142 Shares 1849 views

Hay River – "Księżycowa Beauty" Southern Ural

Yuzhnyy Ural słynie z malowniczej przyrody i jego wspaniała rzeka, otoczony przez skaliste klify, zasługują na szczególną uwagę. Nasza dzisiejsza historia – piękna rzeka Ai „Moonlight Beauty” (który jest, jak sama nazwa tłumaczy się z języka Baszkirskiego).

streszczenie

Teraz Ai rzeki pochodzi między grzbietami południowego Uralu – na Elaudy stoku w Cranberry torfowiska, na wysokości 700 metrów nad poziomem morza, niedaleko od Zlatoust.

Można go podzielić na dwie części: góra – od źródła do wsi Laclos i Plain – od Laclos do ujścia. Hay Rzeka płynie w Ufie.

Całkowita długość – około 540 km, z czego połowa Hay Rzeka płynie w regionie Czelabińska, a druga połowa – w Republice Baszkirii. Średnia głębokość – tylko 1 metr.

Jej główne dopływy rzek – IK Kigi, Melekes, Kusa, Lemaz, Arsha i Big Big Satka. Jednak ich podstawowy pokarm otrzymuje od roztopowych.

Hay River z jakiegoś dziwnego powodu, zawsze błotniste. Być może rozwiązanie leży w jego pochodzenia bagiennego lub w specjalnej rasy gleby przybrzeżnej.

Inną ciekawą cechą – częste zmiany poziomu wody. Tak więc, w ekstremalnych ciepła bardzo płytkiej rzeki, a gdy pada jej poziom gwałtownie wzrasta, a woda przez co staje się coraz bardziej mętna.

Ai rafting

Miłośnicy sportów ekstremalnych z pewnością docenią tę niezapomnianą przygodę – rafting na progami niebezpiecznej góry, wspaniałe widoki przybrzeżnych, klify i jaskinie, które spotkają się na drodze. Nawiasem mówiąc, w trakcie Ai są 38 unikalnych jaskiń, z których najbardziej znanym są uważane Laklinskaya i Kurgazanskaya.

Inną atrakcją – Kras Triomphe – 15-metrowy skalny występ na prawym brzegu rzeki w pobliżu miejscowości New Quay. Naukowcy uważają, że jest to reszta bardzo starej jaskini, która została zniszczona przez wodę i czas.

Hay River – jest to również spotkanie z przeszłością, to nic dziwnego, tutaj mają tendencję do archeologów z całego świata. Na prawym brzegu jest dosłownie usiane różnych zabytków. Na przykład, kilka kilometrów od wioski znajduje się słynny Vanyashkino „Korotaevsky kamień”, który można zobaczyć starożytne hieroglify – obraz słońca, uciekających ludzi i zwierząt.

Miłośnicy wspinaczki też znajdą coś do zrobienia. Najbardziej popularnym miejscem wśród nich – 80-metrowy klif „finger diabła”, stroma i bardzo niebezpieczne. Znajduje się on zaledwie kilometr od miejscowości Pietropawłowsk.

Połowy na rzece Ai

Rafting na rzece, można bawić się z dobrych połowów. Jest domem dla szczupak, kleń, ukleja, rybki, okoń, co najmniej – Zherikhov.

I Hay River słynie z unikalnej ryb – Grayling, który nigdzie indziej na Uralu nie złapie. Gatunek ten jest rzadko, ze względu na niekorzystne środowisko i suchych lat.

Głównym produkcji rybaków – małe klenie wadze do kilograma. I można złapać coś większego, ale trzeba eksperymentować z przynętą i sposób wędkowania.

Ryby w Ae stale migruje, trudno jest wybrać stałe miejsce na udany przekąskę. Zdarza się, że jeden dzień przynosi dobry połów, az drugiej strony w tym samym miejscu można pozostać z pustymi rękami.

Spinning jest złowionych okoń, kleń, kleń, i pływak dobrze głębokich okoń i lipienie.