630 Shares 8408 views

Perkoz – grzyb, który zabija.

Być może, wiele słyszałem takiego trującego grzyba jak muchomor. Grzyb rośnie głównie w regionach las-step. Wszystkich trujących grzybów, które występują w naszym kraju, jest to najbardziej niebezpieczne.

Dlaczego ludzie grzyby, i podjąć trujący muchomor. Odpowiedź jest bardzo prosta. grzybiarzy, którzy nie mają wystarczająco dużo doświadczenia często mylą to rodzaj grzyba z grzybami. Jednak Perkoz – grzyb, który po bliższym zbadaniu, istnieją znaczące różnice w stosunku do pozostałych jadalnych grzybów. Kapelusz ma lekki, prawie biały kolor, ale może być zmienione na szaro-biały lub cytrynowy z czasem. Ale pod płytą pokrywy czystej bieli, iw przeciwieństwie do grzybów, one nie zmieniają ich kolor na różowy lub ciemne. Grzyby śmierć kielich ma nogi bulwiaste formy i wyróżniający osłonę (frędzli na nodze obwód) znajdujące się w jej dnie.

Takie grzyby należące do tak zwanej grupy gepatonefrotropnoy. Oprócz tego grzyba, Amanita tutaj także zielone, linie itp Toksyczne substancje w tych grzybów są dwie toksyny: falotoksin szybkie działanie i amanitotoxin powoli działających. Uważa się, że ludzka dawka śmiertelna jest tylko amanitotoxin 0,1-0,5 mg na kilogram masy ciała. Falotoksina czasu od 20 do 30 mg. W zasadzie, ciężkość zatrucia grzybem może być porównywana z ukąszenie kobry czy żmii.

Ważne jest, aby wiedzieć, że perkozy – grzyb, który zachowuje swoje właściwości toksyczne nawet po długotrwałym ciepła i gotowania.

Po wystawieniu na działanie toksyn w organizmie, głównie mutacja występuje w przewodzie pokarmowym, a zatem dalej: wątroba i nerki ulegają również uszkodzenia. Początkowo objawy zatrucia objawiają się w postaci osłabienia, bóle brzucha, wymioty i biegunka. Następnie trujące grzyby (Puchar śmierć, itd.) Wywołać stan zwany lekarzy jak „urojonego dobrobytu.” I to jest bardzo niebezpieczne, ponieważ osoba po bolesnych objawów uspokoić i nie prosić o pomoc do lekarzy, wierząc, że wszystko, co się z nim – tylko rozstrój żołądka. A to prowadzi do smutnych konsekwencji. Ponieważ później niż do podjęcia środków ratunkowych, więc może być bardziej smutne konsekwencje. Później objawy są znacznie pogorszył się, a poza tym wszystko powyższe zausznik może powodować odwodnienie, zażółcenia skóry, uszkodzeń układu krążenia (występujące z powodu sguschivaniya krwi i zniszczenia ukrwienia toksyn systemu), uszkodzenia układu nerwowego, która wyraża się w leczeniu zaburzeń świadomości, a nawet przyjść śpiączkę.

W ostatnich latach, statystyki zatrucia punktów Trujące grzyby na nasilenie objawów i skutków uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego człowieka. Takie zatrucie jest często towarzyszy wzrost nerwowości i niepokoju, kończyn drętwienie i ból, obrzęk i utrata wrażliwości różnych częściach ciała. Lekarze i naukowcy wyjaśniają tę ewolucję akumulacji objawy u grzybów sole metali ciężkich więcej. Ponadto, zwiększenie promieniowania zanieczyszczenia uprawy gleby i różne związki chemiczne i nawozy powoduje gromadzenie się w grzybach (nie tylko GREBE) radionuklidy, pestycydy i inne szkodliwe substancje.

Jeśli twoja rodzina lub zostały zatrute, a to nie ma znaczenia, to Perkoz, jadalne gatunki grzybów, a nawet znajome „dar natury”, należy natychmiast szukać pomocy u lekarzy. Nie ryzykują życie i zdrowie, opierając się na krajowych (alternatywnych) zabiegów. Konieczne jest, aby wymagać leczenia szpitalnego w otoczeniu szpitalnym w celu określenia stopnia zatrucia w domu jest niezwykle trudne.