658 Shares 4088 views

Mastodon – to przodek słonia?

Nie jest tajemnicą, że w starożytności zamieszkany przez unikalnego zwierzęcia, które, niestety, albo na szczęście, nie byliśmy oznaczało zobaczyć. Ale masywne i potężne szczątki świadczą o wielkości i sile tych ssaków. Tak więc, w przeszłości, zwierzęta przystosowały się do środowiska, a nawet osobniki tego samego gatunku mogą być zmieniane pod jego wpływem. Wiele osób jest zainteresowanych w tym wyjątkowym ssaków, takich jak Mastodon. To zwierzę jest z porządku Proboscidea, co znacznie przypominał mamuta, ale też różnice w porównaniu z nimi.

Charakterystyka mastodonty

W dzisiejszych czasach nikt nie myśli, że może mastodonta – jest przodkiem wspólnym jasnym słonia. Główną cechą wspólną zwierząt, oczywiście – tułów, jak również ogromny rozmiar w porównaniu z innymi mieszkańcami przyrody. Jednak okazało się, że już nie były mastodonty słonie, które możemy teraz zobaczyć w zoo lub w telewizji.

Mastodonty uważane wymarłych ssaków. Mają podobieństwa z innymi członkami Zakonu Proboscidea, ale różnice były także obecne. Najważniejszą z nich – jest to struktura zębów. Te duże ssaki na powierzchniach żujących zębów trzonowych zostały sparowane soskoobraznye kopców. Jednak mamut i słoni na trzonowych mają poprzeczne grzbiety, które zostały oddzielone od cementu.

Pochodzenie nazwy „Mastodon”

Interesujące jest to, że Mastodon – jest tłumaczone z greckiego słowa „sutek”, „ząb”. Dlatego zwierzę pochodzi od cech strukturalnych swoich zębów. Należy zauważyć, że niektóre osoby w obszarze dolnej szczęki się kły, które (w zależności od naukowców) jest przekształcany z drugiej siekaczy.

Mastodonty uważane roślinożerne, nie mogąc zaszkodzić żadnego sąsiada, w wielkim domu zwanym „Wildlife”. Główne danie było kolejność Proboscidea liści drzew i krzewów. Jednakże, jeżeli ssaki były przestraszony, po prostu może zabić zwierzę znajduje się obok jego ogromnej wagi w wyniku gwałtownego ruchu, nieświadomie.

Psy, mastodonty

Niektórzy naukowcy uważają, że Mastodon nie przekraczał wzrostu zwykłego słonia. Mężczyźni Proboscidea oddział może osiągnąć trzy metry w kłębie. Warto zauważyć, że woleli żyć osobno od stada, czyli samic i ich młodych. Ich dojrzałość seksualna jest osiągana w dziesięciu-piętnastu lat. Średnio mastodonty żył sześćdziesiąt lat.

Warto również zauważyć, że istnieją różne rodzaje ssaków (USA zostało opisane powyżej), a prawie wszystkie z nich były podobne. Ale w rzeczywistości, mastodonty były w Afryce. To było 35 milionów lat temu. Nieco później, przeniósł się do Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej.

ciekawostki

Mastodon (Graficzny znaczenie polega wpływowego postać, co duży, takie jak mastodon służbowej mastodon literaturze), w przeciwieństwie do słonia ma kły w górnej i dolnej szczęki. Nieco później, kolejność widok Proboscidea uległa zmianie, a liczba kłów została zredukowana do jednej pary. Naukowcy odkryli, że zwierzęta wymarły około 10000 lat temu. Ich gatunek, było około dwudziestu.

Jedna z wersji wyginięcia mastodontami zaraziło się od ssaków gruźlica. Ale po ich zniknięciu, nie zostały zapomniane. Naukowcy badają kości, kły mastodontami, dokonywania nowych odkryć i zagłębiając się w historię unikalnej ssaka. W 2007 roku zbadano DNA zwierzęcia w zębach. Badania dowiodły, że resztki Mastodonty się od 50 do 130 tys. Lat.

Zatem Mastodon – unikalny i nie w pełni zbadane duże ssaki, które były obecny na ziemi tysiące lat temu i została uznana za jedną z najbardziej przyjaznych dla zwierząt. Jest udowodnione, że z biegiem czasu zaczęli jeść trawę, preferując je do liści drzew i krzewów, ale ich ogromne kły posiadał wielkie polowanie.