458 Shares 6016 views

Gałka muszkatołowa – przyprawa i lekarstwo

Zimozielone drzewo o wysokości 10-20 m z liśćmi 8-12 cm i dużymi, jasnożółtymi kwiatami przypominają lilie w dolinie – wszystko to dotyczy drzewa gałki muszkatołowej. Zaczyna się dopiero 8-ty rok; Owoce przypominają brzoskwinie, a jeszcze na drzewach, odrzucają miękką muszlę, po której jest tylko czerwony, lśniący dach, wyraźnie widoczny na skórze nasiennej. Krajem gałki muszkatołowej jest Molucca.

Substancje czynne

Gałka muszkatołowa – jądro nasion, zawiera co najmniej 3% olejków eterycznych o dość złożonej kompozycji (w tym geraniolu, pinenu, eugenolu, linaloolu, dipentenu), około 40% gęstego oleju, który składa się głównie z kwasu mirystynowego (jego triglicerydów) oraz skrobi (Blisko 20%), saponiny, pigmenty, substancje pektyny. Inna sadzonka (kolor) zawiera co najmniej 2% tłuszczu; 4,5% olejku eterycznego i około 30% amylodekstryn.

Gałka muszkatołowa – zastosowanie i użyteczne właściwości

Gałka muszkatołowa, stosowana bardzo rzadko, ma wiele użytecznych właściwości. W małych dawkach olejek eteryczny wprowadza wiele leków do żołądka i odtworzenia, ale w rzeczywistości zmniejsza się jego prawdziwa wartość. Często do użytku na wolnym powietrzu, naturalny olejek eteryczny tej nakrętki jest używany wraz z eukaliptusem i kamforą w różnych rozdrabniaczach dla chorób reumatycznych i przeziębieniach. U ludzi często używa się nutmegera jako leku znieczulającego.

Ludzie wcześniej twierdzili, że jeśli przyjmujesz proszek z tych orzechów w dużych dawkach, może to powodować jakiś stan narkotyczny. Ale raczej taki rozsądek jest rozsądny – zapach jest słaby, smak jest subtelny, ledwo wyczuwalny, pikantny, ostry.

Gulasz orzechowy aktywnie pobudza tworzenie się żółci w wątrobie i jej oddzieleniu. Żywność dietetyczna jest zawsze przygotowywana z gałką muszkatołową, szczególnie ta przyprawa jest dobra dla pacjentów z przewlekłą chorobą układu żółciowego i wątroby.

Jeszcze nutmeg ma właściwości przeciwbólowe, a także ma doskonały efekt odmłodzenia, może doskonale leczyć łagodne formacje, zwłaszcza takie jak mastopatia. Poza tym aktywuje ludzki system immunologiczny, cudownie leczy z niebezpiecznej infekcji gronkowcowej, leczy wrzody trawienne i choroby żołądkowe.

To wspaniałe działanie przeciwbólowych na silne bóle reumatyczne. Regularne stosowanie przyczynia się do znacznego odmłodzenia całego ciała. Stosowanie napojów ziołowych z dodatkiem tylko 1 kropli oleju z orzechu, przyczynia się do poprawy obniżonego apetytu i optymalnej aktywności żołądka. Jeszcze taka herbata aktywnie pobudza trawienie, doskonale pomaga w wzdęcie, biegunkę, różne infekcje jelit, a u kobiet poprawia ogólny stan menopauzy.

Inne właściwości lecznicze:

  • Odżywia i wzmacnia włosy;
  • Ma pozytywny wpływ terapeutyczny na zapalenie stawów, zwłóknienie stawów, zapalenie stawów;
  • Pobudza krążenie krwi;
  • Poprawia trawienie;
  • Ma działanie ocieplające;
  • Pobudza siły aromaterapii jako całości.

Gałka muszkatołowa. Zastosowanie w Gotowaniu

Szerokie zastosowanie stwierdzono w mielonej gałki muszkatołowej i gotowaniu. Jest używany jako przyprawa. Ale należy pamiętać, że potrzebujesz bardzo niewielkiej ilości, ponieważ możliwe przedawkowanie jest bardzo niebezpieczne dla życia. Ogólnie możesz go dodać do dowolnego naczynia. Gałka muszkatołowa i kolor są najczęściej używane do smażenia koktajli, napojów spirytusowych, jako niezbędnego przypraw do produkcji różnych słodkich naczyń, słodyczy mleka, kompotów, kakao, dżemów. Czasami dodać kolor muscat do zup, sosu pomidorowego, pasztetów, świeżych warzyw, potraw z ryb, ryżu, mięsa, warzyw, drobiu, bulionów mięsnych. Użycie tych przypraw przyczynia się do wyraźnego wzrostu apetytu.