201 Shares 4274 views

Jak nauczyć papugę mówić

Jak nauczyć papugę mówić? Przede wszystkim ważne jest, aby wybrać ptaka. Nie wszystkie są jednakowo rozmowne papugi. Nawiasem mówiąc, pomimo faktu, że najbardziej popularne jak ptaki „towarzyszy” są papugi, najbardziej rozmowne gatunki uznane kakadu, Afryki szarości, ary, Amazon. Falisty wygląd, nie ma wątpliwości, zbyt towarzyski, ale w znacznie mniejszym stopniu.

Płeć papugi jest również ważna. Na przykład, mężczyźni z tych ptaków są szkoleni, aby łatwiej rozmawiać, ale kobiety, jak pokazuje praktyka, słowo wymawiane jest jaśniej.

Aby nauczyć papugę mówić, należy zakupić wybrany płeć piskląt i typ w wieku nie więcej niż 2-3 miesięcy. Ptaki starsze nie będą już mówić tak pojętny.

Jak nauczyć papugę do powiedzenia, podstawowe zasady nauki

1. Szkolenie papugi powinny być zaangażowane w jednej i tej samej członka rodziny – ten, kto ufa owłosione. Dlatego pierwszym etapem szkolenia rozmowę należy oswajania ptaki, tak że było cicho jest w swojej obecności, i nie bał się swoimi rękami. Nawiasem mówiąc, najlepsze papugi postrzegają mowy damska i dzieci – wysoki ton głosu odgrywają one znacznie łatwiejsze.

2. Zajęcia odbywają się z papugą tylko wtedy, gdy jest w stanie spoczynku. Ptak nic nie powinno rozpraszać – nie ma hałasu z prowadzeniem odkurzacz, żaden głos z telewizora lub radia, bez stukot naczyń. Jeśli masz kilka papużek falistych, szkolenie powinno być prowadzone oddzielnie, ponieważ ptaki są na siebie ciągle rozkojarzony.

3. Zajęcia odbywają się regularnie i systematycznie. Ćwiczenia powinny być wykonywane codziennie, kilka razy dziennie. Na przykład, przed karmieniem rano wyszło z papugą 10-15 minut, a następnie dzień – w nocy i 30-40 minut – 15 minut.

4. Podczas lekcji nie krzycz na ptaka, nie nadużywać go, nie podnoś głosu. Z jednej strony może to podniecać Parrot, az drugiej – może nieumyślnie nauczyć te obelżywe słowa, które wypowiem. Pamiętaj, że słowa, które twoi sklepach zoologicznych, przechowywanych w jego pamięci na zawsze. Dlatego na ogół staram się nie mówić w domu.

Budgies Jak nauczyć się mówić proste słowa

Zazwyczaj pierwszą rzeczą, która zaczyna mówić wyszkolonego papugę, to jego własny nick. Nic dziwnego, że wielu właścicieli nazywają swoje ptactwa zwierzęta Kesha, bo papuga jest najłatwiej są te spółgłoski jak „k”, „sh”, „ch”, „P”, „T”, „p”, i takie jak samogłoski " a "" O”. Jest z nimi i można rozpocząć lekcje.

Tak szybko, jak papuga będzie się coraz więcej nowych słów, czasami już powtórzyć „pokryta materiałem” z nim. Powinieneś wiedzieć, że ptaki te po prostu naśladować ludzką mowę, ale absolutnie nie mam pojęcia co to jest czy to słowo. Dlatego papugi i powiedzieć słowa i zwroty są zazwyczaj na miejscu.

Jak nauczyć papugę do powiedzenia, opracowaliśmy odruchy warunkowe

Jeśli chcesz zobaczyć papuga zaczęła ustnie odpowiedzi na niektórych działań (na przykład, jesteś witany na domu przyjazdu), należy wziąć rozwój w domowych odruchy warunkowe. Tak, za każdym razem po powrocie do domu, nawet czysty głos i mówi „Dzień dobry”, a zaraz po zakończeniu lekcji leczono do papuga jego ulubiony przysmak. Z biegiem czasu ptak będzie łączyć słowo „Hello” to z twojego powrotu, który obiecuje jej coraz gadżety.

Jak nauczyć papugę do powiedzenia, czy włączyć nagrywanie na taśmie?

Kwestia ta jest istotna dla tych właścicieli, którzy nie mogą poświęcić wystarczająco dużo czasu na studiowanie z papugą. Nagrany na taśmie używamy jest możliwe, ale pod pewnymi warunkami.

1. Nagrania dźwiękowe są najlepiej wykorzystywane, gdy ptak nauczył się naśladować nawet kilka prostych słów.

2. Nawet wliczone nagrywania powinna nadal być w pomieszczeniu w czasie „Learning” papuga. W przeciwnym razie, ptak więc przyzwyczaić się do prowadzenia rozmów w pustym pokoju, który wtedy nie dostać się „wyciągnąć” z niej ani słowa.

I wreszcie, być przygotowani na tę rozmowę szkolenia Parrot – długotrwały proces. W zależności od możliwości posiada ptaka, może uczyć się od 10 do 200 słów i zwrotów. Najważniejsze – należy pamiętać, że przyjazny, uprzejmy i opiekuńczy stosunek do ptaków pet – jest o wiele bardziej wartościowe i ważne dla niego z wzajemnej miłości i przyjaźni.