505 Shares 7910 views

Łojotok u psów: objawy, leczenie, zdjęcia

choroby dermatologiczne u zwierząt wśród najbardziej skomplikowane. Jest to problematyczne przypisanie odpowiedniego schematu leczenia oraz w celu dostosowania go do logicznego wniosku. Jeśli istnieje klinika weterynaryjna, gdzie uzkoprofilirovannye eksperci pracują w dużych miastach, mają sprzęt i laboratoria, na obrzeżach rzeczy są znacznie gorsze. Tutaj łojotok u psów staje się niemal nie do pokonania choroby, które lekarze mogą wyciszyć na chwilę, po czym nowym okresie zaostrzenia. Dziś postanowiliśmy zbadać szczegółowo choroby, jej przyczyn i odpowiednie leczenie.

Lokalizacja nogi rosną

Kiedy pierwszy raz usłyszałem określenie „łojotok u psów”, ludzie mogą pomyśleć, że mówimy o podstawowej łupieżu. W rzeczywistości zjawisko to jest znacznie bardziej poważne powody, a to przejawia się zupełnie różne sposoby. Choroba ta, charakteru, które czasami nie można ustalić. Istnieją dowody na to, że choroba może mieć podłoże genetyczne. Jednak to nie daje odpowiedzi na pytanie, dlaczego łojotok u psów tej samej rasy, a nawet pochodzące z tego samego gniazda mogą kwitnąć gwałtowny kolor lub nie są wyświetlane dla każdego życia raz.

dowód

Jeśli zwierzę jest silny zapach psa, nawet bezpośrednio po umyciu, i ciągle swędzi, jest możliwe, że łojotok. U psów choroba przebiega ciężko, oprócz niego często połączone wtórnych zakażeń bakteryjnych i procesów zapalnych.

Ogólna definicja jest następująca. Ta patologiczna chorobą skóry, która związana jest z tworzeniem się zaburzeniami jej warstwy rogowej. Jest on również opisany jako nadczynności gruczołów łojowych, co powoduje nadmierne przedział tkanki tłuszczowej. Widać to nawet gołym okiem, jeśli czysta skóra, to widzimy, że jest lekko zaczerwieniona. Tłuszczu i delaminowane naskórek często zamieniają się w skorupie. Łojotok u psów najczęściej rozwija się, więc jest ona podzielona na pierwotne i wtórne. A im szybciej zaczniesz leczenie, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie w stanie zapobiec powikłaniom.

Forma genetycznie pośredniczy

Łojotok skóry psa jest często dziedziczna przyczyna, ale nie można powiedzieć, że po prostu nie znaleźli żadnego innego wyjaśnienia. Znalazła w niektórych przedstawicieli świata pies, amerykański cocker spaniel, buldog angielski, jamnik i Jamnik, niemiecki pasterz. Jest to spowodowane, jak wspomniano powyżej, z nadmiernym tworzeniem wag naskórka, które towarzyszą zwiększonemu przydziału tłuszczu. Skóra przestaje wykonywać swoje funkcje. Jak wiecie, jest to układ oddechowy i wydalniczy, który pracuje na równi z narządów wewnętrznych.

Jak przejawia się

Zgodnie z wełny wytwarzane łupieżu, jest jednym z najbardziej znaczących objawów, które można dostrzec gołym okiem. Co więcej, może być suche lub tłuste. Oprócz tego można zobaczyć, że sierść stała się matowa, jakby posypane pyłem. Po oczyszczeniu skóry, można znaleźć zapalenie i zaczerwienione obszary. Później na skórze i owrzodzenia tworząc blaszki, a wszystko ciało psa wydziela nieprzyjemny zapach. Ponadto, nie jest świąd, pogrubienie i łamliwe pazury łapy. Często zdarza się, że skóra zaczyna pękać.

wtórny łojotok

Zdarza się, że w pierwszym etapie, a właściciel nie zwraca uwagi, że jego zwierzę z problemami włosów. Jednak większość z objawów łojotoku u psów szybko się rozwija. Łatwo się skóry, czasami ropne. To wpływa znacznie skóry psa, ale pierwszy cierpieć głowę, uszy, pachwiny obszary międzypalcowej i fałdy skórne. Dalsze objawy są na awans. Świąd prowadzi do drapania się rany i nagrywanie ich dalszej infekcji.

diagnozowanie

Choroba ta jest niezwykle skomplikowane, ponieważ ma setki formularzy. Jeśli na wstępnym etapie weterynarza jest stosunkowo łatwa do określenia, jakie będzie musiał sobie z tym poradzić, jeśli choroba jest dodawany do podstawowego powikłanie wtórnej do czynienia z problemem i przepisać odpowiednie leczenie znacznie trudniejsze.

Jak można łojotok zdiagnozowano u psów? Objawy, których leczenie wymaga stałej uwagi właściciela, może być dość niewyraźne, więc trzeba przeprowadzić pełne badanie eliminacji. Najpierw przeprowadzono zewnętrzne badanie psa w celu wykluczenia obecności grzybów, pasożytów i zanieczyszczenia bakteryjnego. Równolegle, lekarz powinien mocz, krew i kału, aby uniknąć problemów z narządów wewnętrznych i hormony, które są czasami wpływ na stan skóry i płaszcz. W niektórych przypadkach, lekarze wykonać biopsję obszarów skóry. Jeśli ujawniła kilka chorób, które służyły jako pierwotną przyczynę, lekarz określa odpowiednie schematu leczenia. Jeśli współistniejące choroby zostały zidentyfikowane, to diagnoza jest „podstawowym łojotok.”

Dzięki temu będą musieli zaakceptować

Rzeczywiście, pomimo postępu w nowoczesnej medycynie weterynaryjnej, choroba ta jest uważana nieuleczalne. Jednakże, jeśli nie działają stale i przeprowadzenia działań zapobiegawczych, będzie on niewidoczny dla Ciebie i Twojego zwierzaka. Łojotok u psów (zdjęcie zostaną podane w naszym artykule) – jest to przewlekły charakter problemu, ale jest możliwe, aby żyć długo i szczęśliwe życie. Ale drutach takie zwierzęta nie jest zalecane.

leczenie podtrzymujące

Opiera się ona na oczyszczeniu. Ci mają psa będzie musiał regularnie kąpać różne szampony przeciwłupieżowe. Częstotliwość zależy od rodzaju choroby, z zabiegów suchych wodne mogą być wykonywane rzadziej, i tłusta – często. Dwie lub trzy pierwsze tygodnie zaleca się kąpać zwierzęcia trzy razy w tygodniu, a następnie wielość sprowadza się do kilku razy w miesiącu. W większości przypadków stan się poprawia, ale będzie musiał wykonać procedurę aż do końca życia. Poniższy szampon zaleca się stosowanie „Tropiklin” dla tłustej łojotok i „elite” do wyschnięcia.

powikłania korekcyjne

Co zrobić, jeśli nie jest uruchomiony łojotok u psów? Leczenie w tym przypadku jest bardziej skomplikowana i czasochłonna, jednak i to może być bardzo udany. W takim przypadku, trzeba wykonać procedurę usuwania wełny i odtłuścić powierzchnię środki zawierające alkohol. Po dokładnym wymazów uszkodzeń strefy przetwarzania nasączonymi alkoholem etylowym, zaleca się smarowanie z zielonej farby. Podobne działania są zalecane dla ropne powikłania egzemy lub zapalenia skóry.

leczenie ogólnoustrojowe

W niektórych przypadkach powyższe elementy nie są wystarczające, zwłaszcza jeżeli choroba jest dużo pracuje. Po użyciu szamponu w tym przypadku przydzielony maści. Jego wybór zależy od obrazu klinicznego. „Zodak” skutecznie łagodzi swędzenie „Diprosalik” usuwa zaczerwienienia i wspomaga gojenie ran „kortyzon” normalizuje pracę gruczołów łojowych.

Ponadto, w niektórych przypadkach, lekarz przepisze leczenie ogólnoustrojowe. To jest stosowanie leków przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych. Najczęściej jest ceftriakson i ketokonazol. Antybiotyki są niezbędne w celu wyeliminowania wtórnego zakażenia patogenami, które rozwija się na tle zakażenia w otwartych ran. Ponadto, ważne jest użycie witaminy A i cynku, w celu poprawy skuteczności leczenia. Gdy objawy będą spadać, terapia jest anulowana, a tylko regularnie kąpać zwierzęcia z użyciem specjalnych szamponów.