138 Shares 1506 views

Butterfly limonnitsa – pierwszy wiosną owady

Jak tylko wiosna prigreet słońca, widać fruwające motyle w trawie. To jest najpiękniejsze owadów na świecie, istnieje ogromna różnorodność gatunków. Są dobowe i nocna, duże i małe, różnią się długością życia i średniej mocy. Pierwszy pojawia się wiosna motyl limonnitsa. Ona jest jedną z niewielu w stanie poruszać się zimę.

Są motyle ślizgowe i blada, ale nie jest tak piękna, że oczy nie rozerwać. Ich kolor są, ze względu na lokalizację i różnych odcieniach maleńkich łusek, które pokrywają swoje skrzydła. Ze względu na to, stają się śliskie, że pomaga motyle uciec od wrogów. A ostatni z tych piękności jest wiele, nie tylko ptaki lubią je jeść.

Dlatego niektóre motyle mają barwę ochronną, na przykład łączy się z kory drzewa. Inne chronione, przez kontrast, jasny kolor, kolorowe plamy, jak oko. Te piękności są przedmiotem innego i niebezpieczeństwo wciągnięcia przez człowieka.

Rosja Motyle są bardzo piękne i zróżnicowane: paw, nieustalona, purpurnitsa, perlamutrovka, perelivnitsa admirale – imię nadane im ze względu na charakter koloru i struktury skrzydła. Niektóre dostał swoją nazwę od tego, co jedzą gąsienice: pokrzywka, kapusta, zielona Hairstreak i theclinae śliwki.

Generalnie, motyle, podobnie jak wszystkie owady są korzystne w tym, że zapylają rośliny, Są pokarm dla ptaków, a nawet chwasty kontroli pomóc.

Ale wielu składają jaja na roślinach uprawnych i świeżo wyklute gąsienice spowodować poważne szkody w rolnictwie. Należą Bielinek. Sama nie przynosi żadnej szkody, ponieważ żywi się nektarem, ale jego larwy żyją w kapuście i są w stanie obrócić głowę w szkielecie koronkowy.

Jednym z najczęstszych – Butterfly limonnitsa. Należy ona do rodziny mączlików. Jednak mężczyźni mają żółto-zielony kolor, a samice – biały z zielonkawym odcieniem. Mają specjalny kształt skrzydełek, zdecydowanie jeden pomarańczowy punkt na każdy. Dzięki specjalnej konstrukcji, owad niemal zlewa się z roślinami.

Jaja motyli limonnitsa ustanawia jeden na liściach kruszyny lub kruszyny. Ich larwy mogą jeść tylko te rośliny. Dlatego ten motyl nazywa latolistek cytrynek. Ona sama zjada nektar i pyłek niesie, zapylających rośliny. Oczywiście, to też potrzebuje wody. Motyle pić rosę lub ssać wilgoć z ziemi. Aby to zrobić, mają długie trąba.

Gąsienice ich niepozorny, zielony, są one dobrze ukryte przed wrogiem. Po wykluciu z poczwarki motyl limonnitsa cała reszta latem eats nektaru i magazynuje energię na zimę. Aby spędzić zimę, patrzy zimozielony, zazwyczaj stare bluszcz. Latem luku tylko jednego pokolenia tych owadów.

Od dawna przyciągało ludzi piękno motyli. Starożytni Grecy nazywali je ożywają z kwiatami. Ludzie zawsze zbiera kolekcję, przypinanie tych piękności szpilki do stron albumu. Jednak w ostatnich latach popularne motyli żywych. Organizuje wystawy, gdzie ludzie podziwiane nie tylko swoim pięknem, ale ich lotu.

migdałowe drzewo
678 shares 4931 views
Terek: Opis i interesujące
360 shares 3604 views
152 shares 8109 views