824 Shares 7019 views

Timer – co to jest i dlaczego jest to potrzebne?

W tym artykule dowiesz się o ten element samochodu, jak zegar. Co to jest i dlaczego jest to potrzebne, jakie rodzaje są, jakie są główne zasady jego funkcjonowania, dowiesz się z tego materiału. Samochody domowe kilka rodzajów układu zapłonowego – kontaktowej oraz bezstykowy mikroprocesora. Jeśli spojrzeć na historię wszystkich tych systemów, przekonasz się, że istnieją modyfikacje pośrednie. Ale, co do zasady, nie są powszechne. Dla przykładu, kontakt tranzystorów, w którym wyłącznik włącza niskoprądowe części obwodu.

zapłon kontakt

Dobrym przykładem – zegar systemu i 2106. W „klasycznym” służy tylko zapłon kontaktów, modele, począwszy od VAZ-2109, należy zainstalować tylko e-mail. Jeśli zamkniesz oczy do wszystkich braków, widzimy wyraźne zalety systemu kontaktowy – prostota i niski koszt. Nie skomplikowane i rzadkie elementy, ale wiarygodność tych, które są niezwykle niskie. A wszystko to ze względu na fakt, że wiele tarcie jest obecny w systemie. Czasami bez powodu, nie ma powodu, zaczyna znikać iskrowym „troit” jest niestabilny.

W tym przypadku nie może być dwóch twórców – gaźnik lub zapłon. W szczególności, timer – co to jest, dlaczego to powoduje to zachowanie? Fakt, że grupa kontaktowa jest ciągle w ruchu. Ponadto, między krzywkami nieustannie przeskakuje iskra, która pozostawia je do depozytu. Ze względu na ten kontakt jest uszkodzona, to wyznacza odstęp jest zmienny. A najlepsze wyjście – grupa wymiana i regulacja szczeliny.

PL (bezstykowe) zapłon

Można zauważyć w samochodach VAZ klasycznej serii drugiej połowie lat 90 lat produkcji, a także na wszystkich maszynach, od 2108, wydane przed początkiem 2000 roku. Faktem jest, że na początku 21 wieku zaczął aktywnie korzystać z systemu wtrysku paliwa wtryskiwacz i kontrolować ich wymaga nieco inną konstrukcję zapłonu. Główną różnicą w porównaniu z Bezdotykowo wspomniano powyżej – brak przerywacza stykowego.

Zamiast czasowy 2109, na przykład, jest wyposażony w czujnik zbliżeniowy działający na efekcie Halla. Wszystko odbywa się na sterowanie obwodów z niskim prądem i napięciem. Ustala żądaną częstotliwość impulsów czujnika Halla, ale z jednego przewodu kontrolnego na przełącznik. Ponadto, służy również do obsługi obrotomierz na desce rozdzielczej. Należy pamiętać, że niektórzy rzemieślnicy robią oryginalnych systemów antywłamaniowych. Drut obrotomierz przy użyciu tajnego przełącznik jest podłączony do masy. W rezultacie, zapłon nie jest w pełni działa.

Regulacja bezstykowy zapłon

Na VAZ-2108 i nowszych, które są wyposażone w elektroniczny zapłon, umieścić czas zaliczki jest bardzo prosta. Najważniejszą rzeczą – jest ustanowienie wałów korbowych i dystrybucji na etykietach. Należy pamiętać, że jest to niemożliwe do wprowadzenia niewłaściwego zegar (co to jest, to już wiem). Fakt, że jest on zamontowany na wałku rozrządu w położeniu, obrócony o 90 lub 180 stopni jest po prostu niemożliwe.

Więc kiedy umieścić etykiety na wałach i ustawić pasek rozrządu, można rozpocząć dopracowania. Timer musi znajdować się na osi tak, że etykieta na jednostce pokrywy głowicy znajduje się naprzeciwko linii środkowej. W tym przypadku, czas zapłonu powinny wynosić 0 stopni. Tramblera kierunku wskazówek zegara lub w kierunku przeciwnym do ciała do ruchu wskazówek zegara, można zmienić kąt czasowy w górę lub w dół. Wykonywania tych czynności potrzebne, pod warunkiem, że masz co najmniej stroboskopu.

projekt tramblera

Rozdzielacz zapłonu, lub czasowy (co to jest, każdy kierowca wie) składa się z kilku elementów. Po pierwsze, znajduje się metalowy korpus. Uczynił ze stopu aluminium, ma pozytywny wpływ na poziom ochrony przed zakłóceniami. Po drugie, tramblera wirnik, który jest połączony z suwakiem i wałek rozrządu. Po trzecie, sam suwak, który ma dwa kontakty – wewnętrznych i zewnętrznych (w środku). Doprowadza się do wewnętrznego wysokiego napięcia z zewnętrznego usuwa się, a do styków w tramblera pokrywy. Pomiędzy wewnętrznymi i zewnętrznymi stykami opór. Jest to konieczne do absorpcji hałasu. Wewnątrz obudowy znajduje się kilka elementów – czujnik Halla, próżni i kontroli odśrodkowe kąta zapłonu. Wszystkie te elementy pozwalają silnikowi pracować normalnie w każdych warunkach.

wniosek

Teraz już wiesz, gdzie używany zegar VAZ, a także sposób, w jaki to się dzieje. W nowoczesnych samochodach przez ten mechanizm jest w pełni rozdysponowane, ponieważ wszystkie iskra kontrola posuwu odbywa się poprzez skomplikowany system czujników i siłowników. I regulacja rogu postępowym występuje tylko poprzez zmianę oprogramowania w elektronicznym modułem sterującym.