610 Shares 3425 views

Jak dostać się z Budapesztu do Wiednia: Wskazówki dla turystów

Europa przyciąga turystów z całego świata ze spektakularnych dziedzictwa kulturowego i historycznego oraz wysokiej jakości życia, dość nasycony i odpoczynku poznawczej. Węgry – znanym europejskim mocarstwem. Jej kapitał, Budapeszt, odwiedzane corocznie przez setki tysięcy turystów z różnych zakątków globu.

Wielu turystów, którzy zostali w Budapeszcie, stając zainteresowany możliwość kontynuowania podróży już w Wiedniu. To pragnienie jest zrozumiałe i uzasadnione, ponieważ Budapeszt i Wiedeń to miasto niegdyś zjednoczonego cesarstwa. Obecnie stanowią one różne uprawnienia europejskich, ale nadal są blisko siebie. Więc dlaczego nie skorzystać z tej wyjątkowej okazji?

możliwe opcje

Więc dzisiaj, aby dostać się z Budapesztu do Wiednia na kilka sposobów:

  • pociągiem;
  • w autobusie;
  • samochodem;
  • na łodzi;
  • w ramach wycieczki z przewodnikiem.

Dlaczego nie jest to samolot?

„Ale co z samolotem?” – Pytasz. Rzeczywiście, samolot jest najbardziej gwałtowny i bezpiecznym rozwiązaniem dla osób podróżujących, ale opłata jest prawie budżet. W tym przypadku, to nie jest cena. Odległość od Budapesztu Wiedeń jest tylko 240 km. Zgadzasz się, że można spędzić dużo więcej czasu niż podczas nagrywania na drodze. Oczywiście, można przejść do strony lotniska w Wiedniu. Budapeszt może również zaoferować kilka opcji. Naszym zadaniem – zapoznanie odwiedzających z najbardziej środków operacyjnych i budżetowych. W celu utworzenia obiektywną ocenę każdego z powyższych opcji, omówić je w sposób bardziej szczegółowy.

Podróż pociągiem

Codziennie od Budapeszt kilkudziesięciu regularne pociągi do Wiednia. Muszę przyznać, że połączenia kolejowe między miastami oferuje doskonałe. Dlatego wielu turystów i pozostać na tej opcji. Jeśli planujesz wycieczkę Wiedeń-Budapeszt, opinii o tym, kto inspirowane i wspierane przez ciebie, to dobry pomysł, aby wstępnie zapoznać się z harmonogramem kolejowego. Można zauważyć, że pociąg zaczyna wysyłać nawet wcześnie rano (5-6 rano) i przejść na drodze aż do wieczora (18-19 godzin).

Subtelności planowaniu podróży pociągiem

Niemal wszystkie pociągi z Budapesztu do Wiednia odstąpić od dworca kolejowego Kelenföld Vasútállomás. Samochody są różne wyższy poziom komfortu, więc czas jazdy (2,5 godziny) niezauważone. Pociągi te wchodzą w porównaniu, być może, tylko z rosyjskiego „Jaskółka” i „Sokół”. Koszt biletu w obie strony 26 euro zaczyna i zależy nie tylko od wybranych pociągach, ale także na czas wyjazdu. Radzimy kupując bilet, nie przywiązać go do określonego miejsca. W tym przypadku, można go używać przez cały dzień, a następnego dnia.

Nie ma sensu, aby dać dokładny rozkład pociągów, ponieważ zmienia się od czasu do czasu. W każdym razie z góry ją przeczytać – zaleca się, aby liczne opinie turystycznych. Budapeszt-Wiedeń-Praga – dość popularny szlak zastrzeżono doświadczonymi podróżnikami. Oni powinni skorzystać z słynnego rosyjskiego „Tutu.ru” miejscu zapoznać się z harmonogramem pociągu i bilety zakupu. Wszyscy podróżujący docenią menu rosyjskiego, co znacznie ułatwia podróż.

Pociągi z Budapesztu przyjeździe na dworzec Hauptbahnhof, ale radzimy jechać do stacji Wien-Meidling. Dlaczego? Stamtąd łatwiej dostać się do centrum stolicy Austrii, korzystając z metra.

Droga, Wiedeń, Budapeszt (sprzężenie zwrotne na tej drodze bardzo pozytywny) zapewne ucieszy i zaskoczy turystom wspaniałe widoki. Wiele osób wybiera pociąg jest, biorąc pod uwagę jej budżet i najszybszym rozwiązaniem. Rzeczywiście, jeśli weźmiemy pod uwagę minimalną cenę biletu (13 euro w jedną stronę), okazuje się dość tanio.

Podróż autobusem

Gdybyś miał okazję dowiedzieć się o trasie Budapeszt-Wiedeń-Praga-Drezno, to na pewno nie boją się długi i czasem nie najwygodniejszej podróży. Twój cel – zapoznanie się z najlepszych europejskich mocarstw w jednej podróży. Zazwyczaj turyści telefony podczas planowania trasy, wolą autobusy.

Jeśli zdecydujesz się na podróż z Budapesztu do Wiednia autobusem, powinien dostać się do głównego dworca autobusowego w stolicy Węgier – Nepliget buszpalyaudvar. W tym momencie kierunek Budapeszt-Wiedeń jest obsługiwana przez kilku przewoźników: pomarańczowy sposoby, Volanbusz i Eurolines. Każda opcja ma swoje własne cechy, dlatego zasługuje na szczególną uwagę.

Podróż autobusem z Orange Ways

Aby rozpocząć, radzimy odwiedzić oficjalną stronę internetową przewoźnika, dostępny w wielu językach świata. Niestety, w języku rosyjskim nie jest reprezentowana, ale istnieje w wersji angielskiej. Jeśli nie jest dostępne, należy użyć wirtualnego tłumacza. Wszystko, co trzeba zrobić, aby kupić bilety – wybrać trasę, określić datę podróży oraz wskazać liczbę pasażerów. Dla studentów i emerytów z Unii Europejskiej przewiduje system przywilejów i zniżek. Jeśli nie jesteś obywatelem UE, nie wyglądają na takich przywilejów i zabierze ich ze spółki.

Cena biletu w każdym kierunku, zaczynając od 10 euro, który jest już mniejsza niż cena kolejowy. Zgodnie z przepisami przewoźnika, kupiony bilet uprawnia nie tylko do podróży, ale również na bagaż. Co więcej, dwa miejsca są dopuszczone do całkowitej masy 32 kg, a wymiary nie więcej niż 100 x 50 x 40 cm, w przeciwnym razie będzie musiał zapłacić. W Europie, podróż z dziećmi poniżej 2 lat, w autobusie jest wolny tylko w przypadku, gdy rodzice zabierają dziecko w ramionach, to jest na swoim miejscu, w przeciwnym razie będą musieli kupić oddzielny bilet na pełnych kosztach. A jeśli się na wycieczkę ze zwierzęciem, usługi firma na pewno nie pasują.

Podróż autobusem z Volanbusz i Eurolines

Oficjalna strona nośnika jest dostępna tylko w języku węgierskim i angielskim. Znowu z wirtualnego tłumacza, nie powinno być problemu. Firma oferuje do zakupu biletów koszt około 10 euro bez przywiązany do określonej daty i określonego lotu, co jest bardzo wygodne. Niemniej jednak, zalecamy nadal spełniają harmonogram z wyprzedzeniem, aby utworzyć trasę krótką wycieczkę. Warto zauważyć, że bilet z Wiednia do Budapesztu jest wart znacznie mniej: około 3-4 euro. Należy zwrócić uwagę na tę funkcję i zakupu biletów oddzielnie.

Teraz w odniesieniu do warunków przewozu. Każdy pasażer może przewozić dwa sztuk bagażu o wadze nie większej niż 40 kg. Wymiary odpowiadają standardowym torby bagażowej bagażu lub walizka (80 x 80 x 25 cm). Firma może nieść ze sobą zwierzęta domowe. Jednak w tym przypadku jest konieczne stosowanie specjalnej torby do przenoszenia, kagańce. torba Waga ze zwierzęciem nie powinna przekraczać 10 kg. W rzadkich przypadkach, dopuszczalne jest przeprowadzenie większych zwierząt, ale tylko na spetszaprosu. Firma oferuje zniżki dla dzieci i młodzieży: cena biletu dla dzieci do 3 lat wynosi 20% ceny biletu dla dorosłych dla dzieci i młodzieży do 14 lat – 50%. Nośnik ten jest bardziej popytu jako pasażerowie są przyciągane lojalnych warunków i wartości Demokratycznej bilety.

Jeśli zdecyduje się na podróż autobusem, czas podróży będzie średnio 3-3,5 godziny.

Podróżując samochodem

Jeśli cenisz swój czas, nie wykorzystywane do dostosowania się do każdego, proponujemy udać się do Wiednia z Budapesztu samochodem. Więc, jak już wspomniano, odległość między miastami wynosi 240 km. Samochodem, tworzenia wysokiej prędkości, można dostać się do miejsca docelowego w ciągu zaledwie 2-2,5 godziny. Ważne jest, aby zrozumieć, że w tym przypadku mówimy o jeździe na autostradzie z dość gęstą i dużym natężeniu ruchu zarówno od austriackiej i węgierskiej stronie.

dróg płatnych

Najczęściej turyści wziąć samochody do wynajęcia. Muszę przyznać, że Rosjanie przybywający do Węgier na samochód osobowy, stała się ostatnio coraz mniej. Tak więc, jeśli masz samochód i postanowił jeździć nie tylko na Węgrzech, ale do odwiedzenia i Austria, Wiedeń w szczególności upewnić się mówić o tej możliwości z najemcą. Fakt, że Węgry i Austria, sporo dróg płatnych. Dlatego firmy zajmujące się wynajmem samochodów mogą być uwzględnione w kosztach winiet, co będzie dla ciebie pozwolenie poruszania się po drogach płatnych. Jeśli jesteś zapalonym podróżnikiem i postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę na samochód osobowy, będzie musiał kupić winietę kosztuje 10 euro z góry.

Trasa Budapeszt-Wiedeń samochodem, można utorować własną rękę, korzystając z najnowszego oprogramowania nawigacyjnego oraz aplikacje. Na Węgrzech wszystkich winiet elektronicznych, nie ma potrzeby, aby je zamontować na przedniej szybie samochodu. Ale jak tylko przekroczyć granicę i znaleźć się w Austrii, nie leń się i naprawić winiety. Kup w Austrii może w każdej stacji benzynowej, ceny nieco niższe niż na Węgrzech, i jest 8 euro.

Niektórzy turyści próbują oszukać prawo i zwiedzania dróg płatnych bez winiet. Chcemy przypomnieć, że SDA w Europie muszą być ściśle przestrzegane. Szczególnie grzywny za jazdę bez winiety na dziś to 100 Euro w Austrii i około 50 euro na Węgrzech. Zgadzam się, koszt winiety jest znacznie mniej.

Cena litra benzyny AI-95 jest w zakresie od około 1 euro. Turyści często wynająć mały o miniaturowym samochodem przy średnim zużyciu paliwa na poziomie 7-8 litrów na 100 km. Za pomocą prostych obliczeń wynika, że podróż do Wiednia z Budapesztu samochodem spowoduje schludny sumy (około 60 euro). Czy nie ma sposobu, aby zaoszczędzić pieniądze?

Podróżowanie z BlaBlaCar

Oferujemy nie zrezygnować z wygody i udać się do Wiednia samochodem, ale nie jego. Chodzi o nowoczesne usługi wyszukiwania do podróży. kierowcy samochodów opuścić zamówienie, wskazując drogę i czeka na odpowiedź. Najczęściej towarzyszami są tylko turyści, którzy chcą zaoszczędzić.

Pamiętaj, aby pobrać samą aplikację w telefonie lub tablecie. W celu skorzystania z jego możliwości, określoną trasę i poznać propozycje, które pojawiają się na ekranie. Jeśli pokażesz cierpliwości i staranności, można znaleźć opcji w regionie 10-15 euro. Jeśli masz samochód prywatny lub wziąć go na zewnątrz, można również zaoszczędzić pieniądze. W jaki sposób? Umieścić ofertę w charakterze kierowcy, oferując przynieść nowe znajomości. Tak więc, nie stracą swój komfort, ale pozwoli zaoszczędzić znaczną część kosztów podróży.

Podróż do Wiednia na Dunaju

Latem, rzeczywisty sposób, aby uzyskać z Budapesztu do Wiednia staje się fascynujący rejs statkiem po Dunaju. Proszę sobie wyobrazić: zrobić wycieczkę Wiedeń-Budapeszt. Reszta będzie na pewno niezapomnianym. W sezonie na tej trasie warstwy katamarany szybkobieżne nazwie „Meteor”. Podróż będzie nie tylko jasne, ale również pouczające, bo jesteś na okazję podziwiać piękno stolicy Węgier wodą.

Chcę powiedzieć kilka słów na temat harmonogramu: to nie jest tak różowo. „Meteory” w kierunku na Budapeszt-Wiedeń odstąpić trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Czas odlotu – 09:00. Średni czas trwania ścieżki 5-6 godzin. Długa droga, statek przybywa w Wiedniu 16-30, dlatego jeśli chcesz poznać miasto lepiej pamiętaj, aby zarezerwować hotel z wyprzedzeniem.

Teraz za koszt takiej podróży. Przygotuj się zapłacić 100 euro w jedną stronę. Lepiej jest kupić bilet w obie strony, który będzie kosztować 125 euro. Dla dzieci poniżej 12 roku życia mają 50% zniżki. Zgadzam się, okazuje się absolutnie żadnego podróż budżetu, choć dość jasne. Z Wiednia do Budapesztu back „Meteor” idzie w środy, piątki i niedziele, odchodząc na 9 rano.

Podróżowania w granicach przewodnikiem

Wycieczki z Wiednia do Budapesztu są bardzo popularne. Jeśli nie masz ochoty na załadowanie się zakup biletów on-line, nie chcesz myśleć o swoim planie i zorganizować wolny czas w Wiedniu, to najlepiej, aby szukać profesjonalnej pomocy.

Budapeszt, Drezno, Wiedeń – wycieczka, która pozwala do zapoznania się z głównych stolic europejskich. W rzeczywistości, niezliczone odmiany. Nie będzie trudno wybrać najlepszą opcję, począwszy od własnych upodobań i możliwości finansowych.

Jeśli nie jesteś gotowy na długich przejazdach, możliwe jest ograniczenie podróżować tylko w stolicy Austrii. Ta wycieczka trwa zwykle 11-13 godzin, turyści są transportowane samochodem lub busem. Bądź przygotowany na fakt, że zdecydowana większość czasu zostanie przeznaczone na drogi, a nie najbardziej wygodne. Wycieczki z Wiednia do Budapesztu nie mniej intensywne i długotrwałe.

Koszt programu wycieczka rozpoczyna się od 70 euro za osobę. Oczywiście, im większa grupa, tym niższy koszt.

podsumowując

Staraliśmy się opisać szczegółowo najpopularniejsze sposoby, aby uzyskać z Budapesztu do Wiednia. Każda metoda ma swoje zalety i wady. Uważamy, że najlepszym rozwiązaniem podróż pociągiem, to połączenie komfortu, efektywności i wartości demokratycznych.