421 Shares 1055 views

Jak działa mysz komputerową

Jednym z istotnych elementów każdego nowoczesnego systemu komputerowego – myszy komputerowej. Ten „gryzoń” od dawna jest częścią nie tylko komputery stacjonarne, ale także laptopy, choć w nieco zmienionej formie.


Wygląda jak mysz komputerowa, każdy wie. W pewnym sensie, to naprawdę wygląda znanego szkodnika, choć z pewnymi zastrzeżeniami. Uważa się, że przyszłe pokolenia użytkowników tego związku nie jest oczywiste. Chociaż, jeśli tylko dlatego, nowoczesna mysz komputerowa coraz częściej wykonywane bezprzewodowy, pozbawionych „ogona”.

Zasada działania tego urządzenia jest niezwykle zaskakujące prosta: gdy jest przesuwana po powierzchni względnych współrzędnych są przesyłane do komputera, gdzie specjalne oprogramowanie jest przekształcany na ruch kursora na wskaźniku ekranu. Co ciekawe, to nie może być tylko zwykły strzałka systemu operacyjnego, ale także postać w grze komputerowej. Za pozornej prostoty ukrywa pracę inżynierów, inżynierów elektroników i programistów. W zależności od cech strukturalnych myszki komputerowej mogą mieć różne ruchy rejestru. Pamiętajmy, jaka jest różnica między tymi pozornie identycznych urządzeń.

Pierwszy model pojawił się 50 lat temu, nie było mechaniczne. Wewnątrz urządzenia istnieje ogromna metalowej kulki pokryte warstwą gumy. Dolna strona, wszedł w kontakt z powierzchnią zewnętrzną, a dwa – do walców. mogły być cztery, ale tylko dwa zostały przetworzone. Podczas przesuwania ręką trzymając piłkę myszy walców wykonane z nich – przełącznik, a następnie została przekształcona w ciąg sygnałów elektrycznych, które są wysyłane do komputera. Dwa walce są wystarczające do otrzymania współrzędnej na powierzchni. Wadą tego rozwiązania obejmują konieczność okresowego czyszczenia piłki przywieraniu brudu (kurzu przylegające włosy wiatr) oraz wymiany zużytych elementów.

Wkrótce zostały one zastąpione przez rozwiązania optyczno-mechanicznych. Na zewnątrz, wszystko pozostaje bez zmian, ale przełączniki zostały zniesione, zastąpione przez bardziej solidne rozwiązanie – transoptor. Dla „terrible” nazwa ukrywa zupełnie nieszkodliwe LED oraz czujnik optyczny, określane zbiorczo jako opto pary. Każda rolka została połączona z perforowaną kołem umieszczonym między czujnikiem i diody. Podczas obracania się strumień przerwanie wiązki, która jest rejestrowana przez czujnik i wysyłane do komputera. Znając przesunięcia częstotliwości „okno / ściany”, można było określić prędkość i kierunek ruchu.

W 1999 roku było oryginalna mysz komputerowa, zwany optyczny, w którym metoda mechanicznego ruchu zapisu udało się całkowicie zrezygnować. LED oświetla powierzchnię pod myszą, a prymitywny aparat dość często sprawia, że obrazy. Jednostka procesor obsługuje je na podstawie wyników stwierdzono, że prędkość i kierunek przemieszczenia. Możemy tylko przenieść program sterownika danych.

Wkrótce zostały one zastąpione przez modyfikacji laserowej. Procesor stała się bardziej wydajna, koncentrując dokładność wzrosła, „problematyczne” powierzchnie, na których czujnik nie działa, jest prawie nie było. Główną różnicą w porównaniu z innego typu optycznego LED, która emituje niewidoczna, i podczerwone. Przy okazji, najdroższe mysz komputerowa – to jest laser. Jednak jego wysoki koszt (ponad 24 tysięcy dolarów) jest spowodowane głównie inkrustowane kamień, a nie parametry techniczne.