206 Shares 8862 views

Motocykl „Suzuki Intruder”: specyfikacje techniczne i opinie

Seria „Suzuki Intruder” został opracowany i wyprodukowany w celu zaspokojenia rosnącego popytu na motocyklach wycieczkowych. Utworzony w Japonii, to włączyła wiele możliwości nieodłączne w większości amerykańskich motopromu.

Obejmuje ona kilka modeli, z których większość jest Thoroughbreds krążowniki, zaprojektowane do długich podróży. Ale jest w nim, a typowe rowery miejskie, wykonane w stylu chopper.

Japońska inwazja

Nazwa „Intruder” producent nie wybrano przypadkowo. To nie ma dosłownego tłumaczenia w języku rosyjskim, ale sens sprowadza się do definicji, takich jak „The Conqueror”, „najemców” „Invader”. Te słowa są łatwe do odczytania ambitne plany producenta do odbić segment rynku. Doświadczenie w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Europie, potwierdza stary rower, że nazwa statku decyduje o jego losie. „Invader” na wysokości zadania: powodzeniem zaatakowały terytorium powierzone mu, zdobył wielu fanów i nie zajmie stanowiska.

Historia rodziny

Pierworodny w serii – motocykl „Suzuki Intruder 750”. On pojawił się w 1985 roku. Jednostka ta planowana jest na rynku amerykańskim, ale w tym samym czasie w Stanach Zjednoczonych była nowa ustawa w ramach którego dostawa motocykli o pojemności 750 i „cube” towarzyszyła dość dużych obowiązków. Producent zareagował szybko – i nie był to model „Intruz” z silnikiem w 699 cm3.

Dwa lata później firma „Suzuki” wprowadził świat do innego modelu z serii – Intruder 1400. Na zewnątrz wyglądał jak poprzedników, ale są one bardzo różne od cech. W 1992 roku, kolejna wersja z silnikiem o pojemności 800 „kostki” został zbudowany w oparciu o 750 intruza. Później model ten stał się prototypem dla dwóch „młodszych braci” – z silnikami 400 i 600 cm3.

Serial został wyprodukowany do 2005 r. Następnie seria napadu, Marauder i producenta Desperado połączone w jedną – Boulevard. Dziś pod tą nazwą są dostępne modele opracowane raz dla rodziny „Suzuki Intruder”.

cechy wspólne

Osobliwością tej serii – jest prawie taki sam wygląd we wszystkich modelach. Charakterystyczne cechy ogranicza się do zespołu napędowego. Szczerze mówiąc, przez zewnętrznych znaków odróżnić model z tej serii oprócz całkiem proste.

Pojawienie się „intruza” bardzo jasny, chwytliwy. Z wyglądu jest to typowy turysta-krążownik, wyposażony w kilka funkcji niestandardowych rowery.

Cechy Intruder 400 modeli

Byłoby to możliwe do przyjęcia tego modelu typowego krążownika, ale magazyn „Forbes” po raz dano pierwsze miejsce w nominacji „najlepszy rower dla miasta.” I to jest w pełni zasłużony: rower ma doskonałą zwrotność, niewielkie wymiary, ekonomiczny w utrzymaniu.

Seria „Suzuki napadu 400” ma dwie modyfikacje:

  • VS 400 (1994-1999);
  • 400 Classic (2000 – przedstawia ..).

Ich różnice leżą w zewnętrznej struktury. Na pierwszych motocykli rury wydechowe generacji są umieszczone z boku, koła większe i mniejsze skrzydła. „Klasycznej” wersji jest wyposażona w koło duże skrzydła, obydwa przewody wylotowe są umieszczone na średnicy koła prawe wynosi 17”, która jest mniejsza niż 2 cale swojego poprzednika.

Obydwie modyfikacje są wyposażone dwucylindrowych silnikach 399 cm3 i o pojemności 33 i 32 litrów. a. odpowiednio.

750 i 800

Praktycznie identyczne maszyny, które różnią się tylko małą różnicę w objętości. Oba rowery mają maksymalną moc 55 „koni”, waży 200 kg. Opinie właścicieli wskazują, że „vosmisotka” ma większy apetyt na paliwo. Wygodny prędkość przelotowa dla tych modeli jest uważany za 100-110 km / h. „Suzuki Intruder 800” można przyspieszyć i więcej, ale ma duże doświadczenie kierowcy. Silnik po prawej stronie, ale pilot musi mieć pewność, że będzie on sobie poradzić.

Jak na zewnątrz, oba modele platformy jest taka sama. Z biegiem lat pewien problem wyprodukował serię, odmienny od innych pomniejszych funkcji. Na przykład, oznaczenie EL mówi, że motocykl jest wyposażony w opcjonalną chromowanej karoserii.

1400 „kostki”

Drugi w linii roweru to potężne maszyny, wyposażone w pojemności silnika czterosuwowego 1360 cm3. „Suzuki Intruder 1400” – to typowy krążownik, obdarzona charakterystycznym wyglądzie. Jest zbudowany na stalowej ramie, obdarzonych kół spitsovannymi i wysoką szybę przednią. Proste zawieszenie jako widelec teleskopowy i tylne zawieszenie zapewnia sprawne podwójny skok na szosie nawet przy niezbyt wysokiej jakości powłoki.

Silnik jest w stanie dostarczyć moc do 72 litrów. a. Suchej masy motocykla wynosi 243 kg. Rower dostępny jest w kilku wersjach mających na kanadyjskich i amerykańskich rynków. Od 2008 roku model dostępny jest już w wierszu „Bolivard”, choć bez znaczących zmian bezskutecznie.

Gigant z 1,8-litrowym sercem

"Suzuki Intruder 1800" – prawdziwy flagowy. Nie tylko wśród produktów producenta, ale również w klasie krążowników turystycznych. Występuje w kilku wersjach:

  • M1800R2 – z gołym reflektora i bez przedniej owiewki;
  • C109RT – klasycznego modyfikacja Tourenscheibe z dodatkami;
  • M109r BOSS – wersja Premium farby dwutonowe z czarnymi zamiast chromowanych części.

Dwa ostatnie zmiany zostały już wprowadzone jako część rodziny „Bolivard”. Ale rozpoznawalny wygląd „Suzuki Intruder” została w pełni zachowana. Główne różnice między tymi modyfikacjami ponownie zredukowana do zewnątrz, a nie do cech technicznych. Większość z tych różnic są ograniczone do organizacji przednich reflektorów. Może to być, Neyked przykładzie wykonania, zintegrowane lub wbudowane w opływowej obudowie wysokiej szyby.

Cechy techniczne tego modelu zasługują na uwagę, ponieważ rower nie jest tak wiele odpowiedników, w pewnym sensie nawet dziś pozostaje wyjątkowym.

Cylindry tradycyjnego silnika rodziny kształcie litery V, są oddalone od siebie o kąt około 54. Silnik ten jest zdolny do wytworzenia 115 litrów. a. przy 6200 obr./min. Paliwo jest podawany przez wtryskiwacz. Niezwykle wytrzymałe i inny układ hamulcowy. Jest ona reprezentowana przez podwójnego hamowania z zacisku 3, tłoka z przodu i z jednej płycie tylnej. Motocykl jest wyposażony w napęd wałem i przekładnią 5-tistupenchatoy.

„Intruz” w dalekiej podróży

Liczba właścicieli wymownym świadectwem tego, że rower to właśnie umiejętności. Nawet ci, którzy są zbyt ciężkie do zniesienia i woli, aby przejść całego rodzinnego miasta, ku uciesze miejscowych pań puschemu, w końcu zaczyna przyciągać długą drogę. Ta dusza rower turystyczny przejawia się, zabierając ze sobą i właściciela.

Cieszy się, że geografia podróży naszych rodaków obejmuje cały kontynent. Wygodne utworów w Europie i krajach Dalekiego Wschodu nie boją się tych, którzy poszli na run-in z legendarnych rosyjskich drogach. „Intruder” wygrywa i te i inne łatwo. Potężny zawieszenie, które może pochwalić się nawet najmłodsza w rodzinie – „chetyrehsotke” – łatwo poradzić sobie ze wszystkimi dziur i zagłębień.

Sprzężenie zwrotne często migotanie temat dodatkowych body kit. Przede wszystkim dotyczy to kasy, na długiej podróży powinny podjąć wszelkie konieczne.