110 Shares 8260 views

Moskwa Meczet historyczna: podstawa, działania religijne

Meczet Historyczne Moskwa jest najstarszym dziś muzułmańskim miejsce kultu kapitału. Budynek ten znajduje się na ulicy Bolshaya Tatarskaya, d. 128, w dawnym terytorium społeczności muzułmańskiej.

Starożytne meczety stolicy

Historia tego budynku jest dość niezwykłe i intensywne. Zbudowane historyczny meczet w Moskwie był w 1823 roku na wniosek muzułmańskiej społeczności tatarskiej modlitwy. Chociaż Rosja jest od wielu wieków, prawosławnego kraju, według kronik, podobne konstrukcje w stolicy istniał wcześniej. Pierwsze wzmianki o meczecie w Moskwie sięga 1712 roku na tej samej starożytnej religijnych informacji budowy jest dostępny w 1744 roku spisu powszechnego. Znajduje się na miejscu był książę Sulmamid-Murza Simeneya. Po jego śmierci spadkobiercy sprzedali ziemię kupca Schukin. Ponieważ meczet w tym czasie był już w bardzo złym stanie, nowy właściciel kazał jej nosić. Według innych doniesień, ten budynek został spalony przez wojska Napoleona w 1812 roku.

dom modlitwy

W 1816 roku, kupcy metropolitalnych akcja muzułmanin Izmailov, Mackay Abdul, Mułła Mirza Navruzov i Uzbecy odwołał się do cesarza o pozwolenie na budowę meczetu w celu zastąpienia utraconego kamień. Istniejące budynki religijne muzułmanów w tym czasie nie było już w Petersburgu i Kazaniu.

Pozwolenie na budowę meczetu i kupców Mulla została podana. Jednakże warunek został dostarczony do muzułmanów: ten budynek nie byłby w tym budynku religijnym, a zwykle spotkanie modlitewne, nie różnią się od zwykłych domów. Władze obawiały się, że budowa tego meczetu z minaretami w stolicy stanu prawosławnych powodować niepotrzebne plotki.

Na jesieni 1823 roku na ziemi Hashalova społeczności tatarskiej modlitwy według rządu planuje rozpocząć budowę jednokondygnacyjny dom modlitwy. Później, kupiec dał terytorium do społeczności muzułmańskiej jako WAQF. W taki historyczny meczet funkcjonowała przez kilka dziesięcioleci. W 1858 roku, według kronik, to zostało przeprowadzone naprawy.

rekonstrukcja

Pojawienie się tego muzułmańskiego domu modlitwy meczet nabyć jedynie w 1882 r. Wniosek o rekonstrukcji organów budowlanych złożony starszego tatarski muzułmańską modlitwę społeczeństwo Agiev i Hyrum-Devishev. Projekt nowej budowy był architekt DI Pevnitsky. Pozwolenie na budowę wydał gubernator książę Wirginia Dołgorukiego.

Podczas rekonstrukcji zabytkowego meczetu w Moskwie została rozszerzona wzdłuż zachodniej i wschodniej elewacji. Jednocześnie na obu rozszerzeń wzniesionych minarety. istniał przed tym domu modlitwy nie mógł pomieścić ponad 300 osób. W nowym budynku byliśmy wolni modlić się w tym samym czasie w 1500 roku muzułmanie.

Ten stary meczet, Moskwa całym XIX wieku uznano katedry. Obecnie status ten został zbudowany w 1904 roku w budowie pasa Vypolzov. Dzisiaj meczet zbudowany w tatarskiej Lane, Tatarski zwany Al-Masjid al-Tarija że rosyjski przetłumaczyć jako „historyczne”. W 1915 roku został przyłączony kamienne madras budowlanych. Dziś służy jako budynek administracyjny.

W latach radzieckich

Po rewolucji, historyczny meczet w Moskwie działał przez jakiś czas. W latach 1923-1925 głosił tutaj znany muzułmański duchowny Musa Bigiyev. W 1937 roku meczet został zamknięty i umieszczone w budynku drukarni, jak również projektu pokładzie, Komenda Obrony DOSAAF i cywilnych. 1967, minarety zburzono.

W kolejnych latach, muzułmanie wielokrotnie zwrócił się do powrotu do budowania społeczności. Tak więc, w 1944-1947 latach stosowania tego została dostarczona przez General Yakubom Chanyshevym. W latach 80-tych o podobnym petycji starsi Abdullovich zaapelował do władz, Meryakubovich, Kikichev.

Przeniesienie budynku społeczność

Decyzję w sprawie zwrotu wierzącego meczet powstał dopiero w 90 roku ubiegłego wieku. Jednak „Art Print” zespół znajdował się w tym czasie w drukarni budynku wyrażonej o tym proteście. W rezultacie, meczet dano do społeczności tylko w 1991

W 1992 roku wierni odbyła się rekonstrukcja budynku. W tym przypadku pieniądze do naprawy i konwersja zidentyfikowano Ambasada Arabii Saudyjskiej w Rosji. Ponownie wierzący ich drzwi Meczet Historyczne Moskwa otwarty w 1993 roku. W 1998 roku było kolejnym ważnym przebudowa budynku, tym razem kosztem RT Bayatizova.

Meczet dzisiaj

Nie tylko religijne, ale także charytatywne i edukacyjne działania – to jest to, co dzisiaj są zaangażowane w meczecie w Moskwie. Zabytkowy meczet w tym względzie nie jest wyjątkiem. Modlitwy wykonywane są tu codziennie, siedem dni w tygodniu. Również piątkowe kazania odbywają się w meczetach, są muzułmańscy wesela, nazewnictwa ceremonii. Każdy wierzący można zamówić tutaj na pogrzeb modlitwy. Meczet dostarcza również jadalnia na wesela i pogrzeby.

Od października do kwietnia każdego roku w budynku szkoły niedzielnej. Zajęcia odbywają się całkowicie za darmo dla każdego. Są to zarówno klas rosyjskojęzycznych i tatarskie. Uczy się w szkole imamów.