811 Shares 8950 views

Jak zrobić sałatkę mimoza

W latach 70-tych latach XX wieku, jedna z gospodyń domowych w kraju wpadł na pomysł, aby użyć do sałatki mały zestaw produktów, który w tym czasie był zawsze sklepach. Tak narodził „Mimoza” sałatki, jedną z najłatwiejszych do przygotowania, ale bardzo smaczne sałatki i ulubieniec narodu radzieckiego. Każda gospodyni wie dzisiaj jak zrobić sałatkę „Mimoza”. Zwłaszcza, że pomaga to danie, gdy w lodówce jest tylko minimum pożywienia.

Pierwszy „Mimoza” sałatka przepis zawiera jajka, majonez, ryby w puszkach i ser. Ten popularny sałatki serwowane na świątecznym stole, wraz z „Olivier” i „śledź pod futrem”. Teraz, ze względu na prostotę i taniość recepty jest gotowane i dni tygodnia. Jak zrobić sałatkę „Mimosa” – wiem o tym teraz, a stary i młody.

W dwudziestym pierwszym wieku, było wiele różnych odmian tego wspaniałego wynalazku sowieckich gospodyń: z paluszków kraba, krewetki, szproty i innych konserw rybnych i owoców morza. W czasopismach, gazetach, na forach internetowych, młodych i doświadczonych kucharzy dzielić swoje recepty w „Sałatki jak do zrobienia.” Wymagane składniki sałatki „Mimosa” ostatecznie uzupełniony cebulę żarówkę i zielone, marchew, ziemniaki, czosnek, masło, ryż, jabłka i inne.

Pierwszy pokażemy, jak zrobić sałatkę mimozy na klasycznej receptury.

Aby uczynić go wziąć jajka, ziemniaki (2 średnie ziemniaki), ser (200 g), marchew (1 średnia marchew), majonez (200 g), konserwy olej rybny (1 Bank (4 szt.) – szprot, saury, makrela , sardynki, i tym podobne.), masło stałą (100 g), cebuli (2) średnie cebula, czosnek (2 ząbki) i zielonego (smak).

Ugotować ziemniaki, jaja i marchew, chłodne i oczyścić je ze skóry i skorupy. Białka oddziela się delikatnie z żółtek i pocierać o małej tarce oddzielnie. W tym samym tarce przetarł ziemniaki, marchew i sera. Cebula melenko wyciąć. Teraz, ziemniaki wymieszać z 100 g majonezu i sosem czosnkowym. Przetwory spożywcze są określone w szklanej miski sałatki lub na warstwach talerzu. Pierwszym z nich jest mieszanką ziemniaków, czosnku i majonezem, a następnie posiekaną cebulą, twardego masła, który jest wcierać w drobnej tarce bezpośrednio powyżej naczynia. Niektóre hostessy, aby dowiedzieć się, jak zrobić sałatkę mimozy od swoich znajomych, a czasem zacząć warstwą konserw rybnych, ale nadal warstwa ziemniaków daje potrawie wielkie uczucie sytości i bogaty smak.

Potem przyszła kolej na startych białek i są rozplanowane Konserwy rybne został puree z widelcem, aż do konsystencji kaszy i bez ości ryb. Ryby umieścić marchewki, a następnie ser. Pokrywamy całą warstwę majonezu, następnie posypać startym żółtkiem na szczycie której ułożyć piękne zielone gałązki (może być zgnieciony i posypane na wierzchu sałatki).

Umieścić sałatkę w lodówce, więc jest dobrze nasączone, to lepiej w ciągu 2-3 godzin, ale jeśli goście są już w drodze, stop i 30 minut.

W niektórych recepturach, „Jak zrobić sałatkę mimoza” opcji można znaleźć, gdy każda warstwa majonezu jest nasmarowane. W tym przypadku lepiej szukać majonez z sokiem z cytryny, a nie z ukąszenia (tak świadczeń zdrowotnych). Dla promazyvaniya wziąć ten sos średnio- lub wysokokaloryczne majonez, niskokaloryczna dla warstwy nie jest bardzo dobra.

Jak zrobić zimową sałatkę „Mimosa”, to już wiem. Ale na wiosnę i lato sałatki zamiast cebuli piór dodać zielona cebula, tylko ozdobić swoje ulubione jedzenie, gdy jest całkowicie gotowy.

Dla tych, którzy są na diecie, istnieją warianty diety sałatkę „Mimosa”. Ale nawet klasyczny przepis na danie nie będzie tak źle do oglądania swoją figurę.

Oferta wyżej przepis „Mimoza” sałatka na dni powszednie. Na świątecznym stole konserwy rybne olej można zastąpić pstrąg, łosoś, krewetki, Chum i wsp., Nawet w receptur wykorzystujących olej z wątroby dorsza.