250 Shares 9451 views

Jak tworzą osobowości cara Piotra Wielkiego. Dzieciństwo Piotr Wielki i jego otoczenie

W historii państwa rosyjskiego było dużo różnych władców: wielkich dyplomatów wielkich strategów i geniuszu wojskowego. Ale tylko jeden z nich połączyć wszystkie te cechy – Petr Veliky. Nazywali go genialny reformingu szalonego tyrana i antychrystem. Jak tworzą osobowości cara Piotra, jakie czynniki wpłynęły na to?

nietypowe król

Petr Alekseevich Romanov był bardzo różni się od swoich poprzedników. Oczywiście, nie było głęboko genetyczny związek między nimi. Ale wszyscy rosyjscy władcy były właścicieli, którzy z niepokojem strzeżone bogactwo kraju dla siebie i używane przez niepowołane ręce. Syn Aleksiej Michajłowicz był król-robotnik w dosłownym tego słowa znaczeniu. Czternaście miejsc pracy, które były posiadane przez cara Piotra Wielkiego – to nie jest bajka, ale prawda.

Charakter pierwszego cesarza rosyjskiego

Piotr miał skomplikowany i pełen sprzeczności charakter. Żywość, ciekawość i niepohamowany fertyczność myślał, że odziedziczyła po linii matki. Jako dziecko, był mądry i przystojny chłopak, bardzo różni się od jego współpracy władcy, jego brat Ivan.

Główne cechy Peter miał szybki temperament, impulsywność, wrażliwość i nieufność. Kiedy nie mógł zrozumiały wyjaśnić coś, łatwo wpadają w gniew. W tym stanie, często kurczowo laskę. Nawiasem mówiąc, król odszedł szybko i po kilku minutach mógł wybaczyć sprawcy. Ale jego prostota była zwodnicza. Piotr zapytał się z nim skontaktować, bez tytułu, ale w przypadku jawnego nieposłuszeństwa werdyktu była szybka i brutalna.

Jak tworzą osobowości cara Piotra Wielkiego? Co sprawia, że tak różne od reszty władców Rosji? Odpowiedź musi być prowadzona w najwcześniejszych latach małego księcia.

Dzieciństwo Piotr Wielki

O, to, w którym urodził się przyszły pierwszego cesarza rosyjskiego, jest nieznany. Zwane kilka podejrzane miejsca, ale dokładne naukowcy tam danych.

Próbuje dowiedzieć się, jak kształtować osobowość cara Piotra Wielkiego, należy najpierw zwrócić się do swoich rodziców – ci, którzy mają bezpośredni wpływ na niego od urodzenia.

W ciągu 4 lat stracił ojca, który kochał go bardzo dużo. Alexis, prezentując jego syn żołnierzyki i pistolety, wywołało pierwsze zainteresowanie dziecka w broni i spraw wojskowych. Według współczesnych królewskich, jako dziecko nie był zainteresowany w innych zabawek i zabawy, z wyjątkiem wojskowych.

Ojciec, chcąc dać młodym synem właściwego przeszkolenia wojskowego, pułkownika Meneziusa umieścić go jako instruktora wojskowego. I tak się stało, że sprawy wojskowe Peter rozpoczął treningi wcześniej niż umiejętności. To było drobne spadkobiercą, a następnie 4 lata. Znajomość dyplomu rozpoczął w wieku pięciu lat dla niego.

Edukacja w księgach kościelnych dla życia i niespokojnego dziecka był prawdziwy posiłek, więc Nikita Zotov, nauczyciel z niewielką króla, szkolił go i wtedy popularny „Komiks” książek z obrazkami. Dużo uwagi poświęca się badaniu mentor Peter rosyjskiej historii wojskowości, mówiąc o wyczynach Aleksandra Nevskogo, księcia Włodzimierza i Ivana Groznogo.

Do dziesięciu lat książę spokojnie i szczęśliwie mieszkał z matką w pobliżu Moskwy, w miejscowości Pańskiego. Tutaj szaniec z armat został zbudowany dla niego, gdzie on i jego „zabawny” armia rekrutuje się z rówieśników może być zaangażowany w sprawy wojskowe, grając w zdobyciu twierdzy.

Piotr Wielki dzieciństwo nie było bezchmurne. Streletsky rewolta w 1682 roku, świadek, który był nieletni, Piotr, nie mógł pomóc, ale pozostawić piętno na psychice dziecka, powodując rozbicie przyszłego cesarza. Z powodu tej twarzy królewskiej w chwilach wielkie podniecenie zniekształcony skurcze.

Po dojściu do władzy, siostra Zofii wysłał go z powrotem w Pańskiego. Zotov usunięto z niego, a młody dziedzic został pozostawiony sam sobie. Innym bezczynne życie będzie zniszczony, ale integralną i aktywny charakter Piotra nie pozwala zabić ciekawość i chęć uczenia się nowych rzeczy. powiedział później, że on naprawdę nie mają wystarczającej wiedzy, nie otrzymała jako dziecko.

Car Piotr A. studiował na śmierć. W wieku 14 lat, dowiedział się o astrolabium, i polecił mu, aby ją z Francji. Potem okazało się, że Holender, który był w stanie przedstawić, aby pokazać, jak obsługiwać urządzenie. Utalentowany młody człowiek, który był na tyle, aby lepiej zrozumieć siebie. To zawsze był. Po obejrzeniu lub słysząc o czymś nieznanym dla niego, król natychmiast zapalić ideę odkrywania nowego biznesu i nie spocząć, dopóki nie stał się ekspertem. Więc kiedy zobaczył opuszczoną łódź, nauczył się pływać w nim zawarte, a nawet własną stocznię.

otoczenie

Jak tworzyć osobowość króla Piotra I? To pytanie jest bardzo interesujące, biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo różni się od swoich poprzedników. Ustawianie młodego dziedzica odegrała ogromną rolę w wychowaniu tych cech, które są właściwe dla Piotra Wielkiego. Miał szczęście – najpierw ojciec, a po jego śmierci starszy brat Fedor zwracał uwagę na edukację i szkolenia z tronu. Nauczyciele Menezius a później został ustawiony Peter urzędnik Nikita Moiseevich Zotov, zaszczepił w nim pragnienie zainteresowania wiedzy i wsparcia we wszystkim nowym.

Towarzysze i najbliżej ludzi królewskich były Frants Yakovlevich Lefort, Aleksandr Mienszykow Paweł Yaguzhinskii, Jakow Bryus.

Pierwszy rosyjski cesarz – genialny reformator lub tyranem?

Sędzia Piotr trudne osobowości. To jest ściśle spleciona przeciwstawne cechy. Popędliwość, okrucieństwo, zemsta współistniały z ciężkiej pracy, ciekawość, nienasycony głód życia, pogodnym usposobieniu. Wyjątkowość osobowości Piotra I było to, że miał silne pragnienie wiedzy i wielką zdolność do pracy, z którą starał się przekształcić zacofanej Rosji we wszystkich aspektach i sprawiają, że wielka moc.