99 Shares 3041 views

Daphnia: siedlisko. Gdzie pchły żyją? Czy to możliwe, aby dafni hodowli w domu?

Wielu z nas chętnie oglądać nieobliczalny ruch ryb w akwarium. Ten spektakl uspokaja i relaksuje, ale niewielu wie, jak uciążliwe faktycznie okazuje się utrzymanie domu taki kosmetyczny.

pokarm dla ryb

Już tak wiele dziesięcioleci pet miłośników ryb użyć Daphnia jako pokarm dla zwierząt domowych wodnych. Nawet w czasach sowieckich, te małe skorupiaki złowione akwarystów w naturalnych zbiornikach wodnych. Jest zrozumiałe, że mają dokładnie wiedzieć, gdzie mieszka rozwielitki. Następnie złapać skorupiaki wykorzystywane nie tylko w żywych form, ale zamrożone i suszy. Oczywiście w domu zawierają wiele z nich dość trudny, dlatego wiele osób próbuje zamrozić rozwielitek w okresie masowej hodowli w środowisku naturalnym. Jeśli mówimy o wartości odżywczej żywności mrożonej, to praktycznie nie dając żywe skorupiaki. Obecnie w sklepach zoologicznych, można łatwo kupić mrożone dafni, więc taka niezależna przedmiotu staje się reliktem przeszłości.

Struktura dafni

Chciałbym porozmawiać trochę o tym, jak zbudować te wioślarki, które nazywamy rozwielitki. Ich ciało jest wystarczająco silny bocznie skompresowane, pokryte ostatni dwuetapowy skorupę chityny.

Rozwielitki zazwyczaj dwie wzrok, które są umieszczone na głowie, a czasami różnią się o starsze osoby obecności oka związku, przy którym dodatkowy wizjer może być mała. W małym rozmiarze głowy są dwie pary anten. Tylna (II) jest zaopatrzone w dodatkową parę szczeciny i ma duże rozmiary. To dzięki tym antennok udaru podczas jazdy rozwielitki uczynić rodzaj skoku. W związku z tym, ludzie są one nazywane „pchły wodne”.

skorupiaki reprodukcji

Jeśli spojrzeć na proces reprodukcji tych drobnych skorupiaków z ludzkiego punktu widzenia, a następnie przechodzi bardzo nietypowe. Gdy kobiety z tych rodzajów są tzw woreczek wylęgu, który jest chroniony krawędź płaszcza i umieszczone na plecach. Przy sprzyjających warunkach są tworzone wokół samica składa jaja 50-100 zapłodnione do jamy, gdzie rozwijać. To ciekawe, że jaja te wyświetlane tylko kobiety bezpiecznie opuścić komorę. W ciągu kilku dni, proces ten jest powtarzany, a młode, dorosłe i dojrzałe samice subskrybować tego szybkiego procesu reprodukcji. Dlatego w lecie, w którym mieszkasz dafni, woda jakby malowane w kolorze czerwonawym. Staw tętni nim plankton. Kiedy to jest koniec lata, temperatura obniża się i woda, są mężczyźni, którzy zapłodnienia samic dając kulki z gęstą skórę. Te zapłodnione jaja są nazywane jajeczkami. Ich cechą jest zdolność do wytrzymać mrozy zimy i suche stawy i mogą rozprzestrzeniać się kurz. Wraz z nadejściem wiosny i ciepło tych samic Hatch i cyklu życia powtarza się ponownie.

siedlisko

Po tym jak dowiedział się, co rozwielitek, tych członków rodzaju planktonowych siedliska powinna również stać się znany nam, jak jestem pewien, że wielu z tych, którzy czytają ten artykuł są amatorzy ryb domowych, chcą posiadać taką informację. Tak, aby spełnić te drobne skorupiaki mogą być w stojących zbiornikach wodnych, takich jak jeziora, stawy, i studni z wodą, rowach, a nawet kałuże. Często do samodzielnego zbierania rozwielitki są doskonałymi miejscami ich masowego zgromadzenia. Zidentyfikować miejsce można łatwo wystarczy: gdzie na żywo rozwielitki, woda często ma odcień szaro-zielone lub czerwonawe. Żywność dla nich orzęsków, bakterii, roślin plankton.

Te różne Daphnia

Ci, którzy chcą złapać ich własne rozwielitką należy rozważyć, gdyż są one wrażliwe na światło. W jasnym świetle, skorupiaki postara się go głęboko. Istnieją różne rodzaje rozwielitki. Najczęściej znajdują się w środkowej strefie skorupiaków Daphnia magna. Samica osiąga długość 6 mm, a tu męską – tylko 2 mm. Żyją zazwyczaj 110-150 dni, a przynieść sprzęgło do 80 jaj, które rosną do 4-14 dni. Najmniejsze skorupiaki osiągnąć tylko 1,5 mm wielkości, dojrzewają w ciągu dnia, ale są mioty co 1-2 dni do 53 jaj.

Jakie są dobre dla ryb?

Dlaczego ryby akwariowe kochankowie próbują mieć pewność, aby je nakarmić Daphnia? To bardzo proste. Niezależnie od tego, czy jest ono zamrożone lub skorupiaków świeżo złowione ich żołądek jest zwykle pełne pokarmów roślinnych, ale to jest tak dobre dla ryb akwariowych, które są pozbawione naturalnej diety. Dlatego muszą być pchły w akwarium. Pomimo, że powłoka nie jest trawiona rozwielitki, służy jako doskonały błonnika. Dzięki niemu, jest rewitalizacja jelita ryby, która jest w stanie w pełni przenieść do akwarium. Dla jeszcze wzrosła ryb akwariowych jest idealna przedstawiciele najmniejszej rozwielitki – Ministerstwo Edukacji, odebranych znany jako „viviparus”.

Jeśli planujesz na własną rękę do połowu skorupiaków, trzeba pamiętać, że tam, gdzie mieszka Daphnia występuje kolejno zmiany wielkości populacji skorupiaków. Dla połowowe tkanki netto, którego komórki mają odpowiadać żądanej połowu. Niektórzy doświadczeni „rybacy” Zaleca się, aby złapać siatki na motyle z bardzo drobnych oczkach, a dopiero potem posortować potrawę wielkości przez sito o oczkach różnej. Do prowadzenia połowów możliwe, począwszy od źródła i do zbiornika pojawia się skorupę lodu. Decydując się na takie wydarzenie jest zazwyczaj chronione od plaży wiatrowej na spokojny dzień, rano lub wieczorem. Idealnie, jeśli oświetlenie jest słabe. Następnie Daphnia siedliskiem która w ten sposób staje się korzystna, wzrośnie do górnych warstw.

Porady doświadczonych

Pamiętaj, że rak nie tolerują zbyt dużą gęstość, a więc transport dafni po łapania rozważyć. Mogą również zostać utracone, jeśli gwałtowne zmiany temperatury. Może to odnosić się do procesu rozdzielania i mycia, a także podawanie ryby. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę właścicieli akwarium karmić ich zwierzęta umyte skorupiaki niebezpieczne. Może to doprowadzić do tego, że uczysz kody pasożyty lub zakażenia w swoim stawie.

hodowla rozwielitek

Hodowla pcheł w domu – zatrudnienie dość prosty, ale wymaga opieki i cierpliwości. Jest to zazwyczaj używane jako żywność, drożdży piekarskich. Musisz poruszać się do koloru wody w naczyniu, w którym wyhodowania skorupiaki. Woda powinna być zielonkawy lub jasnobrązowy. Jeśli zauważysz, że kolor staje się nasycony, a następnie trzeba wstrzymać się przez 1-2 dni składających drożdże. Wkrótce woda powinna rozjaśnić ponownie.

W przypadku hodowli Daphnia wydaje się wam to bardzo przyjemne i interesujące hobby, być bardzo ostrożnym i upewnić się, że wraz ze skorupiakami w naczyniu nie dostać się do innych mieszkańców zbiorników, zwłaszcza cyklopa. Uzyskaj lupę i sprawdzić codziennie samice Brood komory. Jeśli są niskie w jajach, konieczne jest wzmocnienie żywienia. Daphnia, których siedliska w domu – jest akwarium lub tymczasowy pojemnik z wodą, można też jeść suszone liście pokrzywy lub sałaty. Poprzednio sproszkowany, i następnie przesączono przez gazę.

Jest to kolejny łatwy sposób dafni hoduje w domu. Aby to zrobić, trzeba będzie pracochłonne zajęcia z tworzywa sztucznego lub szkliwa kąpieli, które muszą być pół napełnić wodą, a ona leżała gnijące siano i opadłych liści. Ponadto, w tym masy bakterii rozwinie, które staną się pożywieniem skorupiaków. Czasami, w celu dostarczenia dodatkowej energii dla bakterii, wodę dodaje się w mały kawałek drożdży (około 15 g na 1 m3 wody). Powinno to odbywać się co dwa tygodnie jak woda staje się lżejsze.

A teraz najważniejsze: rozwielitki, siedlisko jest – zazwyczaj jest to naturalny zbiornik wodny powinien dostać się do pojemnika z gotowanej żywności. W tym celu w zbiorniku zatrzaskowej stałego około 100 litrów wody 50, skorupiaków i wylano do przygotowanego pojemnika.