338 Shares 9782 views

Monety okolicznościowe "City of Military Glory". Monety 10 rubli serii "City of Military Glory"

Być może nie ma takiego kolekcjonerem monet, kto nie wiedziałby o całej serii monet o nominale 10 rubli, mając tytuł „City of Military Glory”. To było pierwsze próbki zostały wyprodukowane w 2011 roku i od tego czasu zainteresowanie nim nie gaśnie. Wielu ludzi w Rosji i za granicą zaczęli nabywać tych unikatowych monet, ponieważ mają one pewne indywidualne cechy.

Cities of Military Glory

Osady, które zostały przyznane tego tytułu są miasta, w pobliżu lub które były zacięte walki, gdzie obrońcy ojczyzny wykazali niezwykły hart ducha, odwagę i bohaterstwo.

W związku z dekretem prezydenta Federacji Rosyjskiej podpisaną w grudniu 2006 roku status „City of Military Glory” został przydzielony do nich. Powinny one być wymagane, aby ustawić specjalną pamiątkową stelę przedstawiającą godło i tekst dekretu prezydenta o przyznaniu mu honorowy tytuł. Ponadto, w tych miastach odbywają się różne uroczystości i świątecznych fajerwerków przeznaczonych na Dzień Miasta w dniu 9 maja do 23 lutego.

Niektórzy ludzie nie widzą sensu w alokacji jedynie kilkudziesięciu osiedli. Jak podczas Wielkiej Ojczyźnianej bitew wojny były najcięższe dla całej europejskiej części Rosji. Tak więc wydaje się, że nieco dziwny wybór konkretnego miasta i jego znaczenie dla kraju, jeśli ta katastrofa dotknęła wszystkich bez wyjątku osiedli.

Emisja monet

Monety okolicznościowe „City of Military Glory”, zdecydowano się wyprodukować w kolejności, w której wyjście jest dekret o nadanie tytułu. Na początku serii której zakończenie planowane jest na 4-letnią kadencję, ale z biegiem czasu stało się jasne, że produkcja może trwać przez pewien czas, jak co roku pojawiają się nowe uchwały.

Zgodnie z prawem pamiątkowych monet wykonanych z metali szlachetnych, przyjść do brzegu miasta lub regionu, które zostały poświęcone. Dlatego, jeśli masz szczęście, możesz dostawa dać mu je. Ale jeśli masz absolutnie żadnej ochoty czekać fuks, że monety „City of Military Glory”, można łatwo kupić w licznych sklepach i aukcjach.

W obecny harmonogram wydanie jest już monety i 8 jednostek rocznie, zwolnienie serii będzie kontynuowana co najmniej do 2015 roku, pod warunkiem, że żadne nowe decyzje w sprawie przyznania statusu innych miast.

W latach 2011-2013, procedura bicia pieniędzy całkowicie zbiegła się z dekretem prezydenckim na nadanie honorowego tytułu „City of Military Glory”. Monety wyemitowane w 2014 roku, nie są zgodne z tym celem. Po wydaniu pieniędzy w świetle herbie Wyborg wszyscy spodziewali, że następny obraz będzie Kalach-on-Don. Zamiast moneta wykonana Stary Oskoł, tracąc 6 miast.

Odnotowania jest fakt, że herb Małgobek był trochę zmieniony już po pieniądze zostały wprowadzone do obiegu. Spowodowane jest to pewne nieścisłości zauważył heraldyczny Rada działa przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej.

parametry techniczne

W 2011 roku Bank Centralny Rosji rozpoczęła produkcję monet w świetle 10 rubli „City of Military Glory”. Umieść ich monet jest Mennica w Petersburgu. Są wykonane ze stali z dodatkową mosiądzu pokrytego uncirculated jakości. grubość monety wynosi 2,2 mm, średnica – 22 mm, a całkowita masa – 2,63 g wytworzonych obieg 10 milionów egzemplarzy każdego z nich.

Wszystkie monety zostały wykonane zgodnie ze szkicami sera artysta AA. Rzeźbiarz, aby utworzyć kilka egzemplarzy dokonał Bessonov, a pozostałe były modelowane przez komputer.

Wygląda na monety „City of Military Glory” dość jasne i atrakcyjne dzięki pokrywie. Ale bez właściwej opieki blask z czasem mogą zostać utracone.

opis

Na awersie monety jest wyświetlana w centrum wartości nominalnej – 10 rubli. Jeśli spojrzeć pod pewnym kątem, wnętrze ziemi można zobaczyć numer 10, a wyrazy „trzeć”. Tuż przy brzegu wzdłuż obręczy: powyżej – „Bank Rosji” i na dole datą – 2014. Ponadto, boki namiar gałęzie lewo – Oliwa, a prawy – dąb.

Rewers 10 "Cities of Military Glory" jest zawsze bardzo interesujące. Na wierzchu znajduje się nazwa serii, napisane na taśmie, a dolny – samo miasto. Na każdej monety, dedykowany do konkretnej miejscowości, otrzymał honorowy tytuł, jest sceny z jego herbu.

Pierwsze próbki

Seria monet "City of Military Glory" rozpoczyna się z ośmiu egzemplarzy, wybite w 2011 roku i poświęcony miastach: Yelnya, Elets Orel, Biełgorod, Rzhev, Kursk, a Małgobek Władykaukaz. Wszystkie one mają taką samą awersie i różnią się od siebie tylko w odwrotnej kolejności.

Biełgorod pierwszy otrzymał status „City of Military Glory”, a to nie jest zaskakujące. Przeszedł okupacji niemieckiej podwójnie. Po raz pierwszy – od końca października 1941 roku do lutego 1943 roku, a drugi – od połowy marca do początku sierpnia 1943 roku. Został zwolniony siły radzieckie podczas zaciętych walk Kurski (ogień) łuku.

Pod koniec kwietnia 2007 roku podpisał dekret prezydenta Rosji o nadanie tytułu do niego, a 23 maja 2011 roku zostały wydane w obiegowych monet „City of Military Glory”, poświęconych tej heroicznej miasta i jego wyzwolicieli.

2012

W tym okresie był również wybite monety 8 i były poświęcone miasta Dimitrov, Tuapse, Rostów nad Donem, Ługi, Nowogród, Polar, Woroneżu i Wielkiej Łukasza.

02 kwietnia z tyłu było moneta poświęcona Woroneżu. Ona i seria „City of Military Glory” była kontynuowana. Na samym początku drugiej wojny światowej produkcja pożądanego przodu produktów wojskowych zostało zorganizowane w zakładzie Woroneżu.

9 czerwca 1942 piechoty i oddziały pancerne wroga zdołała przebić się do miasta i uchwycić jej prawą stronę banku. A jego część lewobrzeżny udało się obronić. W lipcu duża grupa wojsk hitlerowskich walecznie do Stalingradu. Ale dzielni obrońcy miasta były w stanie powstrzymać ich barbarzyńskie i udaremnić plany polecenia Hitlera.

W ciągu 212 dni linia frontu była na terytorium Woroneżu, gdzie wojska radzieckie próbuje powstrzymać atak około 10 niemieckich dywizji. W wyniku tych działań przyczyniły się bronić i chronić Stalingradu i całkowicie zakłócić letni szybki postęp wroga. Podczas walk koło Woroneża został zniszczony, a większość jej mieszkańców okazały się zajęte terytorium.

Seria trwa

2013 ukazał się tego samego medalu 8. Ich odwraca z herbami miast Vyazma, Volokolamsk, Naro-Fominsk, Bryansk, Archangielsk kronsztadzkich, Pskowa i Kozielsku.

Monety, podszedł 1 kwietnia i poświęcone Vyazma kontynuował serię pamiątkowych desyatirublevok. To właśnie w tej części miasta, w październiku 1941 roku i rozgrywa się być może najbardziej dramatyczne działanie w obronie nie tylko w latach II wojny światowej, ale także w trakcie istnienia państwa rosyjskiego. Tu wojska niemieckie były w stanie pokonać ogromny, prawie jeden milion Grupa Armii Czerwonej. Według niemieckiej stronie ponad 660 tysięcy radzieckich żołnierzy i oficerów wzięto do niewoli.

W 1942 roku, siły dwóch frontach, tym Kalinin i Zachodniej, próbowali wyzwolić miasto Vyazma, która została podjęta przez prawdziwie wielką skalę Rzhev-Vyazma ofensywy, która również nie powiodło się. Jest uważany za jeden z najbardziej krwawych bitew wojny.

Vyazma okupacja trwała przez 17 długich miesięcy. W tym czasie wojska wroga niemal zrównane go na ziemię, a większość cywilów zginęło. W marcu 1943 roku, Vyazma został zwolniony.

2014

Dziś wydany przez 6 monet, dedykowanych do miast w całym cyklu. Ten Władywostok, Wyborg, Tikhvin, Nalczyk, Twerze i Stary Oskoł. Bank centralny planuje zwolnić w tym roku są dwie monety 10 rubli „City of Military Glory” – Kolpino i Anapa.

01 kwietnia ukazał monetę poświęconą Nalczyk – stolicę Kabardyno-Bałkarii. Podobnie jak w wielu miastach Związku Radzieckiego, tu w czasie wojny wytwarzanych produktów potrzebnych do przodu. Od końca października 1941 do początku stycznia 1943 Nalczyk zostało zajęte przez Niemców. W tym czasie był poddany bardzo znaczne szkody, ale po wyzwoleniu z żołnierzy wroga zaczęli odbudowywać miasto.

2015

To dowiedziałem się, że w przyszłym roku Bank Rosji planuje wydać kolejne osiem monet. Lista miast były: Chabarowsk, Pietropawłowsk Kamczacki, Dywan, Maloyaroslavets, Taganrogu, Kalach-on-Don, i Łomonosowa i Mozhaisk.

Wielu kolekcjonerów dziś pytają: „A jaka jest wartość monety” City of Military Glory „i ile to może kosztować, naprawdę?” Profesjonaliści polecają poważnie wziąć się do oceny każdej instancji zawarte w zbiorze, przed podjęciem decyzji o jego sprzedaży lub zakupu na aukcja. Należy pamiętać, że główną wartością rosyjskich monet „City of Military Glory” jest to, że opowiada o bohaterskiej przeszłości naszego wielkiego kraju.