867 Shares 6512 views

Fauny Afryki – starożytność, oryginalność, piękno

Afryka – niezwykły kontynent, który zawiera dużą liczbę sekretów i tajemnic natury. Osobliwością zwyczajów i obyczajów, jasny egzotyczne, prymitywne, nietknięte ręką ludzką naturę – to właśnie czyni turystów z całego świata odwiedzają ten zróżnicowany kontynent. Jego kultura – jeden z najstarszych na świecie, a nie do opisania bogactwo fauny i flory sawanny i pustynie krawędzi nie pozostawi nikogo obojętnym.

Co on fauny Afryki? Nie martw się, jest różnorodna i pełna cudów jak samego kontynentu. Znaczna część Afryki jest objęty stepach i sawannach, roślinność trawiasta, która służy jako pokarm dla wielu różnych stad kopytnych fauny. Wśród nich nie znajdzie zwykłe owce, kozy i jelenie. Byków znalazł tylko afrykańskie bawoły. Ale tutaj można zobaczyć wiele różnych gatunków antylop. Dwarf przedstawiciele dotrzeć tylko 25 cm i ważą mniej niż 5 kg, a duża gnu mogą być wielkości konia.

Większość antylopy zamieszkuje sawanny i stepy, niektóre – w dżungli i połacie pustyni Sahary. W sawanny Afryki , można zobaczyć zebry i dzikie osły. Często oswoić zebry, konie i one zastąpione, ponieważ nie są one podatne na trujące ukąszenie muchy tse-tse.

Afryka – kolebką żyrafy, najwyższy zwierząt na naszej planecie. Jego długie nogi i szyja pozwalają dostać jedzenie z najwyższych drzew, szczyty, które nie są dostępne w innych mieszkańców Afryki. Teraz żyrafy przetrwały jedynie w parkach narodowych.

Ponadto, afrykańskiego faunę reprezentowane przez dwa gatunki Rhino: biały i czarny, krzewów świń i Warthogs.

afrykańskich zwierząt są unikatowe. Nigdzie indziej nie będzie widać hipopotamy, które są jednymi z najstarszych mieszkańców kontynentu. Znany dwa rodzaje hipopotam. Nil zamieszkuje duża hipopotama lub hipopotama, waży trzy tony, a w lasach tropikalnych – jego miniaturowy krewnego, karłowaty hipopotama. Waży nie więcej niż pięciuset kilogramów.

Świat zwierząt w Afryce – jest nie tylko ogromna różnorodność zwierząt kopytnych, ale również duże mięsożerne drapieżniki. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na majestatycznej króla zwierząt – lwa. Żyją w dumy, które stanowią parę samców i samic z młodymi kilka. Zaangażowany w lwic myśliwskich, ale na Lwy to zaszczytne zadanie prokreacji, ochrona potomstwa z licznych drapieżników, a także utrzymanie porządku w dumę.

Drugim największym członkiem rodziny kotów – lampart. Jego środowisko – nie tylko sawanna, ale w gęstych lasach tropikalnych.

Kolejny afrykański drapieżnik – gepard, rekord prędkości wszystkich ssaków na naszej planecie. To może osiągnąć prędkość 100 km / h.

Charty są również częścią fauny Afryki. Jest kilka rodzajów lisy, hieny i szakale. Szczególną uwagę należy pustynnego lisa FENECH.

W Afryce, dużo różnych gryzoni – myszy, szczury, myszoskoczki, afrykańskiego popielice. Większe gryzoni – jeżozwierz. Na kontynencie, można również znaleźć jeże, ryjówki, Cape zając, przypominający zając szarak, ryjkonosowe i ryjówki.

Świat zwierzęcy Afryki zawiera oryginalną grupę zwierząt, które pojawiają się na twarzy są podobne do gryzoni, ale są bliskie relacje z ewolucyjne słoni, morskich krów i zwierząt kopytnych. Ta tak zwana kobieta.

Na kontynencie, zamieszkany przez słoni afrykańskich – najbardziej masywne wszystkich ssaków lądowych na planecie. Żyją zazwyczaj w stepy i lasy. W przeciwieństwie do swoich krewnych – indyjskich słoni, że praktycznie nie da się do treningu, więc są one rzadko spotykane w cyrku lub zoo. Od czasów starożytnych zużywają one, ze względu na kły, tak wielu dziedzinach po prostu zniknął.

Po drugiej stronie są rozpowszechnione w Afryce wszelkiego rodzaju naczelnych: małpy, makaki Loris i małpy: goryle, bonobo i szympansów. Jeśli wierzyć naukowcom, te ostatnie są w rzeczywistości ściśle związane z człowiekiem.

U wybrzeży Afryki, do domu manatów, które są ujściami rzek iść w głąb lądu, krowy morskie i krów morskich z rzędu syren. W zaroślach żółwi rzecznych i krokodyle są znalezione.

Cokolwiek opuszczony i bez życia może wydawać się do Afryki, to jest oczywiste, jak niesamowite i wielopłaszczyznowe jego mieszkańców. Zaglądając bliżej do tego wspaniałego kontynentu, zdasz sobie sprawę, że jest to wyjątkowy zakątek nietknięte i niepowtarzalny charakter.