698 Shares 6746 views

Jezioro Svityaz. Odpoczynek nad jeziorem Svityaz. Jezioro Svityaz – zdjęcie

Każdy, kto kiedykolwiek był na Wołyniu, nie będzie w stanie zapomnieć magiczne piękno tego malowniczego zakątka Ukrainie. Wiele jezioro Svityaz zwany „Ukraińska Bajkał”. Oczywiście, rosyjski gigant mu daleko, ale nadal pewne podobieństwa między tamtejszych stawach. Każdego roku tysiące turystów przyjeżdża tutaj, aby korzystać z lokalnych piękno, relaks ciała i duszy w łonie dziewiczej przyrody, odpocząć i uzdrowić ciało. Idź do dzieci Wołynia i dorosłych, istnieje wiele interesujących zabytków, kultury i zabytków. Oto co zrobić, aby fani obu pasywnej i aktywnej rekreacji.

Svityaz – jedno z największych jezior na Ukrainie

Chatka w pobliżu miasta, w północno-zachodniej części Wołyniu, jest jedyna w swoim pochodzeniu i składzie zbiorników wodnych. jezior Szack zachwycić turystów swoim pięknem, jasnej, czystej wody, a także lokalnej scenerii. Największym z nich jest Svityaz. Jest to jedno z największych jezior na Ukrainie, obszar ten jest drugim po wodach zalewowych Dunaju. Svityaz – to mini-morze, to jak jest ona postrzegana przez wczasowiczów. Przy słonecznej pogodzie na powierzchni wody pojawia się niebieskie niebo, a gdy nie ma deszczu i burze, szalejące jezioro, pokryte ciemnymi, groźnych fal.

Po wschodniej stronie Svityaz znajduje zaskakujące piękno obszar wyspy około 40 000 m 2. Jest ona pokryta starych drzew, wśród nich dominują lipy i jawory drzew. Reszta na jeziorze Świtiaźa spodoba się wszystkim, bez wyjątku, ponieważ w malowniczej scenerii jest po prostu niemożliwe, aby nie zakochać. Wokół stawu znajdują się 2-3 metrów piaszczystych wzgórz, na wybrzeżu jest głównie niska, tylko w południowo-zachodniej wznosi 8 metrów piaszczystej tatarskiej Mountain.

jezior pochodzenia Shatskikh

Skąd malowniczymi drogami wodnymi w Wołyniu, naukowcy nie można ustalić do tej pory. Niektórzy uważają, że Svitiaz i jego bracia utworzone po ustąpieniu lodowca Dniepru Polesiu. Jeziora są uważane za relikwie, czyli resztki ogromnego akwenu, który kiedyś w tej okolicy. Inny poziom głębokości, obecność wgłębień jest, wynikająca z wypłukiwania wód wapienia. Niektórzy badacze uważają, że jezioro jest pochodzenie Svityaz Kras. Trzecia grupa naukowców twierdzi, że zbiorniki powstały na Wołyniu dzięki lodowiec, ale głębokie depresje przyszedł tutaj z powodu opuszczania i podnoszenia niektórych bloków tektonicznych.

Legenda o pochodzeniu Świtiaźa

Na Wołyniu przez wieki z pokolenia na pokolenie legendy i opowieści o edukacji Shatskikh jezior. Najciekawszym z nich jest historia czarownika. Raz obok łąki, gdzie dzieci były wypasu bydła, wziął starca. Z pasterzy miał psa, który natychmiast zaatakował dziadka i zaczął głośno szczekać. Dzieci mniej sytuacja wydawało śmieszne, więc nie śmiał się, ale chłopak, a starsza dziewczyna próbowała odjechać z psem starca. W rezultacie, zwany czarodziejem z młodszych chłopców pasterzy i przyniósł je do ogromnego głazu. Łatwo podniósł swój kij i woda wypłynęły, dzieci są natychmiast utonął. To jest jak jezioro powstało Svityaz. Chłopcy i dziewczęta starsze niż starca poprowadził z nim, ale zabronił ich szukać. Droga była już prawie minął, ale dzieci nie mógł się oprzeć i odwrócił się. W tym samym momencie, gdy okazało się wapna i jawor. To jest jak legenda wyjaśnia wygląd zalesionej wyspie w jeziorze.

Unikalne Svityaz woda

Trudno znaleźć w Ukraina Jezioro jest czystszy i wyraźniejszy niż stawy Shatskiye. Wiele osób twierdzi, że w Świtiaźa najsmaczniejsze wody i trochę surowa. Jezioro jest tak oczywiste, że nawet na dużych głębokościach, można zobaczyć małe kamienie. W zimie woda jest znacznie czystsze niż w lecie, to ze względu na minimalną ilość zanieczyszczeń w nim. Szczególnie przejrzysty Svityaz w głębi, ale na wodach przybrzeżnych, w zatokach często szczątki roślin, niektóre obszary porośnięte wodorostami w ogóle. W płytkiej wodzie jest bagno roślinność. Ze względu na przejrzystość większej głębokości przenika światło słoneczne, które przyczynia się do aktywacji procesów biologicznych w organizmie wody.

temperatura jezioro

Należy zauważyć, że woda nagrzewa się nierównomiernie, winić intensywny napływ wód gruntowych i różnych głębokościach. Jeziora Svitiaz (Ukraina) w płytkiej wody może być ogrzana do 30 ° C Górne warstwy wody latem zwykle osiągnąć nieco więcej niż 20 ° C, ale przy głębokości dosyć chłodne (około 9 ° C). Niemal każdej zimy, staw jest pokryty skorupą lodu. Miejsca z silnymi źródłami podziemnych zamrażać tylko w bardzo ostrych zim, a następnie pod warunkiem, że spokojną powierzchnią. Grubość lodu może wynieść do 65 cm. Svityaz jezioro zaczyna zamarzać pod koniec listopada, i zrzuca ubranie lodu na początku kwietnia.

Atrakcje w jeziorze?

Wołyń otrzymuje rocznie tysiące turystów nie tylko z całej Ukrainy, ale także z sąsiednich krajów. Najwięcej turystów przyjeżdża dokładnie nad jeziorem Svityaz. Reszta (ceny tutaj nie gryzą – w prywatnym domu, można zatrzymać się na 13 $) na Wołyń opłaty rejon tężyzny, wytrzymałości, pozytywnej energii. Nie daleko od jezior Shatskikh mogą przebywać w środowisku rekreacyjnym, w miejscowości, domku, wynająć dom, mieszkają w namiotach. Tutaj można wypożyczyć katamarany, łodzie, kajaki, sprzęt do nurkowania. Bezpośrednio nad jeziorem miejscowi gotować pyszne pączki, zapekut z ryb drewna gotować kraby, zupa rybna, palić węgorze.

Tutaj można również wybrać się na spacer po lesie sosnowym, cieszyć się świeżym powietrzem, wspaniały zapach igliwia. Jezioro Svityaz (karta będzie znaleźć najlepsze miejsca do wypoczynku), wielu turystów postrzegają jako morza, tam są pływanie, opalanie na piaszczystym brzegu. Przyjdź na Wołyniu jest możliwe nie tylko w cieplejszych miesiącach, ale w zimie. Postanowiliśmy spędzić Nowy Rok turystów z wakacji wokół jeziora i jeździć konno, łowić ryby. Jeżeli jezioro jest pokryte grubą skorupą lodu, można wykazać swoją zdolność do jazdy na łyżwach.

Białoruski Svitiaz

Okazuje się, że istnieje olbrzymia Wołyń siostra, i to w rejonie Grodna, Białoruś. W centrum wzgórza Nowogródka siedzi urocze jezioro Svityaz. Zdjęcia lokalnej scenerii powoduje nieodpartą chęć do podróży jeszcze raz przyjść tutaj, wzdłuż malowniczych brzegów wędrować po ścieżkach leśnych, wdychać dużą ilością świeżego powietrza. W okolicy miejsca okryte aurą tajemniczości, olbrzymie dęby są zmuszeni do refleksji na temat historii miasta, starać się zrozumieć, co to było kilka lat temu tutaj. Na Svityaz jeziora jest głównie przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku. Woda znajdująca się w zbiorniku jest przezroczysta i kryształy oczywiste, nawet w głębokim piaszczystym dnie może być widoczne. W ramach Świtiaźa znaleziono związków alkalicznych. W związku z tym woda w jeziorze jest bardzo miękka.

piękna legenda

Pochodzenie jeziora jest owiana aurą tajemniczości, mieszkańcy regurgitate wiele legend i opowieści, a nawet Adama Mickiewicza napisał balladę „Svityaz”. Tak wiele wieków temu, miasto zostało zaatakowane przez armię. Miejscowi nie lubią żyć w niewoli, dlatego modlił się, aby ich miasto spadł w przepaść z wrogów. Ich wniosek został wysłuchany, na tej podstawie tworzą ogromne jezioro Svityaz. Osób zmarło, ale umarł i ich wrogowie. Starzy powiedzieć, że nawet dzisiaj, w słonecznej pogodzie, Svityaz Lake (Białoruś) roztacza się widok na ulicę starego miasta, które znajduje się pod powierzchnią wody.

Reszta na Wołyniu

Blisko jezior Shatskikh odpocząć nie gorzej, niż na Morzu Czarnym. Mieszkańcy witają gości o każdej porze roku, wszyscy podróżni będą rozliczane i karmione. W Wołyńskiego bardzo pięknej przyrody – choćby dlatego warto odwiedzić tutaj. Mieszkańcy dużych miast nie mają wystarczająco dużo spokój, czyste powietrze, spokojnie, bez pośpiechu tempo życia. W Lake Svityaz można pływać, opalanie, pływanie łódką, kajakiem, katamaran, połów. W wielu lasach Wołynia, więc zawsze jest świeże powietrze. Miejscowi chętnie Rozejrzyj się, pokazać, gdzie istnieją różne owoce na niektórych polanach szło w parze. Zachodnia Ukraina jest bogata w zabytki architektoniczne, historyczne i kulturowe, więc miłośnicy starożytności będzie miał coś do zrobienia i co zobaczyć. Tutaj każdy karmione smaczne posiłki i powiedzieć wiele ciekawych opowieści i legend. Wołyń urlop będzie pamiętany przez długi czas, a sprowadzone z Zachodu zdjęć Ukraina będzie nieść dobre wspomnienia i ogrzać zimne zimowe wieczory.