548 Shares 9531 views

Tablet graficzny. W poszukiwaniu uniwersalnego urządzenia zarówno do pracy jak i rysunku

W dziedzinie urządzeń peryferyjnych naraz pojawił się szereg urządzeń i dodatki, które rozszerzają funkcjonalność komputera osobistego. Część prac była ślepa, a niektóre zostały opracowane tak ogromny, że dla wielu producentów sprzętu biurowego były głównym wdrożenie produktu. Ciekawym rozwój urządzeń wejściowych informacji stał się tablet graficzny. Był nie tylko w stanie połączyć funkcjonalny joystick i myszy, ale także znacznie poprawić doświadczenia użytkownika, stając się bardziej naturalne i dostosowane do instrumentu ludzkiego.

Historia rozwoju tabletek do rysunku rozpoczęła się w latach 60-tych ubiegłego wieku. Tabletka grafiki pojawił i opracowany zasadniczo równolegle do pierwszego handlowych próbek myszy. Komputer był jeszcze długa droga do godności osobistej, tabletek, z kolei, zostały zaprojektowane do pracy inżynierów.

Silny nacisk w ewolucji tych urządzeń daje projektantów Wacom. komputery nieporęczne stopniowo przekształciła się z wysoce wyspecjalizowanych urządzeń do komputerów osobistych. Równolegle z tym procesem, tablet graficzny jest coraz bliżej narzędzie, które może rozwiązać szereg zadań twórczej swobodnego rysunku.

Najważniejszym osiągnięciem w poprawie tabletu jest to, że nadajnik pióro uwolniony od wszelkich źródeł zasilania. Stylus firmy Wacom stała się nie tylko wygodny do rysowania, ale również zachował pełen zestaw funkcji myszy. Dzięki niemu, możliwość pracy ze wszystkie funkcje systemu Windows pozostał. Kliknięć, menu kontekstowe prawego przycisku myszy, możliwość przeciągania okna można łatwo zrobić za pomocą tabletu graficznego.

Obecne zróżnicowanie obu typów urządzeń wejściowych informacyjnych graficzny i jego produktów może zaskoczyć nieszczęsnego użytkownik, który zdecyduje się kupić tablet graficzny do rysowania. Obfitość spróbować zrozumieć to, łamiąc wszystko na rynku gamę dziś z kilku rodzajów urządzeń.

Pierwszy typ łączy modele wpisać dowolną informację graficzną. Często najprostsze formaty pracy z A6, stosując zestaw podstawowych funkcji i właściwości. W komplecie z nich jest długopis, czasami specjalną mysz. Upgrade towarzyszy wzrost jakości spektralnej, wprowadzenie dodatkowych właściwościach. W modelach istnieją dodatkowe klawisze, rozwija oprogramowanie, rozszerzony zestaw akcesoriów. Format powierzchni roboczej osiąga standardowego formatu A4.

Drugiego rodzaju płytę typu konstrukcji (na przykład: mini-tabletka). Remis w pełni na nich nie można jednak pozostawić identyfikację podpisu jest całkiem realne. Jest prawdopodobne, sprzęt biurowy modne, ale mało funkcjonalne. Ten sam typ to „cyfrowy notes”, które mogą nie tylko wziąć dziesięć A4 stron pisma, ale także konwertować je do zwykłego tekstu, zwykle Okna przyjazne redaktorów.

W trzecim rodzaju łączonych urządzeń wynikających z kombinacji cech tabletek i interfejs monitora. Są one również określane jako interaktywnego wyświetlacza typu pen. Urządzenia te stały się przedłużeniem idei rysika, który w swoim czasie nie otrzymał należnej uwagi.

Jeśli zanim stała się kwestia, jak wybrać tablet graficzny, a następnie, po pierwsze, warto zastanowić się, jakie zadania mają do czynienia z nim. Nie zapominajmy, że jest to tylko narzędzie. Poszerzyć jego funkcjonalność jest możliwa przy użyciu bardziej zaawansowanego oprogramowania.