji. Łatwiej powiedzieć, że grupa towarów, prawdopodobnie jeden z największych w tej liście.

Cewniki, igieł i strzykawek o różnych kształtach i rozmiarach

Obserwowani cewniki, igły i strzykawki – rzeczy są bardzo nieprzyjemne, ale konieczne. Warto zauważyć, że lista „produkty lecznicze” zawiera kilkadziesiąt rodzajów cewników, które różnią się nie tylko w średnicy, ale również w ich funkcji: tutaj tam i cewniki urologiczne i zaopatrzenia, a domięśniowe, innymi słowy, dla każdej operacji. Jak dla igły, istnieje wiele samo świetne: Oprócz zwykłych wszystkie igły, które są wkładane do strzykawek do iniekcji, istnieje igłą do nakłuwania i akupunktura i chirurgia – oto lista towarów, jak rozległe. Strzykawki także różnić się, jak cewniki, funkcji i rozmiarów, od małego do insuliny specjalną metalową strzykawki do przepłukiwania migdałków, poza którym dany zbiór różnych rur.

Grupa ta może być przypisana do systemu transfuzji krwi, bez których byłoby to niemożliwe, aby uratować wielu ludzi.

Opatrunki różnych opatrunków

Nie powinniśmy zapominać o różnych akcesoriów do opatrunków, odpowiadając na pytanie, które odnosi się do wyrobów medycznych. Lista zawiera wiele elementów, począwszy od różnych rodzajów wełny i tynków do specjalnych bandaży gipsowych, który ułatwia życie traumatologii. Zawiera także wiele tkanek: sterylny nasączone podobne leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Oczywiście, nie należy wykluczyć, bandaże, które również mogą być zawarte w tej grupie. Na liście tam i gojenie się ran opatrunki, i tych, którzy po prostu zamknąć swoje rany i oparzenia.

Do manipulacji i kontroli

Lista „produkty lecznicze” nie byłaby kompletna bez różnych urządzeń używanych przez lekarzy podczas badań i podczas różnych manipulacji. Są to maski, zarówno chirurgiczne i tlenu, z lub bez leków przeciwbólowych. W tej samej grupie są chirurgiczne gogle i okulary, które chronią oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym. Ogromna grupa, wymienione jako „Inne” obejmuje zarówno nici chirurgiczne, i papier do robienia elektrokardiogram i lustra medycznych, tak aktywnie używane przez dentystów i Otolaryngolodzy.

Nawet tak pozornie małe rzeczy, takie jak żele do USG, to jest w tej grupie. Wystarczy powiedzieć, tutaj praktycznie wszystkie materiały eksploatacyjne i instrumentów medycznych.

Wykorzystywane do niezbędnych procedur i dogłębnych studiów

Wykaz podstawowych urządzeń medycznych zawierających całe zestawy narzędzi i materiałów wykorzystywanych w tych lub innych manipulacji. Może to obejmować procedury, takie jak hemodializie i dializie otrzewnowej, badań z użyciem gazu-Flury i immunoanalizatora hromatogrofa (w którym określona obecność narkotyków i leki u pacjenta). Wszystkie niezbędne elementy, z igłami do odczynników znajdują się na tej liście grupy.

Wyspecjalizowane narzędzia i materiały

Następnie lista leków, wyrobów medycznych zaczyna podzielić na specjalizacji. są dostępne w celu zapewnienia opieki kardiologicznej materiały (w tym elektrod, przeszczepy naczyniowe, intradyusery – wszystko co niezbędne w sytuacji awaryjnej sytuacji medycznej). Kolejna duża grupa – anestezjologia i Critical Care Medicine: tutaj są również czujniki do pulsometru i uprzęże, aby zatrzymać krwawienie, a system karmienia sztucznego. Indywidualne podejście, narzędzia i materiały stosowane w chirurgii: szwy, zszywacze, spinacze, armatura – wszystko, co jest niezbędne do przeprowadzenia nawet najprostszych czynności.

Ta ostatnia kategoria jest podzielony na kilka podgrup: neurochirurgii, współpracując z mózgu (w razie potrzeby systemów odwadniających, do stabilizacji złamań, cewniki), chirurgii klatki piersiowej, specjalizującej się w narządy klatki piersiowej (dziesiątki klipów, leki do wspomagania oddychania, inhalatory, zbiorniki z tlenem) i kilka innych. Traumatologii i ortopedii mogą wymagać różnych kołki i śruby, płytki metalowe do zamocowania uszkodzonych kończyn, a także opatrunki gipsowe.

Folie i programistów, jak również rura

Lista „produktów leczniczych” obejmuje szereg rurek, wylęgu i odwodnienia, odpowietrzania i mechanicznych urządzeń wentylacyjnych. Od materiałów mogą być również przypisane do kolby reagenty, które są stosowane w terapii promieniowaniem. Zawarte są również folie stosowane w badaniach rentgenowskich i fluorografię obrazów, a także wywoływacza i utrwalacza, ustalenie obraz na tych filmach.

Eksploatacyjne – niepozorny, ale konieczne

Ostatnim i najbardziej obszerna grupa – to dostarcza. Obejmuje to wszystkie narzędzia i przedmioty, które są używane tylko raz, a następnie zniszczone albo są najbardziej poważne traktowanie. Produkty te są spluwaczki, kolby, probówki, kuwety, pipety, cylindry pomiarowe, szkło laboratoryjne – bez przeprowadzania diagnozy i leczenia pacjentów byłoby niemożliwe. Są czasem subtelne, ale nadal konieczne – ostatnia kategoria, która zawiera wykaz produktów leczniczych i materiałów eksploatacyjnych.

Procedura rejestracji

Jednak nowi producenci nie są tak łatwe do uzyskania liczby dostawców produktów takich jak wyroby medyczne. Lista, zatwierdzone i świadectwa rejestracji wydane przez upoważniony organ wykonawczy. Certyfikaty te są wymagane, aby mieć cały sprzęt, leki i materiały. Wszystkie wymagania dotyczące rejestracji nowych produktów są zawarte w „ustawy o podstawach opieki zdrowotnej.” Lek, który ma zostać wydany na rynku, jest wymagane, aby przejść liczne testy wydajności i jakości, których wyniki są wypełnione dużą liczbą dokumentów.

Dlatego firmy farmaceutyczne często ładować rejestracji uprawnionych firm, które mają już doświadczenie w kontaktach z organami wykonawczymi i będzie w stanie przeprowadzić nie tylko niezbędnych badań, ale także przygotować wszystkie dokumenty. Należy również zauważyć, że wszystkie leki co pięć lat musi przejść podwójnego sprawdzenia, co znowu świadczy o ich jakości i bezpieczeństwa. Więc mieć pewność, że odczynniki, instrumenty, narzędzia i inne urządzenia medyczne i materiały eksploatacyjne z listy zatwierdzonych przez wyższe organy państwowe, całkowicie bezpieczne dla zdrowia.